sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nejlepší a nejhorší knížka, jakou jste kdy měli v ruce...
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 30.6.2007 9:46    Post subject: Reply with quote

Nejhorší: Pohádka máje od Mrštíka..to jsem ani nedočetla Confused
Nejlepší: Sophiina volba - Styron
Největší z Pierotů - Kožík
Deník Anny Frankové
Zpackaný život Florky B. - Keulsová
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sat 30.6.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

tak nejlepší knížku, jednu na 100% neřeknu, ptz knížky miluju a musela bych jich napsat tak alespon 30... (ale tak spontálně např. J.Heller:Něco se stalo, J.Sinisalo : Ne před slunce západem, Sophiina volba,...)

ale nejhorš co jsem kdy četla byl dívčí román... L.Lanczová, už ani nevím jak se to jmenovalo, ale bylo to hrozné Rolling Eyes skutečně HROZNÉ
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Loth..
Guest





PostPosted: Sat 30.6.2007 11:45    Post subject: Reply with quote

Tak na moji cerne listine bude urcite Svatopluk Cech, toho uprimne nenavidim, a jeho Pan Broucek at uz je kdekoli, bude mit cestne misto v me antihitparade. Pak jsem jednou nemela co delat, tak jsem cetla nejakou maminu knizku...neco jako Dum u jezera- tj cervena knihovna...ke konci jsem ty kecy preskakovala a cetla jsem jen otevrene sexualni sceny Laughing chtela jsem vedet, jak to dopadne- hm, no, vzali se Cool
Dale vubec nechapu Coelha, jeho knizky mi prijdou jako snuska prazdnych reci... Taky nemam rada Virginii Voolfovou- Pani Dalowayova- to same. Nudi me Marquez- cetla jsem od nej s velkym sebezaprenim Sto roku samoty. Nesnasim knizky tohohle charakteru, prijde mi to jako modni vlna, kdy to ctou vsichni, ale chape sotva polovina Rolling Eyes

Nejlepsi...tak to nevim, bylo by jich dost. Cas zit, cas umirat od remarqua tam urcite patri, stejne jako od nej Cesta zpatky a Jiskra zivota... NZFK je taky dobra, ale na muj vkus prilis provarena Embarassed Pak od Hemingwaye a od Forsytha snad vsechno, co napsali... Chybu jsem nikdy neudelala s Pratchettem, od nej mam rada Carodejky na cestach, Barvu kouzel a otce prasatek Razz Kdyz mam depku, ctu Roberta Asprina...cokoli Very Happy Kdyz chci knizku, ktera me pohlti, jedine R. E. Feist.
Jedna z mych nejoblibenejsich vubec je Hlava XXII od Hellera...miluju tenhle humor Twisted Evil Moc se mi libila Hodina mrtvych oci od Thuerka.

...a urcite jsem na nekoho zapomela...
Back to top
 
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6838

PostPosted: Sat 30.6.2007 12:00    Post subject: Reply with quote

nejlepší: Svět podle Garpa Cool , Malý princ a Láska je jenom slovo. A ještě 11 minut od Coehla - jediná knížka (z těch co sem četla a nejsou to všechny), možná ještě Alchymista, která se mi od něj fakt líbila.
nejhorší: 1984 od Orwella, ale je fakt, že spoustu knížek bych do ruky ani nevzala, protože vím, že to bude nuda Cool
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 30.6.2007 12:08    Post subject: Reply with quote

Loth co sa ti nepaci na Virginii? Ja uz citam od nej 3. knihu, sice je tam dost depresii, ale aj dost nadcasovych myslienok...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Loth..
Guest





PostPosted: Sat 30.6.2007 12:11    Post subject: Reply with quote

...ajo, Svet podle Garpa Razz
Jeste jsem od Irvinga pak cetla Tomu dala, tomu vic a Tomu malo, tomu nic...taky to nebylo spatny, ale na Garpa to nema Very Happy
Back to top
 
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 30.6.2007 12:12    Post subject: Reply with quote

Loth: a četla jsi od Coelha Veronika se rozhodla zemřít? Já ty jeho knížky ráda mám, ale tahle byla bezkonkurenční a líbila se i kamarádce, která ho ráda nemá, tak to zkus Wink je to fakt hezký.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Loth..
Guest





PostPosted: Sat 30.6.2007 12:16    Post subject: Reply with quote

Suny, to jsem necetla...ale muzu to zkusit Wink

V dohledne dobe musim do knihovny napakovat dalsi knizky, tak se po tom podivam...
Back to top
 
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 30.6.2007 12:22    Post subject: Reply with quote

nevim nevim Pan Broucek je podle me moc fajn Cool Jako povinou cetbu sme dostali jednoho z nich a pak sem si i dobrovolne precet druhyho Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sat 30.6.2007 12:36    Post subject: Reply with quote

Nejlepší asi 1984 od Orwella. Když mě knížka nebaví, tak jí nečtu, takže nejhorší žádná Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
loth..
Guest





PostPosted: Sat 30.6.2007 12:56    Post subject: Reply with quote

Fantagiro, no ja jsem to tenkrat cetla, kdyz jsem byla nemocna...a hned po bridget jones Razz takze o to horsi pocit jsem z toho mela. Nevim no, jsme zvykla na akcnejsi knizky a tohle bylo pro me nudny...
Back to top
 
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 30.6.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

Tak potom chapem Laughing
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 30.6.2007 13:58    Post subject: Reply with quote

Já jsem nedávno začala číst Paní Dallowayovou, byla jsem celá šťastná, že jsem ji v knihovně konečně sehnala, ale zatím jsem skončila na 35.stránce a vůůůbec mě to nebaví. Až dočtu ostatní knížky tak to ještě zkusím. Ale film Hodiny byl skvělý.
Back to top
View user's profile Send private message  
amorcillo
...Impossible is nothing...
kytky 5, meta: 6150


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5883
Location: v říši divů

PostPosted: Sat 30.6.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
Loth: a četla jsi od Coelha Veronika se rozhodla zemřít? Já ty jeho knížky ráda mám, ale tahle byla bezkonkurenční a líbila se i kamarádce, která ho ráda nemá, tak to zkus Wink je to fakt hezký.


Suny: a není to moc depresivní?...já to četla myslím, když jsem byla nemocná a připadalo mi to dost depkoidní a měla jsem z toho až divnej pocit...
ed: četla jsi Záhir, Mágův deník nebo Čarodějka z P.B.? co na to říkáš? já to chci zkusit Smile ...

jinak neumím určit jednu nej, ale mezi oblíbené patří: Achymista,pak asi dlouho nic a pak Čarodějky na cestách, Román pro ženy, Děti z Bullerbinu Laughing a teď mě už nic nenapadá...

a co nemusím: no, prostě co se mě nelíbí, nečtu, takže mě nenapadá ani nic k čemu bych měla úplnou averzi....ale třeba obecně jsem si nenašla mc cestu k poezii (asi mě ještě nic úplně nezaujalo)...
_________________

Nejkrásnější vzpomínky jsou ty, při kterých zjistíš, že se usmíváš...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicoll
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 537
Location: new life

PostPosted: Sat 30.6.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

já už tedy dost dlouho nic nečetla, většinou teď čtu odbornou literaturu do školy a tam mě opravdu nic neuchvátilo Rolling Eyes .
Jinak knížky, které mám opravdu moc ráda a klidně si je přečtu víckrát:
Jméno růže, Navzdory básník zpívá, Není římského lidu, Quo vadis, pak sbírka básní Slaměný měsíc (S.A. Jesenin - toho fakt miluju, dokonce mi ty básně určitou dobou pomáhaly k "duševní pohodě"), Jáma a kyvadlo(povídky),
Svět podle Garpa...dál se mi nějak nic nevybavuje, ale určitě jsem na spoustu zapomněla

a nejhorší? nevím Myslik , asi jsem četla samé dobré knížky nebo to bylo tak blbý, že si radši nepamatuju ani název.
Snad jen jedna - Spolčení hlupců - jako určitě to není špatná knížka, ale je docela nechutná, především hlavní hrdina (je to sice záměr, ale moc mi to nesedlo)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Next
Page 2 of 17

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms