sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cikáni (split: Zajímavosti)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Wed 19.11.2008 10:06    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
Nikdo netvrdí že všichni cikáni jsou stejní. Já nevěřim že slušnej cikán má u nás v republice problém. Má úplně stejný šance jako kdokoli jinej.


kyjíčku, fakt bych ti přála mít jinou barvu kůže. to bohatě stačí. ani nemusíš být cikán a stejně je plno kreténů, co ti to dají sežrat. o stejných šancích nemůže být řeč.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 19.11.2008 10:13    Post subject: Reply with quote

tak jasne kdyz nekdo uvidi cikana tak mu jasne naskoci cervena kontrolka, ale myslim si ze pokud se chovaj slusne, tak tezko nekdo proti nim bude bojovat, v tomhle souhlasim s kyem, neustale se jim delaji ustupky, oni do bilych svini nadavat muzou, ale nedejboze rict ostatni neco proti nim, a ze je jich vetsina kdo dela ze vseho holubnik s tim souhlasim taky, ta reputace prece nevznikla jen tak
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 19.11.2008 11:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Wed 19.11.2008 15:15    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
jistě že se pár idiotů najde, ale určitě jich není moc. a cikán má určitě úplně stejnou šanci na vzdělání, dobrý místo atd..


jistě. určitě jich neni moc. Laughing
jako fakt mě blaží, jak se tu vždycky někdo ohání tim, jak jsou cikáni děsný a kdo je obhajuje, tak s nima nežije, ale do druhý strany se neumí vcítit ani trochu. jako já nechci obhajovat nezodpovědný sobce a nemakančenka jakýkoli barvy, ale tohle mě prostě sere.
víš, ony třeba děti jsou docela krutý a když doma slyší od rodičů, jaký jsou cikáni svině, tak jsou to schopný dát jakýmukoli tmavšímu dítěti pěkně sežrat. plno učitelek je ještě schopno pronášet rasistický vtípky. a lidi tě jsou schopný obvinit, žes jim ukradl peněženku, když si jí zapomenou doma. jako jak tohle asi může dopadnout? buď skončíš s pořádnou sociální fóbií, takže pro tebe bude problém si jít objednat v baru colu, nebo budeš nasranej na celej bílej svět.
jako já upřímně obdivuju všechny, který tak neskončí.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 19.11.2008 15:22    Post subject: Reply with quote

S tím vzděláním bych si nebyla tak jistá, několikrát jsem četla, že cikánnské děti se AUTOMATICKY dávají do zvláštních škol aniž by s nimi byly nějaké problémy, které by znamenaly, že do takové školy patří Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 19.11.2008 15:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Wed 19.11.2008 15:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Wed 19.11.2008 15:45    Post subject: Reply with quote

fakt to je jak házet hrách na zeď. jasně, že když každej bude v tomto ohledu dementní jako kyo, tak se nic nevyřeší.
jistě je samozřejmost se chovat normálně. ovšem když se k tobě většina lidí normálně nechová, tak to jde opravdu ztuha.
víš co, kyo, zkus si vzít tmavý dítě. ono hned uvidíš, kolik je rasistů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 19.11.2008 15:58    Post subject: Reply with quote

k slušnýmu cikánovi se společnost normálně chová.. k problémovýmu cikánovi ne, ale to jí vůbec nelze mít za zlý. chová se k němu jako k problémovýmu bílýmu, nevidim v tom rozdíl.

za život jsem pár slušných cikánu potkal. bylo jich opravdu jen pár, ale nikdo nikde žádné problémy neměl.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26384

PostPosted: Thu 20.11.2008 7:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26384

PostPosted: Thu 20.11.2008 7:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Doctor.Ventil
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 06 May 2008
Posts: 443

PostPosted: Thu 20.11.2008 8:36    Post subject: Reply with quote

Tak tak...já jsem tady doma...nevim proč bych se měl já přizpůsobovat cigánům. Já nejsem žádnej rasista, třeba vietnamců si vážim, jsou pracovitý takovým způsobem, o kterym si můžem nechat jen zdát..

Ale to, jak společnost vidí cigány, si udělali jen oni sami....taky se o to dost zasloužil náš socanskej stát, kterej tyhle individua vytrvale podporuje. A kdo se tady rozplývá nad tím, že to jsou vlastně chudáci a jen reagujou na naše diskriminační chování, s nimi ve skutečnosti asi ani nepřišel pořádně do styku...

Já mezi nima žiju (sem ze severu čech, to mluví za vše), moje sestra pracuje na sociálce...čili o tomhle vím ještě víc... Takže nepochopim, jak se jich tady může někdo zastávat. Resp. si myslím, že Gigli nemá ani šajnu, jaký je to vycházet s cigánama...

Já je neodsuzuju za to, že jsou hnědý, zelený či růžový..nebo že se nazývají cikáni.... Já je odsuzuju za to, jak žijou, jak se chovaj, jak obtěžujou lidi a vykořisťujou mě skrz dávky, na který státu platim těžký prachy...a pak si ještě stěžujou jaký sme rasisti, jaký jsou tady chudáci...mno fuj...sem zase nasranej Evil or Very Mad
_________________
Remotivated...
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Thu 20.11.2008 9:24    Post subject: Reply with quote

to je pravda s tim ze s nema se musi jednat uplne jinak, normalni rozhovory na ne nefungujou + pokud jim clovek poda prst tak si vezmou celou ruku resp. proste nesmi se udelat jedinej ustupek jinak si zacnou vynucovat a narokovat vsechno - proste fakt jina mentalita

a s tim co napsal ventil mirne nesouhlasim - resp. s tim kdo je doma - oni jsou tady taky uz X generaci doma, ale proste nedodrzujou obecne platny regulen a tvorej si svy vlastni a to je pak problem
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14099

PostPosted: Thu 20.11.2008 10:13    Post subject: Reply with quote

Hyenečka wrote:
No čekala jsem, kdy přijde gigli Confused . Je mi líto, že tvoje ségra (nebo kdo) to nemá lehký, ale nemůžeš proto vidět všechno tak, jak vidíš. Obhajuješ ty svině jako kdyby to byli chudáčci ukřivděný.


když já nemůžu, tak nechápu, proč ty můžeš.
nikoho neobhajuju. jen se snažim, aby se lidi třeba zkusili podívat na problém z druhý strany. marnost nad marnost. nevim, proč se snažim.

a ventilův argument, že on je tady doma....no, většina lidí, co se tu narodí je tu doma. že nejsi bílej, neznamená, že si přijel na návštěvu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Doctor.Ventil
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 06 May 2008
Posts: 443

PostPosted: Thu 20.11.2008 10:48    Post subject: Reply with quote

Nemusíte mě chytat za slovo.....řeknu to jinak, prostě jsme ve většině, máme tady nějaký tradiční hodnoty atd...já když se odstěhuju do indie, taky budu repektovat místní podmínky..protože jsem normální slušnej člověk... Jenže cikáni na tohle serou....Proč taky ne, když stát stojí za nima a ne za námi Evil or Very Mad
_________________
Remotivated...
Back to top
View user's profile Send private message  
Doctor.Ventil
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 06 May 2008
Posts: 443

PostPosted: Thu 20.11.2008 10:55    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:

nikoho neobhajuju. jen se snažim, aby se lidi třeba zkusili podívat na problém z druhý strany....


Proč bych se díval na problém z druhý strany? Všichni vědí, že problém je jen v nich, všichni vědí, že zneužívají sociální dávky, nepracujou, demolujou svěřený domy, aby dostali nový a ty zase zdemolovali, na každýho si otvíraj hubu, kradou kde se dá (hlavně železo)....

Docela by mě zajímalo jak ta druhá strana pohledu vypadá? Doufám, že se nedozvim, že to jsou chudáci, který nedostali šanci na vzdělání a proto kradou, chtějí pracovat, fakt strašně moc, ale když je ty zaměstnavatelé nechtěj....

Jestli mezi nima nežiješ, asi nemá smysl se o tom dál bavit, protože kdo to nezažil, ten to prostě nemůže pochopit Rolling Eyes
_________________
Remotivated...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms