sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
tituly
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Wed 29.8.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

Corono, mam Te brat vazne, nebo si z nas delas prdel?
Back to top
View user's profile Send private message  
Tilia
kytky 0, meta: 25


Joined: 10 Feb 2007
Posts: 5

PostPosted: Wed 29.8.2007 10:31    Post subject: Reply with quote

Rozhodně bych neřekla, že Dis (který není vysokoškolským titilem Smile ) je zbytečný, určitě má svou hodnotu. . Titulem DiS za jménem se inzeruje to, že onen člověk umí něco víc než středoškolák (pomineme to, že školy všech stupňů mohou mít samozřejmě různou úroveň). Diplomovaná zdravotní sestra toho ze školy umí víc než ta, která si udělala jenom střední. Není se za co stydět, naopak.

Vážím si lidí, kteří mají dobré vzdělání a dosáhli titulů, což ale automaticky neznamená, že se jim budu nekriticky obdivovat, nevypovídá to nic o hodnotě člověka. Samozřejmě se mi nelíbí, když někdo na potkání vytahuje, že je slovutný pan inžinýr. Na druhou bych stranu bych se měla naučit nezatajovat to, že jsem Bc (za ty dva roky jsem to použila tak dvakrát třikrát, ač je to plnohodnotný titul, čekám na další stupínek Smile ).

A mám rovnou dotaz - jak je to s malými a velkými doktoráty? Dává se teď jen PhD. nebo i RNDr. a podobně? Jako pozici má v té hierarchii docent - uděluje se i v současnosti? Mám v tom krapet zmatek.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28469

PostPosted: Wed 29.8.2007 10:40    Post subject: Reply with quote

delaji se jak velky, tak maly doktoraty-PhD stejne jako PhDr., RNDr., JUDr....a co se tyce docentury, tak to taky porad existuje, ale je to jeste nad doktoratem, kazdopadne docentura se dela az pozdeji
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19631

PostPosted: Wed 29.8.2007 10:42    Post subject: Reply with quote

Tilia - nejdřív je RNDr. a pak PhD. (RNDr. je malý doktorát, obhájení rigorozní práce).

RNDr. (a jemu podbní doktoři) jsou akademickým titulem.

Pak následuje titul PhD, který je první věděckou hodností - za obhájení dizertační práce.

Titul Csc. (kandidát věd) se dneska už neuděluje.

Doc. a Prof. jsou vědecko-pedagogické hodnosti - v podstatě za zásluhy.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 29.8.2007 10:59    Post subject: Reply with quote

Tak já jsem si třeba myslela. že když jako budu Dis. sportovní manager Laughing
tak nepotřebuju trenérský kurzy, opak je pravdou, takže se ptám, k čemu mi ta škola je?
Ale zdá se, že bude možnost udělat si Bc a trávit studiem rok navíc a psát vlastně dvě "bakalářky"..ale pak je zase ta možnost dělat kteroukoliv VŠ a dodělat si titul..
Jinak si myslim, že titul je spíš otázkou prestiže než nutnosti..samozřejmě v některých oborech je nezbytný, ale v jiných ho bohatě nahradí praxe..
Např. určitě v oblasti IT, nebo marketingu a podobně..
třeba muj bráška má jenom maturitu, jediný co umí je mačkat enter.. a dneska má nastarosti VIP klientelu Hewlett packard, dělá s klukama co jsou o dost starší a mají VŠ, ale brácha má minimálně 3 roky praxe..ale zas měl prostě štěstí na místa..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 29.8.2007 11:08    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
otevřela nějaké pobočky v okolních městech


no vsak za chvili bude VS za kazdym rohem. Rolling Eyes Jako fakt tenhle trend nechapu...zase jedna americka s prominutim "kokotina"...sem videla nejaky dokument, a tam byla holka, co vystudovala nejakou VS v Texasu...a delala na pokladne v supermarketu...slecna magistra Rolling Eyes
jestli to takhle pujde dal, tak pak opravdu Mgr. nebo Ing. nebude mit zadnou vahu...ach jo...budu si asi muset udelat minimalne docenturu, abych si to pojistila Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 29.8.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Tornado_Lou wrote:
Vaha titulu jde rapidne dolu a to hlavne diky tomu, ze dnes muze na soukromych skolach opravdu studovat kazdy blbec

A nejen na soukromých, bohužel. Dneska se otevírají obory opravdu na všechno a na VŠ může snad každý, kdo umí psát a počítat Confused To je ta socanská politika "vysokou školu každému" Rolling Eyes Obrovsky se tím devalvuje hodnota vysokoškolského vzdělání.

Třeba UTB ve Zlíně otevřela nějaké pobočky v okolních městech a ještě teď přijímají studenty. Proč proboha mají mít ty obory takovou kapacitu, když na ně ani nikdo nechce jít? A co je to pak za absolventy, co vylezou ze školy, kam se dostal každý? Nebylo by lepší být zkušený středoškolák než absolvent pofidérní VŠ nebo VOŠ? Vždyť tahle praxe povede k tomu, že za chvíli každá sekretářka bude muset mít magistra Confused


No jo, ale třeba na ČVUT se dostane každý, ale nedostuduje ani polovina že..dneska je ten trend, že zjednodušujou i přijímačky..
K těm soukromým školám, je dost rozdíl, jestli ta škola má vlastní kantory a nebo vás učí externisté.. nás naštěstí učí kapacity z různých VŠ,když děláme zkoužky dojíždíme za nima, a moc nás nešetřej..no ono jak kdo. ale to jsem zažila i na biomedicíně..

s těma sekretářkama a titulem.. už jsem narazila na dost nabídek brigád pro studenty, kde požadovali Bc, a přitom by to zvládl i člověk před maturitou..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28469

PostPosted: Wed 29.8.2007 11:29    Post subject: Reply with quote

no,s tou CVUT je to fakt...treba na jaderku berou bez prijimacek, ale po prvnim semestru vyhodi pulku, v druhym dalsi tretinu a k tatovi do tretaku,kde uci dva predmety, se jich dostane uz opravdu minimum Smile

ale je fakt,ze nechapu to zakladani milionu pobocek soukromych VS v kazdym druhym meste, to mi opravdu unika Rolling Eyes
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 29.8.2007 11:37    Post subject: Reply with quote

To je pravda...kdyz sem studovala matematiku, tak nas bylo v kruhu 18 a dodelali to 2 lidi
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 29.8.2007 12:16    Post subject: Reply with quote

terry Arrow hádej Nevinnik

K narůstajícímu počtu VŠ: ČR má míň vysokoškoláků než je průměr EU,pokud vím. Takže se to řeší a bude řešit "šalamounsky" - uvolnění trhu se vzděláním (více soukromých VŠ různé i hrůzné úrovně) a především větší dostupností titulů Bc.

Budem se bohužel blížit tomu americkému modelu (Bakalářka prodávající v marketu, středoškolák třeba i k lopatě. Pozn. Za USA fakt nemůžu, tak se na mně zas nesesypte Laughing ) a už nebude tolik záležet, že má člověk "prostě nějakou VŠ" - spíš na tom, jakou konkrétní VŠ a jakého stupně dosáhl. No a taky na tom, co umí, to je jasný. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
TahiaCarioca
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 24 Mar 2007
Posts: 63

PostPosted: Wed 29.8.2007 15:45    Post subject: Reply with quote

No, ale na VOS muzete dostat Dis i Bc., tak by to nebylo od veci na ty zvonky a hlavne do telefonu jeste specifikovat, jestli jako Bc z vysoky nebo ne..

BTW pry tituly na zvoncich a pod. pritahuji zlodeje. (jinak ja bych si ho tam dala rada - jestli nejaky bude)

K RNDr. nemusi byt zvlastni prace, muzou ti uznat diplomku, kdyz je dobra (pritel to tak mel na matfyzu). A JUDry pry budou rusit..

A jeste pro zasmani.. moje "teta" v Australii je dvojnasobna Bc. (prirodni vedy, nevim presne) a dela sekretarku pohrebakum. Wink

Jo a nizsi tituly s vyssima dohromady se daji pouzivat kdyz jsou z jinyho oboru.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30853

PostPosted: Wed 29.8.2007 15:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 29.8.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

TahiaCarioca wrote:
K RNDr. nemusi byt zvlastni prace, muzou ti uznat diplomku, kdyz je dobra (pritel to tak mel na matfyzu). A JUDry pry budou rusit..

O tom jsem ještě neslyšela Shocked Proč by to měli dělat?
Jediné, co od letošního roku u nás zrušili je, že nemůžete obhájit diplomku zároveň jako rigo. Od letoška musíte prostě na malý doktorát napsat a obhájit dvě práce.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Wed 29.8.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

A co říkáte když někde používá Mgr. et Mgr. popřípadě Bc. et Bc? já z toho mám smíšené pocity
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30853

PostPosted: Wed 29.8.2007 15:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Page 10 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms