sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Detske cteni
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:42    Post subject: Reply with quote

Děti z Bullerbynu Love Pak letadélko Káně, Neználka, Zlatovlásku, paní Láryfáry Love . Taky jsme měli doma nějaký soubor pohádek a z toho jsem milovala o Lamželezovi, znala jsem ji nazpamět. Číst jsem se naučila docela brzo, chodila jsem si půjčovat knížky do bibliobusu a tak krásně to tam vonělo.. Smile

zaboha si nemůžu vzpomenout na jednu knížku, bylo to o dětech, které chodila hlídat jakási teta a vodila je po Praze, vyprávěla jim o zajímavých místech a vymýšlela si pro ně různé úkoly
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30025

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:43    Post subject: Reply with quote

Já jsem z rodiny knihomolů, tak jako malá jsem četla pořád, úplně jak maniak. Číst jsem naučila někdy hodně brzo z knížky Cour a Courek s ilustracema od Borna. Byly tam takový obrovský písmenka a vždycky pod obrázkem třeba jedna věta.
A když jsem ještě neuměla, tak jsem milovala, když mi máma četla Mluvící balík (to jsem žrala celou školku úplně nejvíc!) a knížky o Pavím očku. A Bráškové... takový skřítkové, myslím že se to jmenovalo Bráška Lajdáček, nevím jestli bylo víc dílů. A Neználka!
Pak taky pohádky ještě po tátovi, něco jako Kuřátko hledá maminku se to jmenovalo a bylo to super oldschoolový.
Pak když jsem byla větší, tak jsem milovala Bratry Lví Srdce a Letopisy Narnie... jinak si moc na dětský knížky nevzpomínám, spíš jsem rychle přešla na ty "dospělácký". Jo, ještě Třináctery hodiny.
A úplně super byla taková věc, která už nepůjde nikde sehnat a já to nemůžu najít Sad Byla to Ilias a Odyssea v podobě komixu, strašně vtipný to bylo a dětem to přinese vzdělání v klasické literatuře Laughing

A věci co jsem četla už jako velká: Harry Potter Mr. Green , Lichožrouti, His Dark Materials (překlady se liší), The Series of Unforunate Events! (to přemýšlím, jak udělat, aby to moje děti četly, protože se to nedá přeložit, takže se budou muset nějak rychle naučit anglicky Laughing )
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11536

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:44    Post subject: Reply with quote

a Rychlé šípy! Razz
(Losna nebo Mažňák? Laughing )
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Willow
The mean one.


Joined: 26 Sep 2007
Posts: 6734

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:45    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:

A úplně super byla taková věc, která už nepůjde nikde sehnat a já to nemůžu najít Sad Byla to Ilias a Odyssea v podobě komixu, strašně vtipný to bylo a dětem to přinese vzdělání v klasické literatuře Laughing


ANOOOOO! to bylo vynikající, válela jsem se u toho smíchy a doufám, že to ještě někde v krabicích s knihama máme

"pozor, padá omítka! a zedníci!"
_________________
In the tide of hate
Throw down the counterweight
Tear up that flag and say
You’re worthy of more
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30025

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:48    Post subject: Reply with quote

Jo, jasně a všechny Foglarovky! A Verneovky.
A paní Láryfáry jsem taky sjížděla, ale asi už jsem na to byla dost velká Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:48    Post subject: Reply with quote

illiadu a oddyseu mam precitanu ako komix, tak aj original (Teda, preklad Smile ). TIez som v komixovom vydani citala trojsku vojnu - v cestine, ale autora ilustracii neviem. Bola uzasna, mam ju na chate Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18480

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:51    Post subject: Reply with quote

http://hotfile.com/dl/115331950/6aed4d4/01_-_Pt_Bjench_Strk.zip.html

Audio verze Bajecnych strycku!!! Love Love Love
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:51    Post subject: Reply with quote

ded


Last edited by Shrew on Thu 29.12.2011 2:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:55    Post subject: Reply with quote

tohle byla má oblíbená Very Happy Very Happy


ale já brzo přešla na Lanczovky Laughing
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:56    Post subject: Reply with quote

moje nejoblíbenější knížka z dětství byli Děti z Bullerbynu, ty jsem četla nejmíň 10x, pak hodně oblíbená byla taková naučná knížka, kde se vysvětlovaly vzdálenosti, teplota, čas atd....úplně v ranném dětství mi naši určitě něco četli, ale to si nepamatuju co všechno, nějaké klasické české pohádky, možná ještě nějaké sovětské Smile
později jsem ujížděla na Kájovi Maříkovi


naši nečtou vůbec, jen táta nějakou odbornou literaturu...já jsem byla naopak od mala horlivá čtenářka, do knihovny jsem přišla sama v první třídě a v knihovně jsem přečetla celé dětské oddělení, tak jsem chodila i do dospělého, četla jsem pořád, i v létě, místo abych si venku hrála s ostatními dětmi, babička mě jednou vyhnala ven, já se vplížila pro knížku a venku si udělala bunkr z bedýnek a dek a zase si četla...........jelikož doma jsem to rozhodně neviděla, tak usuzuju, že výchova ke čtení s tím nemá až tolik společného

Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sun 15.5.2011 18:57    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:
a Rychlé šípy! Razz (Losna nebo Mažňák? Laughing )
jo! Hromadu těch komiksů jsme měli po tátovi a strašně jsem to žrala a platonicky jsem milovala Jirku Metelku Laughing
A odebírala jsem Čtyřlístek!
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sun 15.5.2011 19:00    Post subject: Reply with quote

nojo, Rychlé Šípy a vůbec Foglarovky,ale to až později, nebylo to mezi prvními knížkami....i Mayovky

jo a vzpomněla jsem si na sovětskou literaturu Laughing


Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 15.5.2011 19:03    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
že je to pak znát na všem (třeba i v matematice atd)


myslis treba na slovnich ulohach, ze rychleji pochopi, co se po nich chce?

taky mi to prijde moc dulezity, kvuli slovni zasobe, fantazii, obecnemu prehledu...

mne nejvic cetl deda a nikdy nezapomenu na jeho radost, kdyz me prestaly bavit pohadky a on mi mohl cist "normalni" knizky Laughing , hlavne treba Stare povesti ceske a docela brzo i Capka treba. V duchodu se doma nudil, tak delal dobrovolnickeho knihovnika, casto jsem byla s nim v "praci" a precetla jsem tam kde co. Kolikrat i to, co bych rozhodne cist nemela Mr. Green

U Christianka na to moc dbame, aby byl vedeny ke knizkam, ale musim teda priznat, ze vic s nim cte manzel. Jednak z toho duvodu, jak jsem tu nedavno psala, o chlapeccich a jejich pozdejsimu vztahu ke knizkach a taky proto, ze knizek ma vic v nj a to ja mu cist nechci. Ceske knizky nakupuju jen narazove, kdyz jsem v CR, nebo pak co dostaneme jako darek od navstev z CR. Chtela bych mu ale vybudovat poradnou ceskou knihovnicku. Momentalne ma dost rad Boba a Bobka, i kdyz teda ten jazyk tam rozhodne neni jednoduchy, ale asi mu to nevadi Smile


Last edited by Chocolate on Sun 15.5.2011 19:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28840

PostPosted: Sun 15.5.2011 19:03    Post subject: Reply with quote

Kvak a Zblunk jsou kamaradi Love

_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17723
Location: VePř

PostPosted: Sun 15.5.2011 19:04    Post subject: Reply with quote

jo, to e fakt. ja jako mala s dedou cetla mayovky a foglarovky. vzdycky, kdyz jsem u nich spala, jsem si vydupala, ze budu spat u dedy v pokoji a do 3 do rana mi cetl Love
a pani laryfary jsem taky zboznovala, to je moje nemocnicni knizka, s tou jsem casto jako mala lehavala v nemocnic.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms