sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Darování krve a plazmy
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  

Darovali jste někdy krev?
Ano
16%
 16%  [ 9 ]
Ne
47%
 47%  [ 25 ]
Ne, ale plánuji to
35%
 35%  [ 19 ]
Total Votes : 53

Author Message
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11504

PostPosted: Fri 1.5.2009 10:21    Post subject: Reply with quote

Chanteau wrote:

stačilo by přijít do nemocnice, aby oni sami rozhodli, zda krev darovat můžu nebo ne?

Přesně tak. Zajdi tam a uvidíš, třeba tě jako dárce odmítnou a nebude co řešit. A ten samotný odběr podle mě trvá 10 minut.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Fri 15.5.2009 11:30    Post subject: Reply with quote

já byla darovat krev 3krát a pak mi došel dopis,že mám málo červených krvinek,tak si mám dat pauzu od darování,tak už jsem tak rok a půl nebyla...jednou jsem tam sebou málem sekla,omdlívám,když vidím krev,ale tohle jsem nějak přežila
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20159

PostPosted: Fri 15.5.2009 12:06    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:
A ten samotný odběr podle mě trvá 10 minut.


Shocked Mě trvá 10 minut jen běžný odběr krve. Neumím si představit jak dlouho by to trvalo při množství běžném u darování.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11504

PostPosted: Fri 15.5.2009 12:09    Post subject: Reply with quote

Běžný odběr 10 minut? Ten snad nemůže trvat dýl, než minutu, stříkačka je přece naplněná hned Shocked

Ce stránek Červeného kříže:
Vlastní odběr pak provádí odběrové zdravotní sestry ve zvláštní místnosti. Odběry se provádí v pololeže nebo leže na odběrovém křesle, a to zásadně do plastových vaků, které jsou na jedno použití. Jeden odběr by neměl trvat déle než 10 minut. Po provedeném sestra dárci ošetří místo vpichu a dárce se odebere na občerstvení, případně obdrží občerstvovací balíček.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Fri 15.5.2009 12:12    Post subject: Reply with quote

samotný odběr trvá fakt do těch 10minut,to je i podle toho,jak rychle vám teče krev a jak vlastně mačkáte to,co vám dají do ruky,ono to ani dýl trvat nemůže
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20159

PostPosted: Fri 15.5.2009 12:12    Post subject: Reply with quote

Když mi posledně měli brát pět zkumavek tak to setra po deseti minutách u čtvrté zkumavky vzdala, že prý jim to bude muset stačit. Já z toho mám hrůzu, jsem v křeči, ke všemu nízký tlak. Mám co dělat, abych neomdlévala.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 15.5.2009 13:13    Post subject: Reply with quote

Zalezi na tom, jak rychle vam tece krev, ze me to zdimou kolikrat dvojnasobek casu nez od ostatnich. Na okolnich luzkach se vystridaji za tu dobu dva darci Embarassed Laughing Mam hodne nizky tlak, to s tim taky souvisi.
Vzdycky do me nalejou predem aspon litr vody a do ruky daji mackatko, aby vubec neco teklo Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21266
Location: in my own time

PostPosted: Fri 15.5.2009 13:15    Post subject: Reply with quote

Hanicka wrote:
já byla darovat krev 3krát a pak mi došel dopis,že mám málo červených krvinek,tak si mám dat pauzu od darování,tak už jsem tak rok a půl nebyla...jednou jsem tam sebou málem sekla,omdlívám,když vidím krev,ale tohle jsem nějak přežila


to sjem mela taky, naposledy jsem darovala nekdy v zari a priste uz me nevzali, dali mi zelezo v tabletkach a pozvali do hematologicky poradny, tam jsem byla dvakrat a uz to mam zase v poradku, takze darovat uz zase muzu, ale jen 2x do roka Smile
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21266
Location: in my own time

PostPosted: Fri 15.5.2009 13:18    Post subject: Reply with quote

mackatko je u nas taky, pouzivaji ho vsichni

jezis ja uz se tesim, az zas pujdu Embarassed mam po tom vzdycky skvelou naladu a vsichni jsou tam strasne mili a pak mam volnej den a proste super Smile
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 15.5.2009 13:23    Post subject: Reply with quote

s tim zelezem jsem taky mivala problemy a tabletky jsem brat nechtela a nemohla, protoze na me pusobi projimave, ale je par takovych doporuceni ohledne vyzivy, ktera by se mela dodrzovat pri nizkych hodnotach hemoglobinu, a to mi hodne pomohlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Fri 15.5.2009 19:38    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
ale je par takovych doporuceni ohledne vyzivy, ktera by se mela dodrzovat pri nizkych hodnotach hemoglobinu, a to mi hodne pomohlo


Např?
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sun 24.5.2009 20:05    Post subject: Reply with quote

napr. se nema pit k jidlu bohatemu na zelezo cerny caj a kafe, to zabranuje vstrebavani zeleza
naopak se doporucuje pit k jidlu pomerancovy dzus nebo neco, co obsahuje vit. C, protoze ten vstrebavani napomaha
jako dezert se nemaji jist mlecne vyrobky, protoze ty opet to vstrebavani znemoznuji, naopak se doporucuje ovoce
no a pak samozrejme konzumace potravin bohatych na zelezo - z masa ho ma nejvic hovezi, hodne je ho ve fazolich, spenatu, cocce, semincich, pistaciich a pak morske rasy, tam je ho strasne moc (chlorella)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20475

PostPosted: Tue 17.11.2009 11:37    Post subject: Reply with quote

nevíte co je, dalo by se říct, užitečnější darovat? krev nebo plazmu? řekněme co je víc potřeba, čeho je větší nedostatek.
nebo když jdu darovat krev, znamená to, že si vezmou i plazmu? vím, že když se dává jen plazma, tak se nějak odstředí a červené krvinky se vrátí zpět do těla.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 17.11.2009 12:13    Post subject: Reply with quote

plazmu může darovat jenom někdo..to ti řekne doktor při darování krve jestli na to máš nebo né..
No já jdu darovat v pátek..hlavně proto, že budu mít volno a vrátěj mi prachy na daních Mr. Green já už dávám asi od 18, přivedl mě k tomu táta..

já to mám stejně jako choco, samotnej odběr mi trvá i 25minut, někomu to trvá třeba 5.. ale na oddělení v nemocnici může člověk trávit i hodinu a půl, než se zapíše, než dá vzorek moči a krve, než ho vyhodnotěj, než ho okonzultuje doktor..než na něj dojde řada..

chodí tam holky..a sekaj tam sebou a tím všechno a všechny zdržujou.. ano stát se to může i těm lepším.. minule už byly ty sestry z toho dost na mrtvici..protože nevěděli jestli mají dřív odebírat nebo křísit..každej to fakt nedá..přece jenom ta jehla má dost velkej průměr a je to 450ml krve..tím nechci nikoho odrazovat..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35522

PostPosted: Tue 17.11.2009 12:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 17.11.2009 13:25; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Next
Page 10 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms