sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Váš bankovní účet a poplatky za něj
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Wed 6.9.2017 18:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 7.9.2017 8:51    Post subject: Reply with quote

Ja na Mintosu zacal asi 3 tydny pred uvolnenim eura, takze jsem menil za nejhorsi mozny kurz (neveril jsem, ze CNB to uvolni tak brzy Mad ). Dnes poprve jsem v korunach v plusu (protoze se mirne propadla koruna Laughing ). Ale je to porad takovej zavod vuci kurzu. Laughing Ale hlavni je, ze eura se mnozi pekne.

No a Degiro podobne, prvni platby brezen, takze jsem v korunach -4,92%, v dolarech to je +1,49% a diky vyplacenym dividendam mam total return 2,01%.

Snehove koule se pomalu, ale jiste rozjizdi. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 7.9.2017 12:20    Post subject: Reply with quote

Felicity wrote:

- investuj vyhradne jen do pujcek s buyback garanci. Kdyz nekdo prestane splacet dele jak 60 dnu, dostanes penize zpet. Pokud by pujcka nemela BB, tak muzes o vlozene penize prijit (tak jako napr. na Zonky, ktere BB ochranu vubec nemaji).
- nastav si autoinvest na vice spolecnosti naraz nebo klidne na kazdou spolecnost zvlast. Ja mam nastaveny autoinvest podle tohoto hodnoceni http://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/ Cim lepsi hodnoceni, tim vetsi vklady i doba trvani. Vybiram pujcky s max 1 mesicnim trvanim, od 10% nahoru, BB, reinvest, vyjimku tvori Mogo a ID Finance, tam mam dalsi autoinvest od 13% a vice na max 16 mesicu (je to leasing aut a Mogo a IDF jsou nejvic duveryhodne spolecnosti). Creditstar, Capital service a Money Metro mam max 2 mesice. Vse ostatni jen 1 mesic. Vse v euro. V dobe kdy jsem zacinal, tak pujcky v korunach temer nebyly.
- posilat muzes bud primo eura nebo czk a to rovnou investovat a nebo primo v mintosu muzes meny libovolne konvertovat za maly poplatek (daleko mensi nez v bance). Pripadne na konverzi a zaslani lze pouzit Transferwise (ozkouseno, funguje spolehlive). Ale to uz asi vis, kdyz mas zalozeny ucet. Smile
- kdyz budes chtit penize vybirat, je nutne svuj ucet potvrdit zaslanim kopie obcanky. Vybirat penize muzes na ucet, ze kteryho jsi tam penize poslala a nebo to je mozne zmenit. Poslat napr. 1 euro z noveho uctu a ten pak zvolit pri vyberu penez. Ja jsem si z tohoto duvodu u Airbank zalozil zdarma vedeny EUR ucet.
- tyto nebankovky http://explorep2p.com/mintos-lenders/ mam uplne vyloucene + Eurocent.
- nutno upozornit, ze BB garanci nedava Mintos, ale na nem umistena nebankovni spolecnost. Pokud by se stalo, ze nebankovni spolecnost zkrachuje, tak je mozne, ze BB garance nic neznamena. Pak zalezi jak se k tomu Mintos postavi, zda zavazky prevezme na sebe nebo ne. Je to asi dva mesice, co probehla prave s Eurocentem mensi afera. Firma vypada, ze mozna zbankrotuje, protoze polaci si u ni napujcovali penize a prestali splacet. Ja u nej mel nekolik BB pujcek a vsechny se mi zatim splaci/splatily, takze ok. Kdyz do Pobalti vjedou rusky tanky, tak muze skoncit i Mintos. Laughing Pro jistotu neinvestuju ani do gruzinskych pujcek.


Mesicni trvani? Nemas tam preklep, Feli?
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:16    Post subject: Reply with quote

Ne, mam opravdu mesic, kvuli vyssi likvidite.

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:18    Post subject: Reply with quote

To kdyz si takhle naklikam, tak mi to pise, ze mym kriteriim nevyhovuji zadne pujcky. Laughing
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:24    Post subject: Reply with quote

Leňula wrote:
To kdyz si takhle naklikam, tak mi to pise, ze mym kriteriim nevyhovuji zadne pujcky. Laughing
Jj, to pise spravne. Laughing Neni jich tam tolik a pres den nejsou skoro zadne, ale kdyz si nastavis AI, tak se ti to tam zacne prubezne rozposilavat. Ja treba rano vidim, ze mam na uctu xx Euro a odpoledne nebo vecer uz je vse rozpujcovane. A prijde mi, ze hodne pujcek se objevuje i v noci. Ty jednomesicni ma hlavne ID Finance, tam mam vetsinu. Pak ty delsi u Moga. Ale ja jsem paranoidni, hodne lidi ma nastaveno napr. 12/24 mesicu a frci v pohode.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:32    Post subject: Reply with quote

Feli a jak je to u techhle investic potom s danemi? Musi se to urcite nejak priznavat, ne?
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:39    Post subject: Reply with quote

Mel by to byt §8 - Příjmy z kapitálového majetku (15% dan).

Prijem z drzby:
Akcie, dluhopisy, fondy - Dividendy a úroky (§ 8 )


Last edited by Felicity on Thu 7.9.2017 13:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 7.9.2017 13:40    Post subject: Reply with quote

Diky Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Sat 9.9.2017 13:30    Post subject: Reply with quote

A tušíte někdo v jaké fázi se to počítá jako příjem? Když to visí na Mintosu v půjčkách, nebo až když si je vyberu zpátky k sobě?

Jinak teda dík, zkusil jsem to nakrmit kritériema kterým nic nevyhovuje a jsem zvědav co se tam za týden urodí :-)
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 4.10.2017 20:27    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem byl na seminari od Fio banky. Vetsinu veci jsem teda uz vedel, ale i tak to byla dobra zkusenost. Jsou zdarma a je nekolik druhu a mest, kde se poradaji. Tak jsem se rovnou prihlasil na dalsi.

https://www.fio.cz/akcie-investice/seminare
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 6.10.2017 11:22    Post subject: Reply with quote

9/2017

Mintos: 11,10% stale se projevuje to, ze beru vic 10% pujcek, ty vice % jsou na delsi horizonty a to uplne nechci (momentalne mam nastaveno jen na ID Finance a Mogo max 6 mesicu pri 13%). Asi je i videt vetsi priliv investoru, pujcky jsou rychleji pryc a casteji mi na uctu visi nezainvestovane penize. To bude taky duvod, proc vyplata za zari byla poprve nizsi nez predchozi mesice. Podle me za to muze Lenula, ktera vse vykoupila. Mr. Green Ale porad je to proste nadprumerny zisk.

Zonky uz ani nebudu zminovat. Laughing

Dividendy: zari bylo rekordni - 101 $ obratem investovanych zpet Smile Ale dalsi mesice budou slabsi, v zari plati vetsina drzenych spolecnosti, rijen a listopad budou slabe.

SCHB: +1,99% (aktualne +6,14%)
Top Stocks: +0,54% (aktualne +80%)

Na chvili jsem byl na Mintosu uz v plusu, ale koruna zase posilila, takze je tam minus. Bohuzel negativum nakupu za vic jak 27 Kc. V Eurech je to ale uz pekny cislo. Kdo zacina ted, tak je na tom podstatne lip.
Uroky z Mintosu jsou cca 2x vyssi nez obdrzene dividendy, pri podobne vlozene castce, ale riziko je tam vyssi.

Jestli nekdo zkousite take divi (nebo i nedivi) akcie a ETF, tak je na evidenci skvela aplikace zdarma http://www.softpedia.com/get/Others/Finances-Business/Stock-Div.shtml
Prehledne ukazuje ceny nakupu, prumernou cenu, vysi dividendy, kdy bude vyplacena atd.

V jinem tematu se tu resily finance, urcite ma smysl i tu petistovku mesicne vyclenit na nejake to ETF, do budoucna to ma potencial, ale nakup dividendovych akcii se mi jevi jeste podstatne lepsi, protoze aby clovek docilil zisk, musi ETF prodat, kdezto dividendove akcie staci drzet a pouze cerpat prave dividendy, ktere zpocatku reinvestuje, takze se opet spousti magicke slozene uroceni a pozdeji penize cerpa.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 17.10.2017 21:32    Post subject: Reply with quote

Mintosaci Smile nezapomente si prubezne updatovat autoinvest. Vzdy kdyz se tam prida nejaky novy stat u stavajiciho poskytovatele, tak je potreba ho zatrhnout v autoinvestu. Ted nedavno treba Svedsko u ID Finance.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Tue 17.10.2017 21:40    Post subject: Reply with quote

Love Dík!
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Tue 17.10.2017 23:07    Post subject: Reply with quote

A věcná, jak to, že Che je s Mintosem v mínusu a ty jsi v plusu Felicity?
Přijde mi to zajímavý, ale uvítal bych investici v Kč.

Jak jsem tady psal, v dubnu jsem šel do ty spekulace na oslabení eura vůči koruně a zatím to vychází ideálně, koruna postupně mírně bez výkyvů posiluje. Mohl bych tam nechat už jen vydělaných 120 tis., pak při každém posílení o 1 Kč za euro bych měl dalších téměř 100 tis., ale sázím na jistotu a investovanou částku jsem stáhl jen z poloviny, pokud by došlo k nějakým výkyvům, tak bych mohl vydělanou částku zase ztratit.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 39, 40, 41  Next
Page 35 of 41

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms