sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lidi z města versus lidi z vesnice
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 7.5.2007 13:59    Post subject: Reply with quote

Já jsem z města cca 20 tis obyvatel, ale teď už druhým rokem, žiju v Brně a rozdíl jde poznat spíš na možnostech než na lidech. Nánu jsem potkala tady u nás i v Brně, dojet do většího města pro značkové oblečení taky umíme. Takže si myslím, že ty rozdíly v oblíkání zase takové nejsou. A někdy není potřeba ani to značkové oblečení, protože pěkně oblečený může být i třeba od vietnamců. Z lidmi přímo z vesnice jsem chodila do školy a nepřišli mi nějak extra jiní. Je asi fakt, že lidi z vesnic jsou trošku sdílnější, ale mně zase vyhovuje trochu ta anonimita, můžu něco provést a budu si jístá, že si o tom na druhý dne nebude celý Brno povídat Laughing.

Jenom mě občas pobaví různé představy o lidech na vysnici nebo konkrétně, když někdo vykládal, jak si myslel, že nám tady dávají lišky dobrou noc a ráno vstáváme na pole Laughing.
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 7.5.2007 13:59    Post subject: Reply with quote

Koogi -- jo to bych mohla, ale v nějaké té vilové čtvrti Razz. Nelíbí se mi, jak má někdo barák na sídlišti, je to divné. Já mám ráda klídek Laughing.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:06    Post subject: Reply with quote

Ja uz bych na vesnici bydlet nemohla. Byla jsem tam pres 20 let a nikdy vice. Kulturni vyziti nula, jedinej obchod s potravinami pred tremi lety zavreli, zaplivana hospoda, autobusove spojeni o vikendu zadne, pres tyden parkrat denne (ted tam teda prodlouzili mhd trolejbus, ale porad to meni, protoze nektere casy nikdo nejezdi a nekdy se naopak desne logicky kryje s autobusem a tak, takze clovek nikdy nevi, jestli to teda jede, nebo ne Rolling Eyes ), knihovna bohate zasobena budovatelskou literaturou a tak no... Ale to bych vsechno prezila, za kulturou si zajedu jinam, nakoupit taky, do knihovny taky atd., spis mi vadi ty lidi. Senzacechtive babky za okny, mihajici se zaclony a tak fakt nevydejchavam doted. Souhlasim s Manem s tou anonymitou, taky ji potrebuju, o bratrickovani se s pulkou vsi nestojim. A hrozne mi vadila zavislost na aute, sice je hezky, ze si muzu zajet kam chci, ale na sklenicku uz po divadle jit nemuzu Confused

Zase nekde v centru velkomesta bych bydlet nechtela, kvuli vzduchu, detem a tak, ale vyhovuje mi vetsi mesto a jeho okrajova cast, kde mam vsechno dosazitelne behem peti minut, ale zaroven celkem slusne zivotni prostredi.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:09    Post subject: Reply with quote

absolutne suhlasim s Chocolate, vystihla si moje pocity...ja aj v okrajovej casti mesta byvam, vyzera to tu ako na dedine..a to je podla mna super, ze je tu ticho, ale za 20min som v meste a mozem sa zabavit
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35575

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:12    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 21.8.2007 11:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:18    Post subject: Reply with quote

sl.megi wrote:

Jenom mě občas pobaví různé představy o lidech na vysnici nebo konkrétně, když někdo vykládal, jak si myslel, že nám tady dávají lišky dobrou noc a ráno vstáváme na pole Laughing.


podle mě pokud othle někdo říká tak je to skoro vždy s určitou nadsázkou a spíš s vtipem než myšleno vážně,já si také dělám sradu v jakém to teď bydlím vidlákově(což je ostatně pravda)

ono je do jisté míry fajn moci přes den být v Praze a pak odjet kousek za Prahu a mít absolutní klid,ale jak psala Choco nemůžete si dát skleničku vína nebo čehokoliv.

a jak tu píšete o tom jak je fajn že se všichni znají,všimli jste si někdy jak na vesnici frčí drby? to je zase trochu stinná stránka toho jak se všichni "znají"
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:24    Post subject: Reply with quote

Man: jo, tech drbu si tu uziju az az, treba jedna akce a za tyden uz mi babicka rekne, ze se po cele dedine vyklada, jak jsem se hrozne ozrala Rolling Eyes ale ja si na to reknu, ze proste s tema babkama nic neudelam....a uz mi to svym zpusobem ani nevadi, nechavam je, at si zijou, tak jak chcou a v duchu si myslim svoje...

absolutne me vsak dostava jedna tetka, ktera vzdycky, kdyz jdu na prochazku se psem, cumi za oknem a kdyz se na ni podivam, tak zatahne zaclonu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing to pokazde vykladam doma...
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

Stejně si myslím, že je jedno jestli je to okrajová část nebo malá vesnice. Lidé se tam budou znát tak jako tak Wink. A je fakt, že je to trochu horší s tou dopravou když si chce člověk dát skleničku. Na to my využíváme bratra přítele, který nepije Razz. Nebo jedem taxíkem, což je ale docela dost finančně náročné Confused.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

ja tohle děleni na lidi z města a lidi z vesnice nemám ráda. Když člověk chce, může se věnovat i koníčkům, za kterými musí do města (ségra jezdí třeba 3x týdně 40 km tam 40 zpatky aby mohla hrat basket a taky to jde). Komu se nechce za kulturou, za sportem, za zábavou vůbec hledá jenom důvody proč to nejde, viz na vesnici není tolik možností. Možnosti jsou a právě tím dojížděním se někdy zjistí, jak moc silný vztah ke koníčku člověk má
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:28    Post subject: Reply with quote

Man .. - a drby jsou a vždycky budou. A to všude, ať už ve škole, v práci nebo na sídlišti či vesnici Wink.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:29    Post subject: Reply with quote

Mane, samozřejmě, že to neberu doslova a taky to šířím dál s nadsázkou, ale i přesto věřím, že se nějaké individuum najde, co si tohle myslí. Teda ne zase doslova, ale má podobné představy..
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:38    Post subject: Reply with quote

kecka wrote:
ja tohle děleni na lidi z města a lidi z vesnice nemám ráda. Když člověk chce, může se věnovat i koníčkům, za kterými musí do města (ségra jezdí třeba 3x týdně 40 km tam 40 zpatky aby mohla hrat basket a taky to jde). Komu se nechce za kulturou, za sportem, za zábavou vůbec hledá jenom důvody proč to nejde, viz na vesnici není tolik možností. Možnosti jsou a právě tím dojížděním se někdy zjistí, jak moc silný vztah ke koníčku člověk má



jasně,lae stejně se ochudíš o mnoho aktivit protože na ně prostě nebdueš mít čas kvůli dojíždění. na vesnici není tolik možností,podle mě fakt ne,navíc pokud jsem si jí kdy všiml tak i lidé ve městech(beru Prahu) jsou takový aktivnější,skutečně navštěvují podle mě více akcí,více sporotvně či kulturně žijí apod.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:40    Post subject: Reply with quote

Mane ale taky znám spoustu lidí z měst, kteří nejdou nikam, jen sedí doma na zadku u tv. Je to o lidech, ne o tom, kde bydlí. Já jsem přesvědčená, že když někdo o nějakou akci nebo činnost opravdu stojí tak si cestu najde. A ten komu se nechce stejně nebude dělat nic i kdyby mu stačilo vyjít před barák
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Dellores wrote:
Man .. - a drby jsou a vždycky budou. A to všude, ať už ve škole, v práci nebo na sídlišti či vesnici Wink.


v tohle vidím rozdíl lidé z okolí kde žijdeš tě podle mě vidí v různějších okamžicích a podle mě je na vesnicích ten prostor k drbání úplně nejpříhodnější.

jasně že ve škole jsou také drby,ale většina lidí řeší i jiné věci,což na vesnicích moc není a ot není domněnka,vidím to ve svém okolí,není to zaujatost vůči vesnicícm,prostě to tak je a když lidé kteří se přestěhují z malého města nebo vesnice do prahy tak mi říkají jaká je to pohoda
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 7.5.2007 14:41    Post subject: Reply with quote

Já se narodila a žila v praze, ted žiju díky škodovce v docela velkém a bohatém městě a v praze jsem v podstatě každý týden a je to moje nejmilovanější město, miluju velká města a na vesnici bych nemohla žít ani za nic, vadí mi, že se tam každý s každým zná, strašně mi vadí malé krámky Embarassed , kde potkám 20lidí (to je problém už i u nás, jdu ven a POKAŽDÉ někoho potkám) a každý drbe každého. Na tohle prostě nejsem.
Stejně tak by mi vadilo, že bych všude musela dojíždět.
My žijeme v MB ve vilový čtvrti, kde mám okolo sebe naprostý klid a zeleň a do centra to mam chůzí 5 minut, neměnila bych to ani za nic, a jak někdo psal o tom grilování, tak my celé léto neděláme nic jinýho, než sedíme na zahradě a grilujeme Smile
Koníčky mám taky spíš "městského" charakteru, takže bych byla asi docela zoufalá někde, kde by nebylo kino, nebo nějaké bary.

A jak psal Man, že mu vyhovuje, že ho lidi nepoznávají, tak tak to mám i já. Jsem ráda, když čas od času někoho potkám, ale nehorázně mi vadí, že někoho potkám pokaždý Confused Evil or Very Mad

Líbí se mi, že se můžu o půlnoci rozhodnout, že půjdu do baru a mám na vybranou kam (to se teda netýká MB ale spíš prahy) a ne že musím vzít auto, dojet do většího města atd.

A přiznávám se, že já si občas dělám o lidech z vesnice zajímavý obrázek - ale to je ovlivněno asi vesnicema, které znám z okolí. Třeba řed pár týdny jsem jela s kamarádem na zámek do Dětenic a projížděli sme přes loučeň - nikde nic, jen v hospodě u silnice snad celá vesnice, okolo pár kočárků a už to jelo. A na nás koukali, jako bychom přijeli z vesmíru.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Next
Page 2 of 20

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms