sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ceska policie
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:35    Post subject: Reply with quote

Shrew, já byl v tý policejní škole 12 měsíců a další dva měsíce jsem měl praxi.. jestli tomu řikáš školení.. Navíc neni policajt jako policajt, pod policii patří 45000 lidí a dneska v podstatě na všechny pozice krom těch na ulici potřebuješ VŠ. To že pak často nerozlišujou mezi zemědělcem, zahradníkem a právníkem je jiná věc a to že se pak na význačnou pozici kolikrát dostane někdo kdo má jen tu školu ještě v úplně jinym oboru a má nulovou praxi je věc druhá. Situace u policie je naprosto kritická, chybí strašně lidí. Ono to neni jako mezi lékařema nebo učitelama kteří si stěžujou ale prostě to svoje povolání dělaj dál. Tady většina lidí nemá problém se uplatnit jinde za daleko lepších podmínek a prostě se vzhledem k celkový situaci na to vybodli, šli jinam, spousta jich odchází a ještě minimálně ve dvou vlnách odejde.. pak už nebude skutečně u tý policie nikdo.. ale to je vedlejší..

celní policie neexistuje, existuje jen celní správa a patří tušim pod ministerstvo financí.

lolito francouz.. hadam ze jel v nejaky dvacet let stary popelnici ktera sem zazrakem dojela.. na tyhle potulny francouze, coz je ted pres leto castej jev, jsem vylozene alergickej..Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:39    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 20:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35575

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:43    Post subject: Reply with quote

pam to je blbost... na mistnim oddeleni jsem byl ty dva mesice a myslim ze kdyby si je zazil kazdej, zmenil by nazor. navic mi tak nejak prijde, ze prave policie co se tyce vysetrovani pripadu a nabirani trestnejch cinu je vylozene "sabotovana" z vrchu, ze strany soudu a potazmo statnich zastupcu.. kdybych napsal nejaky priklady, ktery psat na verejnej board nemuzu, myslim ze byste valili bulvy Smile ryba smrdi od hlavy... Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2008 17:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:44    Post subject: Reply with quote

Kyo: jo, myslela jsem ten roční kurz, jak píšeš. i kadeřnice studuje 3 roky. A to, že se nedělá rozdíl mezi výškou taky nepovažuju za nějaké velké plus..prostě není to odborný. to je, jako kdyby měl operovat doktor práv.

*toto je pouze příklad, v němž je použita nadsázka*

ed. kyo, máš pravdu, na mě to taky působí tak, že má policie hrozný nedostatek..těch plakátů letáčků co všude vidím, je jich spousta...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:49    Post subject: Reply with quote

Shrew, jenže kadeřnice se z těch tří let na učnáku učí v 80% blbosti který ke svýmu povolání nepotřebuje. Musí obsáhnout matiku, českej jazyk a podobnej všeobecnej základ..Tady se už učí, nebo by se mělo, jen vyloženě to s čim ten člověk bude reálně konfrontovanej.. Protože maturitu už má.. Jenže jako asi u každý školy je velkej rozdíl mezi teorií a praxí.. ta škola je koncipovaná úplně špatně, navíc dneska už je jen na půl roku ale to je zase na jinou debatu, každopádně fakt je jeden - nejvíc tě naučí jen a jen praxe.. já osobně v tom žádnej problém nevidim. ani v tom současnym zkrácení.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:51    Post subject: Reply with quote

nojo, ale co potřebuje znát kadeřnice? učňák byl blbej píklad. rozhodně ne tolik jako policista, který má tak velké pravomoce vůči občanům a řidičům. a to je věc, která mi na tom vadí. nic víc..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 17.8.2008 17:55    Post subject: Reply with quote

Shrew vždyť ty nemáš představu o tom co musí obsáhnout.. navíc spousta věci se v jednom kraji nebo na jednom oddělení dělá tak a jinde zase jinak.. Já jsem se učil dva nebo tři tejdny v kuse pět hodin denně před zkouškama a naučil jsem totál komplet ten teoretickej základ všeho Smile jenže jak řikám, teorie a praxe je úplně o něčem jinym.. bejt v nějaký škole dva, tři nebo pět let by nemělo přínos vůbec žádnej.

ono je to o lidech a je to prostě obraz naší společnosti.. jako úplně všude.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 17.8.2008 18:30    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 20:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35575

PostPosted: Sun 17.8.2008 18:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 17.8.2008 18:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 20:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 17.8.2008 18:41    Post subject: Reply with quote

Pam, ale myslíš že o tom jak se v těch případech postupuje rozhodujou policajti ? Všechno má dáno ze zákona svůj postup. A to je ten konflikt mezi běžnym občanem, kterej se na to dívá úplně jinak a neví o tom nic a policií.

Tohle o čem mluvíš je sci-fi.

Mě kdyby ukradli mobil nebo vykradli auto tak s tim ani na policii nejdu. Protože vim že neni způsob jak to vyšetřit, neni reálná šance že uvidim peníze zpátky a vim že si za to nejspíš můžu sám.. ať už tim že jsem ten mobil měl na nějakym snadno dostupnym místě nebo auto zaparkovaný na "nebezpečnym" místě. nebo to byla prostě smůla.

a že se někdo musí vystřídat s kolegou.. víš, on kdyby to neudělal a byl to takovej dobrák, tak by se z tý práce třeba v životě nedostal.. sice to zní blbě ale je to prostě rutina. pro tebe to byla v tu chvíli hodně špatná situace, jenže on je svědkem přesně taokvejch situací denně.. taky má svůj život, taky má svoje problémy a v neposlední řadě samozřejmě ví, že tohle je zbytečná práce. Když ti ukradnou auto, tak ho uvidíš už jen náhodou. i kdyby kvůli tomu byli všichni policajti okamžitě v pohotovosti.. Pochybuju že kdekoli na světě mají nějaké účinnější způsoby proti téhle kriminalitě.. leda tak v kriminálce Miami.. Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 17.8.2008 19:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by pam on Sat 27.6.2009 20:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11972

PostPosted: Sun 17.8.2008 19:51    Post subject: Reply with quote

Ja mam s CP blbe zkusenosti...
U nas ve meste je to naprosto naprd, dokonce je znamy (ale nevim to samo jiste), ze jsou u nas policajti podmaznuty.. je tu particka, ktera vykrada byty... skoro kazdej vi, kdo to je.. ale nic se s tim nedeje, nam taky vykradli, sice ne byt, ale dilnu, jenze jelikoz je tata kutil, mel tam veci za 50 000. policajti prijeli, ani se poradne nepodivali a jen tatovi rekli, at zkusi bazary po praze, ze to treba najde.. hm haha.
po meste jezdi hodne pubertaku bez ridicaku, tam, kde je 40, jezdi 100. jednou na toho jednoho nekdo ty policajty zavolal a byla jsem svedkem toho, jak mu jen domluvili a nazdar, kluk frci mestem dal.. az nekoho prejede, pak bude pozde.

dalsi me nastvali na Holesovickym nadrazi, kdyz mi primo z nastupiste ukradli bagl s doklady a fotakem, mela jsem ho vedle sebe, jen sem se ohlidla na tabuli.. vim, asi moje chyba, mela jsem ho pevne drzet, ale kdyz sme byli okamzite vse nahlasit na policii, ktera je hned vedle nadrazi, jeste se mi smali do ksichtu, pritom po Masarycce chodej, po Hlavaku taky a tady je nevidi nikdo. a pani na informacich mi jeste rekla, ze to je normalni, ze se vi, ze tu chodi particka, co okrada cestujici..

takze tak.
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
Page 2 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms