sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Inteligence
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 26.8.2007 12:04    Post subject: Reply with quote

nerikam ze jsem na tom vyborne, myslim ze uplne normalne, ale kdyz to porovnam tak ve skutecnositi pisu tak 3x pomalejc nez tady.. Myslim ze znak toho, ze bych neumel pravopis by byl ten, pokavad bych si po sobe neco precet a hrubky neodhalil Smile

Proot kdyz nekdo napise vykend nebo vyzitka tak se nad tim akorat mozna zasmeju ale rozhodne si to nespojuju s jeho inteligenci Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sun 26.8.2007 12:09    Post subject: Reply with quote

To, abych mohla o někom říct jestli je inteligentní nebo ne, k tomu potřebuju ho vidět a mluvit s ním. Rozhodně bych nikoho neodsuzovala např. podle psaní tady na boardu. Samozřejmě že i mě někdy i/y bije do očí, ale to o IQ ještě nic nevypovídá... I když je někdo "slabší" v určitý oblasti, to ještě neznamená, že je tomu tak i v jiných Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 26.8.2007 14:00    Post subject: Reply with quote

Ad hrubky: Myslím si to, co Kyo. Za prvé ten člověk může být dyslektik nebo dysgrafik a prostě se nenaučí psát korektně i když se snaží. Což se ale vůbec nevylučuje s intzeligencí, i někteří slavní vědci (např.) byli nebo jsou dys.
Plus souhlasím s Kyem, že v rychlosti se může upsat i génius Cool Nebo někdo má třeba s něčím konkrétním problémy, třeba i y u některých slov a když píše rychle na klávesnici do fóra, tak to chybu nevědomky opakuje.

Ad všeobecný rozhled: Už to tu někdo psal, že je to pro něj jeden z hlavních aspektů inteligence a taky si to myslím. Tu diskuzi o tom, jestli člověk má nemá příležitost ke vzdělání a vstřebávání informací jsem zatím jen prolítla, ale myslím si, že v dnešní době může rozhled získat každý-pokud chce. Horší je to už s vyhodnocováním přijatých informací ptž se jich na nás valí spousty. Každopádně já jsem na to pes a děsně mě čílí, když čtu, že dnešní děcka neví, co se stalo v roce 68, co se stalo v roce 89, od kdy do kdy trvaly světové války, spolužačka ze SŠ nevěděla, kdo je to Hitler a nacisti Shocked Shocked Shocked prostě takoví lidi pro mě inteligentní nejsou, i kdyby v jiných oborech byli géniové, aspoň ten základ snad musí znát každý, ne? Confused

Ad IQ: To pro mě není hlavním aspektem inteligence ptž sama bych měla v nějakém IQ testu tak 30 bodů Laughing jsem totiž debil na takové ty logické úlohy a čísla.

A co fakt nesnáším jsou názory typu lidi z učňáků jsou všeobecně jednoduší a lidi z VŠ jsou všeobecně chytří. To je totiž hrozná kravina, mezi oběma těmahle táborama jsou jak chytří tak hloupí Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 26.8.2007 16:40    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 17:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 26.8.2007 16:47    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:

A co fakt nesnáším jsou názory typu lidi z učňáků jsou všeobecně jednoduší a lidi z VŠ jsou všeobecně chytří. To je totiž hrozná kravina, mezi oběma těmahle táborama jsou jak chytří tak hloupí Cool

To me vzdycky hrozne mrzelo, ja sama chodim na ucnak a kdyz se me nekdo zeptal na jaky skole jsem a ja to rekla, tak se zacal koukat skrz prsty. Nerekla bych, ze jsem nejakej inteligent, jsem lina se ucit, presne typ pohodlnyho cloveka, ale myslim si, ze chytra i jsem..
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 26.8.2007 16:50    Post subject: Reply with quote

no tak zase je to asi uplne zrejmej fakt ze na ucnaku jsou lidi vseobecne jednodussi a na vs vseobecne chytrejsi... stejne asi jako to IQ bude na ucnaku v pomeru ke studentum VS nizsi..

jenze kolik lidi dneska ma ucnak a po nem jde na vs? a to se jako z debila najednou stane inteligent nebo jak ? Smile

Ja osobne si jen myslim, ze ucnak velice dobre rozviji prave ten selskej rozum, kterej nasim inteligentum z hodne velky casti chybi, obvykle asi z nedostatecnyho stretu s realitou Wink Takovi ti sprti od prirody proste zijou v jinym svete. A vic nez k obdivu je to k smichu. Ale ze bych tvrdil ze na ucnaku nejsou blbci.. to fakt ne . Predsudky nepramenej z niceho, nikdo si je z prstu nevycucal.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:08    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Marfuschka on Tue 14.4.2009 10:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:19    Post subject: Reply with quote

ja nevim, jako priklad uvadim rad tady kamarada kterej ma ucnak a IQ pres 140 Smile jednoduse proto, ze pro obor kterej chtel delat mu nejlip poslouzil ucnak.

pokavad nekdo pise vsema deseti, tak si chybu spis uvedomi to je pravda.. napriklad ja kdyz ale pisu doma, prenasim svy myslenky na board tim zpusobem ze pisu asi tak vsema osmi rychlsoti asi 250 u/min, na monitor se vubec nekoukam a hned jak to dopisu odesilam.. a zily mi to netrha Smile pokavad nekdo soudi druhyho podle hrubek, na takovym mediu jako je board, icq nebo sms, tak to nevypovida o inteligenci toho pisatele, ale toho kdo to hodnoti. a nijak v pozitivnim smyslu Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

a pro delani kteryho oboru nejlip poslouzi ucnak ?
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35590

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:24    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 10.9.2007 14:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:27    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 17:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:28    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
Ono se to ted dost menilo a spousta oboru je uz s maturitou,ale treba kuchar,kadernice atd. U tech zadna vysoka ani neexistuje a nikde jinde te to nenauci.


no ta otazka spis byla myslena mirne jako recese v ocekavani ze dostanu odpoved ve stylu ze s svym IQ 140 chtel dycky delat u pasu nebo tak neco Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
a pro delani kteryho oboru nejlip poslouzi ucnak ?


hodinar
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Marfuschka on Tue 14.4.2009 10:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 26.8.2007 17:35    Post subject: Reply with quote

Marfu napocitej do deseti a precti si to co jsem napsal a tvoji reakci jeste jednou, jestli ji uznas za adekvatni tak uz na tebe radsi nijak reagovat nebudu, nevim co na to rict.. Smile

A Loth vysvetlovat ti to ponekolikaty nechci, promin , mozna kdyz si prectes to tema tak to pochopis, jeslti te to teda tak zajma...
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sun 26.8.2007 17:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Page 8 of 11

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms