sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Koronavirová apokalypsa a všechno kolem
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 250, 251, 252  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29877

PostPosted: Wed 8.4.2020 8:22    Post subject: Reply with quote

no, já to myslela jako fakt první úbytek aktivních případů, což vlastně nic neříká o vrcholu, protože to může být nějaký lokální výkyv
navíc se to všechno může velice rychle změnit podle toho, jak se budou měnit opatření, tohle vychází z těch stávajících

ale tak podle toho by měl být (první) vrchol počtu aktivních případů cca za týden
a bylo by to zřejmě takový dost placatý vrchol

nicméně to beru fakt HODNĚ s rezervou, nedělala jsem ani žádný reálný model, jen fakt úplně primitivní, proto se odvolávám na Jolandu Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 8:49    Post subject: Reply with quote

Lenore: jsi dobrá!
a co všechno se do toho modelu musí započítat? zahrnuje se do toho modelu i celkový počet případů a ty restrikce?

tady už to začalo ubývat (jakože celkový počet). počet nových nakažených denně je pořád tak podobně. okolo 10 nových lidí za den (v rámci celé WA.. teď bylo pár případů úplně na severu v Kimberley, už tam maj celkem asi 14 případů, což je na ten region dost, vzhledem k tomu, že tam nic není a je to úplně v prdeli s prominutím).

jinak i NSW je na tom celkem dobře (i když je na tom z celý Austrálie nejhůř). tady jsou krásně graficky znázorněny ty přírůstky a je vidět, že potom, co se zavřely hranice, to šlo všude rapidně dolů. většina států má mezi 3- 10 nových nakažených denně, Sydney okolo 50ti, ale všude to šlo rapidně dolů:
https://www.abc.net.au/news/2020-03-17/coronavirus-cases-data-reveals-how-covid-19-spreads-in-australia/12060704

jinak 4 lidi z těch výletních lodí zemřeli.

ed: jinak pro Lindu a zuzu tam je právě i krásně vidět graf Singapoure, jak to mají fakt dobře pod kontrolou (bez lock-downu a ještě navíc museli čelit spoustě případů kvůli turismu/vracejícím se cizincům). v podstatě s Taiwanem a Japonskem jedni z nejlépe.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29877

PostPosted: Wed 8.4.2020 9:36    Post subject: Reply with quote

tak do ideálního modelu se zahrnuje pokud možno všechno, pak se zjistí, co skutečně má nezanedbatelný vliv a není to korelát něčeho jinýho, a zbytek se vyhodí
ze všech potenciálních modelů se vybere ten, co toho nejvíc vysvětlí a zároveň je co nejjednodušší, a ten se použije

já ale žádný reálný model nedělala, je to jen jednoduchý výpočet za předpokladu, že trend přírůstku nových případů zůstane stejný (což zatím všude zůstává, ale až se začnou měnit opatření, tak může být všechno jinak)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 10:20    Post subject: Reply with quote

ok. i tak jsi dobrá!

jinak asi fakt už musím přestat číst ty zprávy.. Trump místo toho, aby si dal do pořádku svůj zdravotní a vzdělávací systém a věnoval se tomu, co jeho země a lidé momentálně potřebují, tak teď podepsal, že US bude dolovat minerály na měsíci (a zajímá ho i Mars). bože! jim nestačí se vrtat do všech zemí na světě, teď se ještě budou vrtat na měsíci! a to jakože doslova Laughing
to je vidět, kde jsou U.S. priority. rozhodně to nejsou lidi. je prostě zajímaj jen prachy a jen kde se dá co dolovat.

kéž by Trump a všichni ti vlivní Amíci nad ním dostali koronavirus. hned by bylo na zemi líp.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 10:56    Post subject: Reply with quote

možná, že jsme viděli včera úplněk naposled , teď už uvidíme vždycky jen srpek, jak ho Amíci podkopou Laughing
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Wed 8.4.2020 11:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 11:21    Post subject: Reply with quote

zbrody wrote:
Člověk wrote:

kéž by Trump a všichni ti vlivní Amíci nad ním dostali koronavirus. hned by bylo na zemi líp.


Kdo jsou vlivni Amici nad nim? Laughing Zednari?


nevim, asi těch pár boháčů, co vlastní většinu Ameriky (Gates a další, je jich víc)? prezidenti Ameriky byli vždy jen loutky.


ed. já mám teorii, proč se děje, co se děje, ale psát to sem nechci, protože se mi vysmějete, že je to moje vymyšlená konspirace. a možná že i je (ale stejně si to budu myslet Mr. Green ).
dle mě se toto neděje náhodně a je to dopředu promyšlené (aby země šly skrz vydávání bondů do recesí a vlastnictví přešlo na právě ty už tak nejbohatší lidi, aby měli ještě větší moc (a kteří určitě budou "shodou náhody" u vývoji vakcíny)... podle mě vakcína už i dávno je, jen se čeká na ten správný čas ji dát ven (tzn. až většina ekonomik dostatečně oslabí)).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 14:21    Post subject: Reply with quote

jinak ještě jedna zajímavost z Austrálie, která se liší s českou strategií a to je to, že se tu jako next step neplánuje implementovat srategii "herd immunity" jako to má teď v plánu Česko.
protože aby to fungovalo, tak by se prej musel nakazit každej druhej člověk (resp. min 50% populace), a to by způsobilo hodně úmrtí.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Wed 8.4.2020 16:30    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:


ed. já mám teorii, proč se děje, co se děje, ale psát to sem nechci, protože se mi vysmějete, že je to moje vymyšlená konspirace. a možná že i je (ale stejně si to budu myslet Mr. Green ).
dle mě se toto neděje náhodně a je to dopředu promyšlené (aby země šly skrz vydávání bondů do recesí a vlastnictví přešlo na právě ty už tak nejbohatší lidi, aby měli ještě větší moc (a kteří určitě budou "shodou náhody" u vývoji vakcíny)... podle mě vakcína už i dávno je, jen se čeká na ten správný čas ji dát ven (tzn. až většina ekonomik dostatečně oslabí)).


Jen to napiš, to mě dost zajímá. Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Wed 8.4.2020 16:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Wed 8.4.2020 16:55    Post subject: Reply with quote

Dnes na Slovensku dopravny kolaps, kedze Matovic vymyslel, ze sa bude kontrolovat opravnenost presunu vsetkych aut medzi okresmi na cestach 1 a 2 triedy. V ramci " Velkej noci" vydal opatrenie ze ludia sa nemaju s par vynimkami- praca, starostlivost o rodinu atd presuvat medzi okresmi, navstevovat rodinu, aby obmedzil potencialne nakazenie. Realita- ludia sa na sviatky presunuli pocas tyzdna pred platnostou opatrenia a dnes rano vsetky vypadovky - kontrola policie a armady, vyplnanie dotaznikov kazdym 1 vodicom a nasledne 3 hodinove cakanie v zapchach ludi co idu za pracou....nasledne hadky a odkazy politikov cez FB....cele nedomyslene a nezvladnute..nemam co k tomu dodat....
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21223
Location: in my own time

PostPosted: Wed 8.4.2020 20:57    Post subject: Reply with quote

S touhle konspiracni teorii prisel i manzel odnekud Laughing
A ted zas sjizdi Zeitgeist, i kdyz to uz videl xkrat, ze pry tam nekde ten virus predpovedeli.

V Sasku ted dovolili v ramci pobytu na cerstvym vzduchu/sportu vzdaleni od domova max 15km. Jinak plati jen do prace, k doktorum, na nakup.
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Wed 8.4.2020 23:54    Post subject: Reply with quote

Byzzy: Americani. vsak jsem to napsala, ne?

ed. a pochopitelne, ze ti nejvlivnejsi. obycejni obyvatele Ameriky za nic nemuzou, nemaj s tim nic spolecneho a jsou to spis chudaci.

ed2: a kdo z toho bude mít prospěch? ti nejbohatší a nejvlivnější. stanou se ještě bohatšími a ještě vlivněšími (a budou moct dělat ještě větší "projekty").
způsobí to ještě větší propad mezi bohatými a chudými.

a způsobí to teda i ještě větší rozdíly mezi chudými a bohatými státy. na ty chudší státy to bude mít velmi těžké dopady, jako např. konkrétně na Indonésii.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Thu 9.4.2020 1:41; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Thu 9.4.2020 1:18    Post subject: Reply with quote

Mari wrote:
S touhle konspiracni teorii prisel i manzel odnekud Laughing
A ted zas sjizdi Zeitgeist, i kdyz to uz videl xkrat, ze pry tam nekde ten virus predpovedeli.

V Sasku ted dovolili v ramci pobytu na cerstvym vzduchu/sportu vzdaleni od domova max 15km. Jinak plati jen do prace, k doktorum, na nakup.

Mari, sice nevim, co je Zeitgeist, ale o viru typu influenza a jeho dosahu na celou planetu mluvil prave uz Gates pred 5 lety.

jinak ještě jeden update z Austrálie. Austrálie změnila na konci března legislativu a povolila používání i neověřených léků, které se např. ještě testují nebo nejsou ještě otestované, pokud s tím pacient nebo někdo z jeho blízkých (v případě, že se pacient už nemůže vyjádřit) bude souhlasit.
A doktoři mohou legálně zkoušet nové metody léčby i bez předchozího legislativního "schválení".
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Thu 9.4.2020 8:12    Post subject: Reply with quote

Člověku, a tak to je spíš dobře, ne?
Nebo jako pokud by byl lék, který by tvýmu blízkýmu mohl reálně pomoct, ale čekalo by ho ještě dlouhý legislativní kolečko, ty bys nechtěla, aby ho dostal?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 250, 251, 252  Next
Page 78 of 252

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms