sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Egypt
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Snowy*
Guest





PostPosted: Wed 14.12.2011 9:35    Post subject: Reply with quote

Efendy wrote:

Jinak mi přišel nějaký katalog od cestovky a lákal na Egypt, ani náhodou bych tam za současného stavu nejel, poté co tam vyhrálo Muslimské bratrstvo a plus ještě nějaká extremistická muslimská strana, bohužel se tam lidi zase neprobudili...no ale uvidíme, třeba to nebude tak hrozný.


Tak pokud bys nejel do Káhiry, tak bys tam momentálně těžko nějakou změnu jako turista postřehl. Ale asi takhle uvažuje víc lidí, jelikož když jsem si teď kupovala letenku, tak mi bylo u Čedoku řečeno, že jsou zrušené lety do Hurghady až do února pro malý zájem Confused
Back to top
 
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Wed 14.12.2011 21:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Thu 14.8.2014 21:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Wed 28.12.2011 21:55    Post subject: Reply with quote

Snowy - obsazenost hotelů z 90 na 15%, ještě jestli začnou zalívat pyramidy voskem...
viz http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/254564-pyramidy-zalijeme-voskem-planuji-islamiste-zasadit-ranu-modlarstvi.html
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Thu 29.12.2011 0:35    Post subject: Reply with quote

To je asi video ze současnosti po revoluci?
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Thu 5.1.2012 16:22    Post subject: Reply with quote

Nightwish wrote:

To, že není něco tolerováno, neznamená, že to lidé nebudou dělat, přeci. Já mám spíš takovou zkušenost, že většina lidí, kteří jedou do kulturně a nábožensky odlišné země, se prostě místním poměrům odmítá přizpůsobovat...
Dokážu pochopit, že se pak někteří snaží přívalu takových turistů zabránit. Ale to už jsem OT.


Jezismarjaaaaa, to je zase blabol Rolling Eyes
Nevsimla jsem si, ze by si to v Egypte na plazi nekdo rozdaval nebo se opaloval nahore bez. Naopak jsem si vsimla nebohych egyptanek, ktere se koupali v dzinach, zatimco jejich pupkaty (temer nahy) manzel slintal nad evropankami v bikinach.

Turismus je vyrazny zdroj prijmu pro Egypt. A ja si neumim prestavit, z ceho tam ti lidi budou zit, pokud se k moci dostanou islamisti. Tem je jedno, ze normalni lidi nebudou mit co "zrat", hlavne, ze prosadi svoje predpotopni myslenky. Mubarak urcite nebyl svatej, ale jestli se k moci dostanou islamiste, tak na nej jiste mnoho lidi bude vzpominat se slzou v oku.

Jsem rada, ze jsem stihla projet vnitrozemi jeste v obdobi klidu, protoze Egypt ma rozhodne co nabidnout. Ted jen nezbyva nez doufat, ze zvitezi zdravy rozum nad fanatismem.

snowy - jedes do Hurghady?Bud na sebe opatrna.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Thu 5.1.2012 18:52    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
Nightwish wrote:

To, že není něco tolerováno, neznamená, že to lidé nebudou dělat, přeci. Já mám spíš takovou zkušenost, že většina lidí, kteří jedou do kulturně a nábožensky odlišné země, se prostě místním poměrům odmítá přizpůsobovat...
Dokážu pochopit, že se pak někteří snaží přívalu takových turistů zabránit. Ale to už jsem OT.


Jezismarjaaaaa, to je zase blabol Rolling Eyes
Nevsimla jsem si, ze by si to v Egypte na plazi nekdo rozdaval nebo se opaloval nahore bez.


Blábol to není a rozhodně ne opětovný Laughing . Stejně jako ty máš zkušenost, která ovlivnila tvůj názor, já mám zjevně zkušenost odlišnou, která ovlivnila ten můj. Právě těch polonahých slečinek a přiopilých párů, které si myslí, že v cizí zemi na pláži můžou všechno, jsem viděla hodně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Fri 6.1.2012 9:04    Post subject: Reply with quote

Nightwish, ty si ale neuvedomujes dve veci a to:
a) zeme, ktera zije z turismu musi byt k turistum tolerantni.
b) arabove jsou ti posledni, kteri respektuji zvyky te ktere zeme a prizpusobuji se. Ano oni chteji, aby se vsichni prizpusobovali jim, ale kdyz jedou do Evropy, tak se taky neprizpusobuji nasim zvykum.

Pokud mas tuto zkusenost z Egypta, budiz. Ja byla v Egypte trikrat - jednou sem projela cele vnitrozemi a tam si veru nikdo nedovolil chodit ani v tilku...vsechny jsme byly zahalene od hlavy az k pate...a dvakrat sem byla v El Goune. Jedinou zkusenost, kterou mam ja je ta, ze Egyptane kazou vodu a pijou vino... a nejradsi by "vojeli" kde co.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 8.1.2012 21:30    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
Nightwish, ty si ale neuvedomujes dve veci a to:
a) zeme, ktera zije z turismu musi byt k turistum tolerantni.
b) arabove jsou ti posledni, kteri respektuji zvyky te ktere zeme a prizpusobuji se. Ano oni chteji, aby se vsichni prizpusobovali jim, ale kdyz jedou do Evropy, tak se taky neprizpusobuji nasim zvykum.

Pokud mas tuto zkusenost z Egypta, budiz. Ja byla v Egypte trikrat - jednou sem projela cele vnitrozemi a tam si veru nikdo nedovolil chodit ani v tilku...vsechny jsme byly zahalene od hlavy az k pate...a dvakrat sem byla v El Goune. Jedinou zkusenost, kterou mam ja je ta, ze Egyptane kazou vodu a pijou vino... a nejradsi by "vojeli" kde co.


Takhle mi to přišlo bohužel taky.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Page 9 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms