sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Psí zápasy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 13.7.2007 22:58    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

V současnosti jsou psí zápasy zbytečnost.
Na druhé straně, kdyby v minulosti tyto psí zápasy nebyli, tak dnes nemáme taková pelmena jeko je AMST, AMPT, šarpej a další.
Tito psi byli šlechtěni k zápasům. Proto mají takové povahy, sílu, mrštnost atd atd.
Upřímně jsem přesvědčena, že game je potřeba i v dnešní době. Ovšem ne jako prostředek k tomu, by pes šel pak dál bojovat, ale ke zjištění jeho povahy. Také jsem pro, aby se agresivní jedinci vůči člověku kastrovali ( prostě nepustit dál do chovu). Agresivita vůči psům tady byla a bude u těchto psů vždy. Dá se vyeliminovat výchovou, výcvikem,a le pořád musí být člověk ve střehu a pozorovat, předcházet.
Popírat původ psa je nesmysl a kždý, kdo má "bojového psa" si musí být vědom toho, k čemu ybl pes vyšlechtěn a podle toho se k němu chovat. Bohužel právě neznalost historie plemene a etologie je pak problém a vznikají průsery o kterých informuje NOVA. ( napadení člověka)

Nepopírám, že psí zápasy jsou špatné, ale zase mi přijdou jako mnohem menší zlo než to, co se odehrává dnes a denně při transportech zvířat na jatka přes polovinu Evropy, chov ve velkodrůbežárnách, zacházení se zvířaty na jatkách atd atd. Ono psí zápas , který má pravidla, ve kterém NEJDE o to poraženého psa zabít a který je včas ukončen, psi dostanou řádnou veterinární péči mi fakt přijde milejší než výše popsané věci.
Mluvím teď o správně vedebých psích zápasech. NE o tom, když se parta lidí domluví a pustí své psi an sebe někde v garáži u někoho doma.

Kamarád má pitandu, má za sebou game, venku si hraje s jinýma psama, fenky teda moc nemusí, ale neublíží jim. Neplatí tedy, že pes s game je rváč a musí být celý život an řetězi a s košem.

Tohle téma je hodně obsáhlé a věřím, že mnoho lidí bude psí zápasy odsuzovat bez ohledu na to, aniž by o nich něco vlatně věděli.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 11:15    Post subject: Reply with quote

brooci: ve vetsine s tebou souhlasim..ale me proste sere na tom to,ze to delaji pro ZABAVU a hlavne..pro PENIZE...to je na tom to hnusne..aspon pro me Rolling Eyes
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 14.7.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

takze k cemu jsou teda psi zapasy dobre? ke zjisteni jeho povahy?
vzdycky jsem zila v predstave, ze pes je takovy, jaky si ho udela jeho pan...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 14.7.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Pes má přece i svou vrozenou povahu, která se odvíjí od plemene nebo v případě kříženců od nátury. Člověk ho pak může akorát dále formovat.

brooci Arrow Aha, tak já jsem vždycky žila v přesvědčení, že všechny ty zápasy končí smrtí poraženého. O tom, že existujou i ty správně vedené, jak říkáš, jsem neslyšela. Ale i tak mi to připadá smutný Sad Prostě bych to zakázala úplně stejně jakékoli týrání ve velkochovech, při transportech, na jatkách atd.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 14.7.2007 11:38    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Pes má přece i svou vrozenou povahu, která se odvíjí od plemene nebo v případě kříženců od nátury. Člověk ho pak může akorát dále formovat.

exi me je jasny, ze i ten pes jaksi neco zdedi Smile slo mi prave o tu vychovu Razz

kdyz se psi zapasy asi neprovadi se stenatama, ale s dospelyma psama, tak uz ta povaha musi byt jakz takz vytvorena, ne? Confused tak to zjistovani povahy prave nejak nechapu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 13:44    Post subject: Reply with quote

Exi: existuji i psi zapasy absolutne bez krve,ale na ty se pouzivane jen jedno plemeno-tosa inu...je to v podstate psi sumo,psi se enom pretlacuji,jakakoliv agresivita a krev je zakazana...totok je ok..ale tyto,kde se rvou..to fakt ne Confused
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 14.7.2007 13:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 16:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 14.7.2007 14:07    Post subject: Reply with quote

loth ma pravdu Smile

nevim co je za argument ze bez zapasu v minulosti bysme nemeli nejaky plemena. a k cemu jsou? dyt to jsou casto fakt zdegenerovany dementi,vrchol je prave ten pitbull. nehlede na ty nemoci kteryma trpej..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 14.7.2007 14:12    Post subject: Reply with quote

taky nad tim premyslim..ale..proc teda slechtili psy keri maju byt agresivni na ostatni psy..nevim no..tohle je podle me na hlavu postavene Confused
nerikam ze pes nema branit a chranit..ale aby pomalu vyjel po kazdem psovi..to bych nechtela..furt ho enom hlidat a bat se abysme nakeho nepotkali..to neni na me Smile
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 15:54    Post subject: Reply with quote

Kyo já o tobě taky nepíšu že jsi dement ikdyž mi tak občas připadáš. Rolling Eyes
Tvoje slova svědčí akorád o tom, že tohle plemeno absolutně neznáš a jseš tak tupej, že ho i přes tvou neznalost soudíš.

Ano přišli bychom o hodně. Tihle pësani jsou super sportáci, milují lidi - takový mají být. A vznikli pro svou bojovnost, vytrvalost, odolnost a chuť se nevzdávat. Toto se posuzuje v game. Schopnost se nevzdávat. Nejde o to, aby se psi rvali kdekoliv a kdykoliv, podle své vlastní hlavy. Nesjou to mašiny na zabíjení. To je kravina,za kterou mohou lidi, kteří mají tyhle psi a neví co s nima. Jsou srazy pitů, amstafů, bulíků, stafbulíků, kde tihle psi jsou navolno, bez koše a není problém!

Mishaa: Teď nevím jestli jsi myslela že pokud bys ty měla pita a msuela se bát potkat jinýho psa, nebo ty se svým psem potkat pita?

Obojí je na hlavu. To bych se musela vyhýbat pudlům, labradorům, rotíkům, ovčounům, malým hysterickým ratafákům, které jejich páníci nazvládají a myslí si, že je to roztomilý, když mám psa na nohavici, nebo když vyjíždí po mém psu, který jde u nohy!

Pár pitů znám, stejně jako amstafů, bulíků, stafbulíků a nepotkala jsem jediného agresivního na jiné psi! Tihle psi totiž velmi dobře ví co dokáží a když je jiný pes otravuje stačí se ohnat nebo zavrčet, ale že by sami po jiných vyjížděli? Bojik

Navíc napsat o jakémkoliv plemenu že je zdegenerovaný a tupý je pěkně hnusný a svědčí to jen o otm, že ten člověk co toto vyplodil o nich nic neví. Mě se taky nelíbí a ani ty zástupce těchto plemen, které potkávám ,ratlíci, buldoci, yorci a neříkám tohle o nich.


Last edited by broocinka on Sat 14.7.2007 16:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:01    Post subject: Reply with quote

ale znam... mozna by sis o tom mela neeco zjistit. o ty degeneraci slechtenim.. obecne psi cisty rasy jsou nachylnejsi k nemocem a nemaj toho tolik v hlave jako voresi.. i kdyz ti nekdy zas vylozene stojej zato Laughing vetsinou se chovaj jak podle kopiraku - zastupci jedny rasy. a u vorecha kdyz vis z ceho to vzniklo s dost velkou presnosti odvodis jak se bude chovat..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sat 14.7.2007 16:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:02    Post subject: Reply with quote

Kyo: nemyslím. Kdyby jsi je znal opravdu, tak tohle napsat nemůžeš.
aLe co se má cenu dohadovat s člověkem, který si myslí, že jako moravačka bydlím někde ve sluji, moje nej zábava je okopávat erteple a pomlouvat ty božské pražáky jako je kyo. Rolling Eyes Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

aha tak ty ses moravacka.. Smile

ja pitbullum rikam psi s dawnovym syndromem Smile dyt se na ne podivej jen jak tupe vypadaj.. a rozhodne mezi inteligentni plemena teda nepatrej Wink vazne to s tim ma spojitost..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 14.7.2007 16:07    Post subject: Reply with quote

Kyo:
a ty jsi udělal vědecký průzkum, že psi s PP jsou na tom hůř než psi bez PP nebo vořeši? Nebo si to ejn tak vaříš z vody?
Ono to možná ti tak připadá, protože se o nemocech psů s PP mluví, páníci si nechávají dělat vyšetření, psi se nepustí do chovu pokud nemají vše OK a další věci, ale u vořechů - kdo by se namáhal? Nebo ty víš jaké měli výsledky kloubů rodiče tvého psa, nebo výsledky na srdeční vady, oční vady, kolik jich umřelo na torzi ( pokud víš co to je?), kolik trpělo hluchotou - nebo jaké je roziko rakoviny u tvého psa??? ( samo že tohle se zjištuje u různých ras , ale DKK a DLK dělají snad všichni ikdyž není u toho plemene povinná).
Ne, u vořechů s ena tohle kašle, že pojde v 8 letech na cosiks? Že se mu blbě chodí? to nikoho nezajímá.

Psi s PP mají své problémy, ale dělat z nich krypli a z voříšků zdravé psi bez chyb se mi příčí. A může to dělat fakt jen někdo o chovu, genetice, historii psích ras ví kulový.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms