sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Brigády - ztráta času, nebo zdroj životních zkušeností?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Mon 20.7.2009 19:54    Post subject: Reply with quote

ja se tohle naucila (spis porad ucim) v cestovce. pro me je to dost skola.
uplne me desi predstava, ze jednou budu strasne neschopna cokoli delat. Embarassed
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 20.7.2009 20:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...


Last edited by Rose Madder on Mon 20.7.2009 20:11; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26611

PostPosted: Mon 20.7.2009 20:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 20.7.2009 20:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Mon 20.7.2009 20:27    Post subject: Reply with quote

terinas wrote:
Sidd, mohla bys prosim rozepsat ty brigady v obchodech? Jak jsi k tomu prisla, kolik hodin si musela mit odpracovanych atd. Me nikdy nenapadlo, ze bych mohla zkusit praci takhle v obchodu s oblecenim a ted mi to prijde jako docela fajn napad Smile

Tohle tema se mi hrozne libi Smile

v těch obchodech jsem pracovala přes agenturu. Kamarádka ze školy se zmínila že chodí přes ní pracovat tak jsem se tam běžela zaregistrovat. A vždycky když se na netu v pondělí ráno objevily brigády tak sem si je zarezervovala všm osstatním to vyžrala Laughing chodila jsem i několikrát do týdne, když měli práci a když jsem měla já čas. Jinak teď co jsem koukala tady ty obchody v Praze už spíš hledají zaměstnance na částečný úvazek asi je to výhodnější než brát brigádníky. A jestli tě spíš zajímá jako ta "práce" tam tak bud jsem ve skládku vybalovala zboží a lepila na něj ceny a uklízela ho v tom skladu do regálů - níročnost 0 akorát že vlastně celou dobu stojí a chce to trochu zvyk. Nebo mně šoupli do kabinek a tam jsem rovnala na ramínka vyzkoušený a nechtěný věci a roznášela to nazpátek na obchod kam to patřilo. Nebo sem chodila a rovnala věci, rozhrabaný a popadaný z ramínek. Na kase sem nebyla nikdy.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6838

PostPosted: Mon 20.7.2009 21:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac


Last edited by Kess on Fri 24.7.2009 22:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35590

PostPosted: Mon 20.7.2009 22:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Christine
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 29 Mar 2007
Posts: 3425

PostPosted: Mon 20.7.2009 22:49    Post subject: Reply with quote

Flowing_ wrote:
Christine, tak mně osobně dal telemarketing nejvíc ze všech prací. A že sem toho dělala hodně.


ze všech prací? jako z z brigád?

btw: teď jsem si ještě vzpomněla, že jedno léto jsem nemohla najít brigádu tak jsme jeli trhat okurky někam za Brno, to bylo docela vtipný, kluci na traktorech se celý den těšili až jim přijedou ty holky, okurky byly takový pichlavý a bez rukavic to moc nešlo trhat a navíc se platilo za kilo natrhaných okurek nějakých pár korun, už nevím ani kolik Smile


Last edited by Christine on Tue 21.7.2009 13:05; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Mon 20.7.2009 22:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35590

PostPosted: Mon 20.7.2009 22:52    Post subject: Reply with quote

nef protoze se mi na tu houbicku prilepila a nez sem ji dala na obalku nebylo tam dost lepidla,aby drzela Laughing
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 20.7.2009 23:05    Post subject: Reply with quote

Já jsem chodila na brigády od střední školy, naši nás k tomu vždycky vedli. V té době každé léto, vždycky tak tři týdny až měsíc. Jedno léto ve firmě, kde pracoval taťka - to jsem prodávala v podnikové prodejně. Další roky v dřevěném domečku s prodejem ovoce a zeleniny z Moravy:)
Na VŠ jsem kromě prvního semestru taky vždycky pracovala. Nejdřív to byly různé přepisy dat do počítače, výpomoci v kanceláři. A potom čtyři dlouhodobější a "vážnější" práce pro získání nějaké té praxe a zkušeností.

Neumím si představit jít po VŠ do "opravdové" práce bez předchozí praxe na brigádách. Člověk se díky těm pracím při škole naučí spousta věcí, přijde na to, co mu sedí/nesedí, kde dělá chyby atd. A pak už se tomu v té opravdové práci krásně vyvaruje. Taky se hezky otrká, to je hodně důležitý. Další věc jsou finance, menší závislost na rodičích, schopnost víc si vážit vydělaných peněz. Nedokážu si představit při škole nepracovat.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
sawatdee
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 5334

PostPosted: Tue 21.7.2009 3:19    Post subject: Reply with quote

tak si taky zavzpominam na ty moje...

prvni byla ve 13, strasne jsem si prala brigadu, az me vzala teta na prazdniny a v hospode, ve ktere pracovala, jsem prodavala zmrzlinu. Dostala jsem 500kc za tyden a byla jsem strasne stastna a setrila jsem si to snad rok Smile

na stredni jsem delala v prvaku a druhaku o prazdninach v jedne restauraci u nas ve meste, 2-3tydny za 30kc na hod. Sehnala jsem to tak, ze jsem si v unoru a breznu delala marotony po vsech restauracich ve meste.

v druhaku jsem taky parkrat delala na diskotece za barem, to mi domluvil tatka-znal majitele. Za celou noc jsem dostala 200kc. Vyjimecne 300kc a z toho jsem si jeste platila pajdu taxik domu.

jeden den Laughing vypomoc v pekarne. To byl mazec-8 hodin jsem stala u pasu a delala jeden pohyb. za 29kc na hod.

Pak jsem uz nemohla nic sehnat, vsude chteli od 18ti a taky jsem na stredni dojizdela denne 30km vlakem, takze moc moznosti nebylo.

Po mature jsem chtela auto, takze jsem delala necele 3mesice v Intersparu v bistru. Taky za 30kc. Ale vydelala jsem si na auto (ano, dvacet let stare a napul s expritelem) a pak jsem nemusela dojizdet na VS do Ostravy vlakama ci busama.
Coz taky zvysilo pravdepodobnost nejake brigady.

Pak jsme pres agenturu delali parkrat kompars na nataceni Nevahej a toc Smile To byly fajn vydelane penize. Tusim,ze 250-300kc za nataceni. Plus obcerstveni Smile

Delali jsme dopravni vyzkum nekde v Jablunkove. To bylo tak minus30, sedeli jsme v aute a delali carky, pozor ZA 100 KC /H. Myslim, ze 5 dnu. Pritel si vzal tehda dovolenou a mrzli jsme tam spolu, ve dvojici to byli pekne vydelane penize.



Pak jednou pred Vanoci jsem sla pres agenturu za kasu do Tesca, no a Tesco me pak zamestnalo na polovicni uvazek. Stravila jsem tam asi dva roky. Nic lepsiho bych u nas nenasla a tohle mi vyhovovalo v tom, ze jsem si ja rozhodovala, kdy muzu pracovat. Takze vetsinou kazdy vikend a pak podle rozvrhu. Zacinala jsem na 50kc, pak se to zvysovalo na 60/h.

Behem Tesca jsem delala pruzkumy trhu pro Ahold. Vyplnovala jsem s lidma 4strankove Rolling Eyes dotazniky v Albertu a Hypernove. Placene to bylo (na sev.Moravu) skvele, 75kc/h + tam byl nejaky bonus, kdyz jsem splnila limity. Pres vikend jsem si vydelala, jak za mesic v Tescu Smile Bohuzel to bylo jen narazove.

Potom jsem prodavala O2 simkarty pres nejakou prazskou agenturu. Byl to opruz, co se tyce otravovani lidi a natlaku, ze MUSIM prodat vic. Bylo to v ruznych supermarketech (Tesco,Spar, Kaufland, Hypernova). Ale placene skvele, 90kc/hod +10kc za kazdou prodanou simku. Vzdycky jsem za hodku prodala aspon dve. Bohuzel to byly jen vikendy v listopadu a prosinci, pak jsem se snazila dostat na nejake ochutnavky, ale uz meli hodne lidi.

No, pak jsem neudelala napotreti jednu zkousku, tak jsem musela opakovat semestr. protoze to byla jen jedna zkouska, tak jsem si vyridila individual a odjela do Irska aupairovat.

Ted delam vlastne uplne prvni full time job, uz 8mesicu Shocked (nechapu, jak jsem to mohla prezit) Uprimne tu praci nenavidim, citim se tam hrozne, ale je to moznost jak si nasetrit nejake prachy a splnit si sen. Takze i to umyvani hajzlu a temer sikanu musim jeste nejak prekousnout.

Co budu psat do zivotopisu az se budu uchazet v cr o nejakou poradnou praci to je otazka. Confused Sad
_________________

If it makes you happy
It can't be that bad
If it makes you happy
Then why the hell are you so sad...
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Tue 21.7.2009 8:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28470

PostPosted: Tue 21.7.2009 8:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Tue 21.7.2009 13:07    Post subject: Reply with quote

Christine wrote:
Flowing_ wrote:
Christine, tak mně osobně dal telemarketing nejvíc ze všech prací. A že sem toho dělala hodně.


ze všech prací? jako z z brigád?



Tak to je jedno jestli z brigád nebo z práce na poloviční úvazek, ne? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Page 10 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms