sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Váš bankovní účet a poplatky za něj
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 39, 40, 41  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 18.10.2017 12:45    Post subject: Reply with quote

Ja zacal nekdy v breznu za prisernej kurz 27,2 nebo jeste vic, takze po sesti mesicich se placam podle aktualniho kurzu tesne v plus nebo lehce minus. Zrovna dnes, kdy koruna zase posilila na 25,7, tak jsem v minusu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 22.10.2017 23:40    Post subject: Reply with quote

Felicity - no s ohledem na to, že nevyhrál Kalousek Mr. Green , tak se obávám, že jestli se nebude protahovat povolební vyjednávání a začne brzy vládnout ANO, tak kurz bude dál posilovat.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 24.10.2017 8:49    Post subject: Reply with quote

Did you hear the big news? For a limited time only, one of the world’s leading fintech companies, ID Finance, will be offering an increased interest rate of 17.5% on their recently added loans on Mintos issued in Georgia.
With this move, ID Finance now offers investors on the Mintos marketplace the highest net annual return. This exciting opportunity will last until the end of October.

Ale je mozny, ze se to tyka jen investic v lari, kazdopadne pridal jsem si dalsi radek autoinvestu. Smile

Jinak uroky dobry, ale totalne nestiham drzet krok s posilovanim eura. Evil or Very Mad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 31.10.2017 10:02    Post subject: Reply with quote

Trochu jsem zase pozmenil autoinvest. Mogo ma 13,5% pujcky s trvanim 16 mesicu a 13% pujcky s trvanim 12 mesicu, tak jsem pridal tyhle dve polozky.

A odkaz na aktualizovanej seznam duveryhodnosti poskytovatelu na Mintosu http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 1.11.2017 13:54    Post subject: Reply with quote

Zatimco Zonky zvysuji vsechny investorsky poplatky a zavadi poplatky za prodej na sekundarnim trhu, Mintos pocinaje dneskem nema uz poplatky vubec zadny:

Exciting news! Starting from today, November 1, 2017, we have removed the 1% fee for selling loans on the secondary market of the Mintos marketplace. This means from now on, there are absolutely no fees for investing through Mintos.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 6.11.2017 13:05    Post subject: Reply with quote

Mam pocit, ze to tady spamuju, mozna by che mohl tema oddelit, zalozit treba vlakno Investice a zhodnocovani penez nebo neco takovyho, at tady zustanou primarne ty bankovni poplatky.

10/2017

Mintos: 11,30% - trosku jsem povolil autoinvest a vyuzil dlouhodobejsi 13 a 14% pujcky od Mogo. Mintos roste obrovskym tempem a mesicne se na platforme proinvestuje zhruba 800 milionu korun. Jeste nekolik let a bude jak mala banka. Laughing Ja jsem stale +- na nule, protoze me porad jeste drti nakupni kurz, ale doufam, ze od pristiho roku se to pekne rozjede. Cely tento mesic ma Mintos akci Refer-a-friend, coz by mohl byt maly impulz zacit - po zadani kodu od nekoho, kdo uz na Mintosu je, dostane novy i stavajici 1% z vlozene castky zpet.

Akcie (dividendy): slabsi mesic, pouze 59 $. Krome Monety jsem se zbavil ceskych akcii a soustredim se pouze na US akcie (jednou z vyhod jsou dividendy 4x rocne /nekdy i 1x mesicne/ oproti 1x za rok u ceskych).

SCHB: +2,17% (aktualne +7,41% ale ted jsem vynechal nekolik nakupu, musim napravit)
Top Stocks: -1,40% (slozeni neni totozny jako u SCHB, ale zase se tady urcite promitne ten vstupni a spravcovsky poplatek :/ )
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 30.11.2017 14:33    Post subject: Reply with quote

Lendo ma ted docasne na Mintosu 12 mesicni pujcky s urokem 13,5%. Utikejte, nakupujte! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 11.12.2017 16:29    Post subject: Reply with quote

11/2017

Mintos: nebudu sem psat aktualni predpokladanou vynosnost, ale tu realnou, ma to vetsi vypovidaci hodnotu. Takze v listopadu to bylo 1,02%.
- pro velky uspech byl program refer-a-friend prodlouzeny az do konce roku.
- na prosinec spustena kampan Long term cashback, vraceni 2% az 5% z investovane castky na vsechny pujcky v trvani od 24 do 60 mesicu.
- Banknote ma aktualne v nabidce 13,5% v trvani 6 mesicu s BB. Takhle vyhodne pujcky na Mintosu jeste nebyly.

Dividendy: 60 $

SCHB: +3% (na pristi mesic pridam i SCHG - rustove ETF)
Top Stocks: +3,12%
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 2.1.2018 12:55    Post subject: Reply with quote

Asi mame po ptakach s nakupy ETF, diky skvele ochrane spotrebitele. Mad

V souladu s novou evropskou legislativou (MiFID II) jsou strany emitující ETF a deriváty povinny poskytnout dokumentaci v jazyce země, kde má kupující bydliště. Účelem je lépe chránit a informovat kupující. Mnoho zahraničních emitentů stále volí variantu poskytovat tyto dokumenty pouze ve svém místním jazyce. Tyto produkty proto nebudou na naší platformě od 2. ledna k dispozici, dokud nebudou splněny jazykové požadavky na překlad zmíněných dokumentů.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Sun 14.1.2018 18:26    Post subject: Reply with quote

Z toho jsem letl po zdi zrovna dnes. Ale snad se jim to povede nějak lokalizovat, přeci jen v EU je lidí dost. A DEKA Euro Stoxx ETF mi už koupit šel, s tím že tam byl ke stažení info dokument v němčině s popiskem že je anglicky :-)
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Sun 14.1.2018 19:27    Post subject: Reply with quote

Jeden znamy komunikoval s centralou Degira ohledne zpristupneni tech ETF a pry by to v blizke dobe zase melo byt dostupne. Je mozny, ze brokeri na Vanguard, Schwaba a spol. trochu zatlaci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 19.1.2018 12:42    Post subject: Reply with quote

Tak to vypada, ze to tak horke nebude, emitenti se nemaji k tomu, aby do svych produktu pridali popisy v cestine, takze se to muze protahnout.
Degiro ma novou homepage, zminuje tam ted az 700+ ETF zdarma, tak se na to zkusim podivat, ze bych nasel nejakou obdobu SCHB/SCHG napr. na Xetre, tzn. poplatek 2,5 eura rocne za burzu navic, ktery neni tak strasny (uz ho stejne platim kvuli akciim Shell).

A Mintos ma opet cashback akci, pri nakupu pujcek od Mogo v delce trvani 48-59 mesicu 4% zpet a v delce trvani 60 mesicu a vice 5% zpet. Hlavni vtip je v tom, ze po nakupu lze tyto pujcky prodat na sekundarnim trhu a opet nove pujcky nakoupit a zase prodat. Smile Pro cashback akci je nutne toto jeste pred nakupy potvrdit na webu Mintosu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 1.2.2018 14:57    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si sedl k seznamu etf, ktere jsou na Degiru bez poplatku a projizdel jsem jeden za druhym a hledal vhodne alternativy k Schwabum. Zaujaly me tyhle tri:

DE0005933972, ticker EXS2, burza Xetra http://www.morningstar.co.uk/uk/etf/snapshot/snapshot.aspx?id=0P0000M6RO
FR0007063177, ticker UST, burza Euronext Paris http://www.morningstar.fr/fr/etf/snapshot/snapshot.aspx?id=0P00000JHG
IE0032077012, ticker QQQ, burza Euronext Paris http://www.morningstar.co.uk/uk/etf/snapshot/snapshot.aspx?id=0P0000NMLI

Pokud budete nakupovat, tak si zkontrolujte burzu, nektere tickery jsou totozne i pro jine burzy, ale tam uz by byl poplatek!
Vykonostne jsou hodne blizko Schwabovi, historicky od peti a vice let ho dokonce prekonavaji.


Last edited by Felicity on Thu 1.2.2018 16:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Thu 1.2.2018 15:47    Post subject: Reply with quote

Ty linky nejdou. Jinak jo, uvažoval jsem podobně, pikud se Schwab a Vanguard do jara nerozhoupou asi to přehodím na něco takového.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 1.2.2018 16:09    Post subject: Reply with quote

Linky jsem opravil. QQQ je super, ale je uz docela drahy, ja budu na stridacku brat kazdej mesic EXS2 a UST.
Ale Schwaba se urcite zbavovat nebudu, jede suprove a az ho zpristupni, tak se k nemu zase vratim.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 39, 40, 41  Next
Page 36 of 41

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms