sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rovnátka
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:21    Post subject: Reply with quote

Tak to jsem tedy zvědavá. Třeba je nějak zdokonalili.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35590

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 13.2.2008 11:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Mon 10.12.2007 14:04    Post subject: Reply with quote

Po sundání rovnátek se většinou dávaj takový ty průhledný a ne ty s drátkem, aspoň všichni co znám je měli.
Jinak mně slibovala zubařka, že mi je sundá po Vánocích, ale to říkala už minulej rok Rolling Eyes Doufám, že teď už to myslí vážně, slibuje to už rok a půl Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11972

PostPosted: Mon 10.12.2007 19:48    Post subject: Reply with quote

ty jo, cetla jsem, ze chtej zdrazit rovnatka. fixni az na 100 000Kc Shocked
a jeste tam psali neco jako ze ti lekari rekli, ze si hold musi rodice rozmyslet, zda si koupi nove auto, nebo to investujou do zdravych zubu jejich deti..
to je sila..
psali tam, ze pry v posledni dobe jsou fixni rovnatka spise kosmeticka zalezitost...
jen doufam, ze tech 100 000 mysli jen u tech, kdy to neni nezbytne nutne a fakt je to jen kosmeticka uprava, protoze mne treba fixni dali kvuli tomu, ze na tak krive zuby by pak nesel dat mustek, az bych ho potrebovala..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Mon 10.12.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

alishka wrote:
ty jo, cetla jsem, ze chtej zdrazit rovnatka. fixni az na 100 000Kc Shocked
a jeste tam psali neco jako ze ti lekari rekli, ze si hold musi rodice rozmyslet, zda si koupi nove auto, nebo to investujou do zdravych zubu jejich deti..
to je sila..
psali tam, ze pry v posledni dobe jsou fixni rovnatka spise kosmeticka zalezitost...
jen doufam, ze tech 100 000 mysli jen u tech, kdy to neni nezbytne nutne a fakt je to jen kosmeticka uprava, protoze mne treba fixni dali kvuli tomu, ze na tak krive zuby by pak nesel dat mustek, az bych ho potrebovala..


Shocked Tak to by byl teda extrém, vzhledem k tomu kolik stojí teď. Já mám ještě k tomu na zubech ty dražší zámečky, to by mě zajímalo na kolik by mě to vyšlo Laughing Taky jsem to měla jenom jako kosmetickou záležitost..
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11972

PostPosted: Mon 10.12.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

planujou to od roku 2009..
to bude sila..Sad
jo a navic chtej, aby si to platili i deti, kterym to ted do 18 let hradi pojistovna..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
jollis
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 18 Feb 2007
Posts: 1760

PostPosted: Mon 10.12.2007 20:07    Post subject: Reply with quote

alishka Arrow ale pojišťovna to nehradí, ne? jenom přispívá určitou částku..
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11972

PostPosted: Mon 10.12.2007 20:14    Post subject: Reply with quote

jj jen urcitou castku, vyjadrila jsem se blbe.. a ted by nemela prispivat uz vubec.. Confused
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Ciciolata
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 263

PostPosted: Fri 14.12.2007 16:33    Post subject: Reply with quote

tak já sem dneska byla na 2. konzultaci. paní doktorka mi dala dva papíry - jednomu vůbec nerozumim, na druhym je hodnocení, terapie a kalkulace..

vypadá to tak, že "v horní čelisti chceme vytvořit mezeru pro 3+, odstarnit zákus 2+, srovnat asymetrii středů" a "v dolní čelisti chceme vyrovnata stěsnání, v důsledku velikosti dolní čelisti bude nutný stripping v dolním zubním oblouku v rozsahu 5-5".

když mi to bylo všechno vysvetleno, tak sem si docela oddechla, protože to není tak hrozný, jak to vypadá Laughing
nejhorší na tm všem je kalkulace - aparát na jednu čelist mě bude stát buďto 8 (kovový), nebo 13 tisíc (keramický)
+ průběžné kontroly po 6 týdnech za 800
+ výměny vodících drátů
+ konečná fáze (sejmutí, retainer, retenční deska, výstupní ošetření)

no je to teda pěkná pálka, ale za hezkej úsměv to stojí!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 14.12.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

Cože??? Tolik? No to snad ne. To si radši počkám až na protézu Rolling Eyes
Já měla rovnátka nosit už dávno, ale tvrdě jsem je odmítala. Teď se víceméně skoro nikdy neusmívám a nerada se směju, aby mi hned někdo nezapomněl oznámit, že vypadám jak upír Rolling Eyes Asi bych si je už chtěla pořídit, ale nemám prachy a naši se mi na to můžou vykašlat, moje chyba, že jsem je nechtěla když jsem byla mladší a hradila by mi to pojišťovna.
Ale jako 100 000 to je mazec, tomu se mi nechce věřit, to přece není možný Bojik Confused
Aneb další důvod proč být v tomto státě zdravý a nemít žádnou vadu, ono se totiž nepřispívá už skoro na nic. Rovnátka jsou proti tomu blbost, ale fakt se bojím, že jednou dostanu nějakou vážnou nemoc a i když si budu z výplaty platit ZP (plus daně ze kterých si užívají naši píp píp píp politici) tak mi drahý léky nikdo neuhradí a já chcípnu v bolestech.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26519

PostPosted: Fri 14.12.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

tak já jsem ráda, že jsem si je nakonec dala, i když jsem to ze začátku obrečela...
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10132

PostPosted: Sun 16.12.2007 14:32    Post subject: Reply with quote

Ciciolata: to jsem ještě něviděla takové pálky Shocked to je nějaké divné, není to nějaká soukromá doktorka?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ciciolata
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 01 Oct 2007
Posts: 263

PostPosted: Sun 16.12.2007 15:40    Post subject: Reply with quote

Corbusier wrote:
Ciciolata: to jsem ještě něviděla takové pálky Shocked to je nějaké divné, není to nějaká soukromá doktorka?


je Laughing (www.natur-dent.cz - doktorka šimůnková)
a narovinu mi řekla, že používá to nejlepší (takže v podstatě i to nejdražší..). jenže radši budu mít kvalitu, než abych tam každej týden byla s uraženym zámečkem.. Rolling Eyes

btw. jenom za to, že sem šla na dvě konzultace, kde si mě vyfotila, poslala mě na rentgeny, ty zkoukla, vyhodnotila a řekla mi to, co mi řekla, sem dala 2000.
pak každá průběžná kontrola po 6 týdnehc za 800 a výstupní kontrola 1000.
_________________
a lot of girls are sexy, but i know how to use it
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 16.12.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

Ciciolata - Taky jsem kdysi kvuli rovnatkum mela soukromou doktorku a za cely 2 roky co jsem je nosila se mi nikdy neurazil ani jeden zamecek. Dokonce ty rovnatka i prezili to, kdyz mi spoluzak na zakladce hodil do tvare z nekolika metru jablko, jakoze to byla sleha moc... auu...
Zatimco jsem sledovala okoli, tak ty furt meli se zameckama problem, nezvejkali, nejedli nic tvrdyho. Ja se v nicem neomezovala. Taky jsme platili vic.

akorat ja blbka po sundani nenosila ty vyndavaci rovnatka a zkrivilo se mi to zpatky trosku Confused (trosku vic no Embarassed Confused ), ale porad to vypada lip nez kdysi... myslim, ze zuby jako ja driv nemel snad nikdo.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10132

PostPosted: Sun 16.12.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

No já nevím, spolužák co měl rovnátka 4 roky, hrál fotbal a kdovíco..a měl jedny z nejlevnějších..celkově ho to vyšlo na 3000 za každé si taky nic nevylomil..Wink a nebyla to náhoda...podle mně jde o to jak s e k těm rovnátkům kdo chová...je jasné že s tím nemůžu žužlat co se mi zachce..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Next
Page 8 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms