sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zadaní / Nezadaní ?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 791, 792, 793 ... 1003, 1004, 1005  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Mon 17.12.2012 18:24    Post subject: Reply with quote

Naopak preferenci úplné/neúplné rodiny chápu. Pokud se rozvod či rozchod rodičů stane, když je dítě malé, je tím prostě ovlivněno. Pak je otázka jak.. někdo v dospělosti nechce o svatbě ani slyšet, někdo naopak díky tomu staví šťastné manželství a rodinu na první místo Smile Rozhodně to v člověku zanechá stopy a přemýšlí nad partnerstvím trochu jinak... alespoň dle mé zkušenosti..
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30046

PostPosted: Mon 17.12.2012 18:26    Post subject: Reply with quote

tak jasně no, jsou požadavky, který má každý (neznám nikoho, kdo by chtěl partnera neatraktivního, hloupého, neschopného, nepříjemného, bez smyslu pro humor...) a pak jsou ty osobní preference, který ale nakonec stejně až takovou roli nehrajou
taky je teda problém všechny ty kolonky správně vyhodnotit, aneb ať žijí růžové brýle (a něco taky vyjde najevo až po delší době)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 17.12.2012 18:31    Post subject: Reply with quote

courten wrote:
Rozhodně to v člověku zanechá stopy a přemýšlí nad partnerstvím trochu jinak... alespoň dle mé zkušenosti..

To je prostě blbost, nevím v čem bych nad partnerstvím měla přemýšlet jinak než někdo kdo má mámu i tátu.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Mon 17.12.2012 18:48    Post subject: Reply with quote

shuki wrote:
courten wrote:
Rozhodně to v člověku zanechá stopy a přemýšlí nad partnerstvím trochu jinak... alespoň dle mé zkušenosti..

To je prostě blbost, nevím v čem bych nad partnerstvím měla přemýšlet jinak než někdo kdo má mámu i tátu.


Třeba proto, že nemáš vzor, nikdy jsi neviděla na vlastní oči takové ty základy, jak má fungovat normální rodina, normální výchova dětí, normální vztah mezi lidmi? Já mám třeba na vztah dost rozdílné názory, než když se bavím s někým, kdo nepoznal, co je to domácí hádka, domácí násilí. Naopak když se bavím s lidmi s rozvrácených rodin, tak to zase mají dost stejně jako já.
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 17.12.2012 18:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9826

PostPosted: Mon 17.12.2012 19:22    Post subject: Reply with quote

No tak tohle jsou podle spíš ty vlivy které člověk nevnímá vědomě, spíš se z toho naučí nějaké modely. V extrémních příkladechj:
- tatínek je tu pro mě vždycky bude, můžu se na něj spolehnout, nenechá mě udělat blbosti
- tatínek je člověk co zmizel když jsem byl malý, občas je doma nějaký pán, ale toho nemusím brát moc vážně, protože za půl roku tam bude zase někdo jiný; chlapům se nedá věřit

Mimochodem, když jsem (neúspěšně :-) hledal nějaké zdroje které by tohle nějak pevně podložily, našel jsem alespoň mírně relevantní článek Proč si vybíráme stále stejné typy mužů? (V otázkách a odpovědích). Ale vlastně to tam zmíněno je, ke konci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 17.12.2012 19:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 17.12.2012 19:29    Post subject: Reply with quote

Geike, to normální rodina chápu. Většinou děti "podědí" tu povahu, jak vyrůstají, tak to si vezmou dál do života, ale určitě ne jestli žil normálně jen s mamkou a s tátou se vídal, nebo místo otce s mamky přítelem (a ne che, není každý půl roku jiný, 21 let je stejný, tak to už asi něco znamená).
Vzdělání a životní styl je mi taky jasný. Těžko někdo, kdo je rád, že dodělal základku bude žít s někým kdo studoval VŠ, protože každý bude mít jiný zájmy logicky.
Jinak si to napsala hezky.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9826

PostPosted: Mon 17.12.2012 19:32    Post subject: Reply with quote

Shuki já nemluvil o tvé situaci, to byl příklad rozdílů které podle mě můžou mít vliv. Ale tohle určitě ovlivňuje hodně věcí, a určitě najdeš lidi kde to je přesně naopak. Diskriminovat jen na základě rodinných poměrů mi taky nepřipadá jako dobrý nápad. (Naproti pro neschopnost poděkovat za večeři bych diskriminoval s gustem.)
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Mon 17.12.2012 19:46    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
a ty společné zájmy asi nejsou úplně nutný, ale aspoň nějaký bych teda chtěla, protože co spolu budete dělat, až přejde fáze intenzivního souložení a rozhovorů o všem a o ničem?


No my rozhodně nejsme ve fázi souložení několikrát denně a dlouhých rozhovorů, to máme za sebou. Žijeme spolu sami v jedné domácnosti skoro 2 roky a doteď jsem si nevzpomněla, že nemáme společný zájmy Laughing
To, že spolu jezdíme na dovolený, chodíme do kina, do hospod, na výlety, ke kamarádům nebo k rodičům, na bowling nebo si zacvičit, to neberu jako společný zájmy, to je normální život.
Společnej zájem je to, když se 2 lidi potkají, poznávají se a zjišťují, že oba dělají rádi ty stejný věci. My jsme si při seznamování neřekli "Jé ty hraješ bowling? Já taky!", protože přítel ho nikdy nehrál. Ale přesto na něho chodíme.

Geike wrote:
a flow s tim, ze nemaji moc spolecneho, chapu uplne =) nepotrebuju chlapa na to, abych s nim vsechno delala, staci par aktivit, ktere se daji delat spolecne, aby ten vztah nebyl jen o vecerich, kinech a vecerech v posteli. hlavne ale potrebuju chlapa na to, abych k nemu vecer mohla unavena prijit, pritulit se, vypovidat se, bavit se s nim o vsem a umet spolu odpocivat. pustit si film, na ktery se budeme oba radi divat, dat si vino a objednat si pizzu. prijde mi lehke, aby dva spolu bavilo "delat neco", proto je pro me dulezite, aby nas spolu bavilo i "nedelat nic". a treba s chlapem, ktery nepije vino, kouka se na debilni filmy a je posedly zdravou stravou, s tim bych snad ani nemohla odpocivat Laughing


No přesně!!
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 17.12.2012 20:05    Post subject: Reply with quote

Aha, tak to mě v životě nenapadlo, že by mě někdo hodnotil jako potenciální partnerku podle toho, jestli jsou mí rodiče rozvedení nebo ne Shocked Fakt se mi to ještě nestalo. Ani nevím, co to má společného s tím, jestli chce člověk děti nebo ne a kdy.
A vzhledem k tomu, že se rozvádí 50% manželství tak good luck Very Happy A asi těžko se rozvádí jen ti, co jejich rodiče byli taky rozvedení.
Jinak s courten souhlasím a zajímalo by mě, jestli Man taky tolik požadavků splňuje Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 17.12.2012 21:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 17.12.2012 21:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24347

PostPosted: Mon 17.12.2012 21:16    Post subject: Reply with quote

Já znám i jednu takovou nezadanou. Ale má morče Sad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 17.12.2012 21:34    Post subject: Reply with quote

Seventh Sister wrote:
annysek wrote:
Seventh Sister wrote:

pobavilo asi proto, že slečna má pocházet z kompletní rodiny, ne chtít kompletní rodinu. To první mi přijde fakt mimo.


mne neprijde mimo ani tohle, myslim, ze je to docela dulezite

Asi jsem mimo, ale tohle fakt nechápu Shocked
To byste preferovali někoho z nerozvedené rodiny před nekým z rozvedené? Laughing Co to vlastně o člověku vypovídá?
+1
Docela me prekvapilo, ze tady tolik lidi o tomhle nekdy uvazovalo. Me by to v zivote nenapadlo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 791, 792, 793 ... 1003, 1004, 1005  Next
Page 792 of 1005

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms