sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Prikrmy, detske recepty a stravovani
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 66, 67, 68  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25244

PostPosted: Fri 7.12.2018 9:17    Post subject: Reply with quote

Ja na to úplně první jídlo dávala skleničky..vařit jsem začala az později, když se to dalo namíchat s testovinou, rýží..
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Fri 7.12.2018 9:18    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.


Last edited by Leni.ce on Fri 7.12.2018 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Fri 7.12.2018 11:36    Post subject: Reply with quote

Tak to asi taky začnu se skleničkama, nakoupíme snad něco v DMku v Rakousku. Tak díky za zkušenosti!
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8179

PostPosted: Fri 7.12.2018 11:44    Post subject: Reply with quote

mne prijde, ze kdyz je dite kojene, tak je ideal davat postupne to, co ji matka, protoze dite uz na to je pres kojeni zvykle
prvni prikrmy jsou tak lzicka dve, stejne....
a vyhnuti se dusitanu tim, ze dostane jednu lzicku ze sklenicky a pak se dokoji od mamy, ktera jedla varene jidlo....je dle mne naivni Smile

resenim dle mne teda neni nacpat sklenicky i matce/ci dokonce nekojit

jen cela ta histerie kolem dusitanu v prvnich prikrmech je dle mne predevsim marketing...

netvrdim, ze dusitany v zelenine nejsou, ale kojene dite je uz pulroku zasobeno tim, co ji matka v mnohem vetsi mire, nez co dostane v prvnich prikrmech, a nakonec stejne bude jist ve vetsim mnozstvi zas to stejne, co vari matka...takze vlastne ty prvni lzicky jsou jen o marketingu

u mne take sklenicky jsou sice zaruka bez dusitanu, ale soucasne to proste je jen konzerva, "mrtve jidlo" - kdyby nekdo udelal reklamu, prestante si varit, jeste jen nase konzervy (amarouny), protoze tam nejsou skodliviny....tak si budem tukat na hlavu Cool
cela ta debata kolem toho je dle mne na stejne urovni, jako kdyz se snazili vyvolat dojem, ze um je lepsi, protoze tam nejsou skodliviny a naopak jsou tam pridane vitaminy....nakonec po letech se foslo k zaveru, ze i pres skodliviny, ktere dite muze pres mm prijmout je mm vhodnejsi nez um

a dle mne u sklenicek to je o tom samem, jo normalni stravou muze dite snist i nejake skodliviny, benefity ale prevazuji

ale u j. jsem to take hodne resila

u a. jsem se na dusitany "vyprdla" a udelala si to na pohodu, tedy dostavala cast od toho, co jsem varila pro rodinu s tim, ze se snazim pro rodinu varit z dobrych surovin (tak jak se da, a vse teda neni 100%)

neco jineho pak je hledat, co diteti zachutna, to nekterym ty sklenicky jedou vic, jinym naopak...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 7.12.2018 12:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Fri 7.12.2018 12:56    Post subject: Reply with quote

Ja jela z 90% sklenicky, hlavne na ty nase udesny zacatky si to neumim jinak predstavit. Ale ja jsem asi lina a mam jiny priority nez shanet a mrazit bio zeleninu pro prcka, co sni - jako uspech - treba dve lzicky. Treba ted je to uz uplne o necem jinym a hlavne uz je to vic "vareni" a hlavne taky uz ji Laughing
Navic jsem dost skepticka vuci tomu zamrazovani a rozmrazovani co se zivin tyce, nemame na to misto v mrazaku a vubec Laughing
No a marketing to samozrejme je, podobne jako treba hraci veze a dalsi zbytek nasich zivotu Mr. Green
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Fri 7.12.2018 13:01    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
Ale hlavne kvuli tomu nula nula nic mnozstvi, co snedl takhle na zacatku. Varit se s tim, to by me jeblo Laughing


Já právě kvůli tomu vařila, protože rozmixovaná mrkev ta dvacku, do který to dítě párkrát hrábne a já to pak vyhodím. Přes to jsem se nějak nemohla přenést. V těch pro starší mi pak vadilo minimální množství masa. Prostě takhle cena výkon mi to přišlo nic moc. Ještě teda ty z DM mi přišly ok.
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Fri 7.12.2018 13:03    Post subject: Reply with quote

Jo, to maso je tam smesny. Ja to vlastne ani jako masovy moc neberu a co zacala jist, ma hodne masa skutecnyho, ty sklenicky vnimam spis jako bezmasy.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Fri 7.12.2018 13:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 7.12.2018 13:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Fri 7.12.2018 13:38    Post subject: Reply with quote

No jasne, s tim souhlasim, ze tohle je uplne ujety. Ja si nejak ziju ve svym svete, kde by lidi, co maji deti, meli mit nejaky zdravy rozum a schopnost posoudit, co je a co neni ok. Ale samozrejme to tak neni no Confused
Ja teda samozrejme mam v tomhle mnohem benevolentnejsi postoj nez ty - nevycitam si, ze jsem ji davala x mesicu vecer instatni kasi (nevzala jsem tu nejvic nechutne umelou, ale michala jsem banan a spaldlovou) z mnoha duvodu. Vim, ze to v danou chvili bylo to nej, nebylo to porad a hlavne uz v tom docela dlouho nepokracuju, resp vyjimecne. Totez s UM - zatim ta lahvicka dela jen dobrotu a jestli u ni bude usinat jeste ve 2,5, nebudu s tim mit asi zadny problem. Vedle toho ji normalne davam z hrnku mliko normalni, ktery taky pije... Totez vsechny ty nesmysly "pro deti". Ona nezije na Lipancich a dalsich nesmyslech, ale dokud vetsinove ji normalne a dobry kvalitni veci na obedy a vecere, v 90% pije vylucne neslazeny bylinny cas, tak nemam vubec problem s tim, kdyz ji to babicka obcasne da neco spatnyho nebo ji udela stavu (jako treba hodne lidi ma a "zakazuji" to).
I ty sklenicky - asi by se mi nelibilo, kdyby doted jedla vylucne sklenicky, to nepovazuju za ok z mnoha duvodu, minimalne to maso, ale i dalsi. Ale to, jak to mame my, mi nejvic vyhovuje a hodne mi to nekdy ulehcilo zivot. A fakt si to nevycitam Smile
Mne prijde, ze se to dnes zbytecne vyhrocuje na obe strany no.
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 7.12.2018 14:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Fri 7.12.2018 19:10    Post subject: Reply with quote

Jasneze rozumime, byt ja proste nejsem tak striktni a "prisna". Smile Vyjimecne Laughing
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 16.1.2019 11:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Wed 16.1.2019 20:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 66, 67, 68  Next
Page 50 of 68

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms