sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
šok: on má 16 a tvrdil, že má 20 a čo ja teraz s tým
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:15    Post subject: Reply with quote

satire určitě jo, taky to znám.. ale uvědom si čim muže být 16ti letej kluk pro 25ti letou holku? ano muže pro ní být oporou, muže se mu vypovídat, i v posteli může bejt dobrej Very Happy ale v 16ti fakt nemá možnosti žádný, nemuže ani sám nic podepsat..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:21    Post subject: Reply with quote

Hope, to je ale otázka toho, jestli holka čeká, že se o ní nějak materiálně postará, o Tebe se třeba přítel nějak materiálně stará? nebo v čem je po této stránce ve vztahu k Tobě přínosnější než ten nezletilec?
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

Já bych s takhle mladým klukem být nemohla, ale to je každého věc. Pokud si rozumí a mají se rádi ..., ale můj názor je ten, že se stejně dřív nebo později rozejdou, pokud bude chtít Zufalá vážný vztah se vším všudy.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:31    Post subject: Reply with quote

o mě se přítel stará..materialně spíše ne.. ale muže řídit auto, muže mi pujčit peníze, je závislej sám na sobě..prostě si myslim, že je pro holku v mým věku lepší mít vedle sebe kluka, kterej je soběstačnej a odpovědnej sám za sebe..jě mi 25, a myslim na rodinu a život s někym a tak..například, když by oni spolu chtěli být, tak jemu nedaj ani ledničku na splátky..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:39    Post subject: Reply with quote

souhlas s hope, prostě láska a společný život, který už 25 letý člověk chce žít není jen o ťuťu ňuňu, ale i o těch prozaičtějších věcech...zatímco ona by už třeba chtěla plánovat společný život ve dvou, musí čekat až on prostě dospěje, začne si vyděláva, mít za sebe zodpovědnost, až bude moci leccos podepsat, vždyť v 16 mu nesmí ani nalít pivo nebo prdat cigarety! A co když bude chtít žít s ní? Jak bude platit nájem, jak bude nakupovat na splátky, když mu to nikde nedovolí, nedají mu právo plné moci, kdyby se něco stalo a bylo to potřeba, nemůže v podstatě nic co je do společného smostatného dospělého života základ..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

ale zas co se týče toho materiálna, tak Zufalá píše, že on je z bohaté rodiny, tak nač ledničku na splátky? Chodila jsem s klukem, kterému bylo 24 a neměl ani na zaplacení útraty v restauraci a přišlo mi to ok.
Stejnětak znám kluky, co ve 20ti vydělávají slušné peníze, na které leckterý 30ti letý nedosáhne

to jen k té materiální stránce věci, společná představa blízké budoucnosti je věc jiná
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

satire, ale jemu není 20, ale 16. není ani plnoletý
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

já vím
jak se vyvíjela Tvoje materiální samostatnost v posledních 4 letech?
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:57    Post subject: Reply with quote

co je ti do toho?


btw. je to o 100% lepší než tomu bylo před 4 lety..byla jsem ještě dítě, měla jsem teprve před maturitou. odkud myslíš že se asi ta moje nedůvěra bere. z prstu si to necucám. ale jestli to zoufalá nepoznala, tak jí to pravděpodobně vyhovuje. já říkám, že být a nebýt plnoletý je rozdíl (právně, prakticky..)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:02    Post subject: Reply with quote

já ale celou dobu mluvím o materiální stránce, několikrát jsem to zdůraznila, u mě v 16ti a 20ti nebyl žádný rozdíl, možná Ty se od dosažení plnoletosti živíš sama, ale většina lidí to tak nemá
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:08    Post subject: Reply with quote

No já si myslím, že po materiální stránce je 16 a 20 let velký rozdíl. V 16ti nemůžeš pořádně pracovat, je to časově omezené a moc brigád, natož dobře placených, sehnat nejde. Zato ve 20ti už naprostá většina lidí, co znám, má dlouhodobou brigádu. Není to o tom, že by si platili byt a jídlo, ale třeba oblečení, když někam večer jdou, část dovolených si platí sami. Prostě nejsou závislí na kapesnym, na tom, jestli jim rodiče dají dvě kila na kino, nebo pětistovku na triko Wink Jasně že v 16ti jde taky najít brigáda, ale určitě je to za méně peněz a na výrazně kratší dobu než ve 20ti. Osobně si neumím představit, že bych na střední chodila někam pravidelně na brigádu. To jsem chodila občas, hlavně o víkendu a občas v týdnu. Ted co už nejsem na střední, můžu i v týdnu a je to zase něco jinýho.

Jinak autorku chápu. Pětiletý rozdíl jí asi nevadil,ale tohle je dost. Nevím, jak bych to zvládla, je to těžký, tím spíš že už si k němu vytvořila vztah. Tak ať to dobře dopadne Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

tak já to mám stejný do ted, teda v podstatě.. sice se výdelky z brigád trošku znásobily, ale pořád je to málo..
Ok, že má bohatýho otce ještě neznamená, že by jim zaplatil ledničku..muj otec by taky třeba měl na to, aby mi platil nájem někde v "mým" bytě, jako to má dneska spousta rádoby nezávislých..neudělá to, ale kdybych měla byt a sama se živila,tak mi tu ledničku třeba koupí..nevim, jestli vidíš ten rozdíl..
to je ted jedno..Když ji (ho) miluješ, neni co řešit všechno se dá zvládnout,ale Satire..jemu je 16,ještě ani neví jakou zábavu a starosti mu život přinese a nabídne..a 25ti letá holka na něj chtě nechtě bude tlačit..takže si bude chtí užívat, ona už si svý užila, je tu prostě tahle propast..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:15    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 9:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
jemu je 16,ještě ani neví jakou zábavu a starosti mu život přinese a nabídne


To je taky hlavní, co by mi vadilo. V 16ti to ještě je skoro dítě, teprve se rozkoukává, začne si užívat života. Rozhodně bych nesázela na to, že kvůli vašemu vztahu nezačne chodit pravidelně s kamarády pařit, opíjet se, zkoušet, kdo sbalí víc holek, začne sbírat zkušenosti...prostě jako každej v tomhle věku. Ono se v tom věku od kluka ani víc čekat nedá, proč taky. Je to na tobě, jestli máš pocit, že buď zvládneš tohle chování, a nebo že už to má za sebou....
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:27    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms