sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
knížečky
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Mon 19.7.2021 12:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Wed 21.7.2021 5:28    Post subject: Reply with quote

docetla jsem A Radical Awakening a rekla bych, ze je to dost dobra knizka. Bylo tam teda nekolik casti, co mi "vadily" a "nesedely" anebo mi to prislo "uz moc" nebo jsem s tim uplne nesouhlasila anebo mi to prislo applicable jen na zeme jako je Indie (autorka je Indka) a ne zapadni zeme. Hlavne ten uplny zacatek a ten typ vyrazu, co pouzivala (to mi nesedlo) a pak kapitola o vagine Laughing a o sexu a polygamii a kapitola o materstvi me taky moc neoslovila (ale to je asi jasny, pac nejsem matka).

Ale jsem rada, ze jsem pokracovala ve cteni i pres tyto kapitoly, protoze v te knize bylo i hodne zajimavych myslenek. Hlavne se mi libila kapitola,kde popisovala, jak se stavaji zeny conditioned v detstvi a jak se to projevuje a ruzne typy chovani. Hodne se mi libila kapitola o "krase" a nejlepsi byla druha polovina knihy, kde popisovala autenticitu, vlastni odpovednost, nastavovani barriers a vysvetlila svuj pohled na zivotni purpose. To bylo fakt skvely a hodne mi to dalo.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Thu 19.8.2021 12:40    Post subject: Reply with quote

Docetla jsem "Think and grow rich" od Napoleona Hilla a je to nadcasova kniha. Bylo to napsane nekdy 1937, ale vsechno to stale plati. Urcite jsem si odnesla dost postrehu (i kdyz osobne to neaplikuju na penize, jak je v knize... da se to aplikovat na vsechno). Urcite si ji prectu nekdy jeste jednou.

A dnes jsem zacala "Sapiens, A brief history of humankind" zatim se mi to libi. Je to o tom, jak kognitivni, zemedelska a vedecka revoluce ovlivnila cloveka. A celkove o historii cloveka a jeho mysleni.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20065

PostPosted: Wed 1.9.2021 9:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Thu 16.9.2021 5:00    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:


A dnes jsem zacala "Sapiens, A brief history of humankind" zatim se mi to libi. Je to o tom, jak kognitivni, zemedelska a vedecka revoluce ovlivnila cloveka. A celkove o historii cloveka a jeho mysleni.


tak z tehle knizky jsem unesena. od zacatku. jeste mi chybi asi 100 stranek k docteni, ale je to mind blowing.
i kdyz jsme se tyhle udalosti ucili v dejepise a neni tam az tak nic noveho. zpusob, jakym je to podane v tehle knize, donuti cloveka premyslet o tech udalostech uplne jinak. a chapat souvisloti, proc se vyvinulo vsechno zpusobem a do podoby, do ktere se vyvinulo.

kapitola o vyvoji cloveka byla bozi a pak jak popisuje jak a proc se vyvinulo nabozenstvi, jak fungovani spolecnosti zavisi v podstate z 90% ve vire v neexistujici veci. jak vznikla vira v jednoho boha a jak to souvisrlo se zemedelskou revoluci.
jak je mozny, ze Evropani (kteri driv nebyli nijak vyrazni) zacali "najednou" dobyvat svet a jak to, ze si priznali, ze neco nevi (ani z Bible atd) a zacali malovat prazdne mapy, ktere v nich vzbudily zvedavost (i kdyz do te doby vsichni delali, se vsechno vi a mapy byvaly domyslene a vymalovane do detailu) jim umoznilo ovladnout svet.

to, jak srovnava komunismus, kapitalismus, humanismus s nabozenstvim.. a jak se diva na udalosti uplne jinym pohledem.
je to fantasticka knizka, ktera cloveka donuti premyslet o vecech uplne novym zpusobem.
velmi velmi doporucuji!! super- zajimava kniha.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26442

PostPosted: Thu 16.9.2021 8:01    Post subject: Reply with quote

díky, chystám se na ni Smile
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Thu 16.9.2021 8:05    Post subject: Reply with quote

Já ji mám rozečtenou nějak dlouho a teď jsem na to už úplně zapomněla Laughing Asi že ten začátek mě až tolik nebavil, respektive je to něco, co mám hodně nastudované, takže to nebylo nic nového, spíš jsem s tím občas i nesouhlasila Mr. Green Ale pak to začalo být zajímavé, musím to dočíst!
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Mon 27.9.2021 10:00    Post subject: Reply with quote

tak jsem konečně dočetla Spiens a je to zajímavé i ten konec. takové na zamyšlení. trochu sci-fi, ale kdo ví. každopádně dobrá knížka, mám ráda, když mě něco donutí přemýšlet trochu jinak. a to tahle kniha určitě byla.

dneska jsem četla Dont worry, be grumpy od Ajana Brahma. To mě nezklmalo jako žádná z jeho knížek. Jsou to takové krátké milé budhistické povídky/občas skoro až pohádky. je to na jedno na dvě odpoledne anebo se to dá číst kdykoliv, když má člověk chvilku. moc milé Love

a začínám teď Longevity od Cameron Diaz. je mi sympatická, tak jsem zvědvá na knížku. zatím jsem asi nic od žádné celebrity nečetla, tohle je poprvé.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
culotes
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4771

PostPosted: Mon 27.9.2021 13:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Thu 7.10.2021 5:14    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:


a začínám teď Longevity od Cameron Diaz. je mi sympatická, tak jsem zvědvá na knížku. zatím jsem asi nic od žádné celebrity nečetla, tohle je poprvé.

az tak moc jsem neocekavala, ale byla to uzasna knizka. moc krasne se to cetlo. velmi mile a prijemne napsane. s laskou. libily se mi prirovnani a zpusob, jakym bylo vse vysvetleno. nemohla jsem se odte knizky odtrhnout. rozhodne to predcilo ma ocekavani. doporucuji.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Mon 11.10.2021 12:00    Post subject: Reply with quote

The 7 habits of highly effective people - vynikajici. Skoro nemuzu uverit, ze je to tak stara knizka. Tak krasne to popisuje a shrnuje veci, ktere vime. Mam z te knizky radost. Zatim jsem precetla prvni princip/habit. A nemuzu (ok, nechci Laughing Wink ) se od toho odtrhnout.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Mon 15.11.2021 5:03    Post subject: Reply with quote

ctu Hotylek. jsem asi v pulce a ac se mi to ze zacatku libilo, tak jsem se pristihla, ze se v podstate uz tesim, az to budu mit docteny Embarassed
je to pekny, ale takove trochu pomale, popisne... a asi jsem cekala, ze v te knize bude vic historie a pritom to je spis pribeh. jako fajn... ale nejsem z toho nadsena. mam tu jeste Hanu, tak doufam, ze ta me strhne vic. precist to ale chci, protoze mi to pujcila kamaradka (jinak bych to asi necetla). mam pocit, ze mi ta knizka ale nic nedava. zadne myslenky, nenabada me premyslet, nic to ve me neprovokuje... to je asi to, co u ni postradam a proc me to uz nebavi, ackoliv je to napsane moc pekne.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Thu 18.11.2021 5:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 18.11.2021 17:19    Post subject: Reply with quote

Jan Vojacek - Umeni byt zdrav- velmi sa mi paci jeho styl myslenia a pristupu, odporucam
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Sun 12.12.2021 13:25    Post subject: Reply with quote

hormone repair manual od Lary Briden.
cekala jsem, ze to bude dobra knizka...ale teda je to jeste lepsi nez jsem si myslela. tolik informaci! uplne si vzpominam na problemy moji mamy, kdyz to ctu a proc je mela. je to o perimenopause a menopause. ale nejen i tom. je to o insulin resistance, hormonech, adrenal fatigue, svetle, circadian rythm, digestive zdravi, FODMAPs, food sensitivities, zivotnim stylu, hormonalni terapiich, spanku, migrenach,supplementech,PCOS, endometriosis, thyroid, menstruaci, bone health.. a jak to vsechno se vsim souvisi.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233  Next
Page 229 of 233

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms