sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zdokonalovanie seba
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 22.3.2007 12:55    Post subject: Reply with quote

Mam podobny pocity - z tech veci, co jsi vyjmenovala, jsem nervni z telefonovani, nepripadam si samostatna a diry ve vzdelani mam taky. Asi ti neporadim nic jineho, nez co uz to zaznelo. Proste jde o to se tem neprijemnym situacim vystavovat. Problem je, ze clovek ma kolikrat znovu a znovu strach, a to i presto, ze uz necim prosel.

Ja mam desivej strach z prace (z nepredvidatelnych situaci, neuspechu) a taky nevim, co s tim. Proste to asi prekonam, pustim se do toho a pokusim se nezcvoknout. Pritel je ze me uz na vetvi, ptz ho nejdriv zatezuju s tim, ze URCITE nenapisu bakalarku, ze urcite neudelam statnice, ze jako dobrovolnik totalne pohorim, ze tohle a tamto...Proste i kdyz uz jsem kolikrat delala veci, ktere mi byly neprijemne, strach se objevi vzdycky znovu...je fakt, ze je pokazdy mensi, ze jsem porad vic a vic schopnejsi...ale zbavovani se fobii je proste beh na dlouhou trat. Takze bud vytrvala.

Touha po sebezdokonalovani je fajn, ale nesmi se to prilis hrotit. Protoze pak clovek nezije, jen se furt za necim honi. Navic urcita nespokojenost bude existovat asi vzdycky. Kdyz si to vezmeme s tim vzdelanim, tak clovek snad ani nemuze dojit do stadia, kdy bude mit poct, ze "vsechno vi" - kdy bude se svymi znalostmi naprosto spokojen. Protoze kdyby do takoveho stadia dosel, zustane stat na miste...
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 22.3.2007 13:20    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 10:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Thu 22.3.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 8:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 22.3.2007 13:27    Post subject: Reply with quote

Torando Arrow Ale ja byvam v Bratislave a studujem tiez tu. Confused Aj ked ma drzi pri zivote, ze za rok koncim a budem uz byvat sama. Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 22.3.2007 14:20    Post subject: Reply with quote

S tim osamostatnenim bych to taky videla tak, ze po odstehovani se od rodicu uz problem nebude. Takze to nema cenu zase az tak resit - navic pokud uz je to jenom rok.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Thu 22.3.2007 14:20    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 9:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 22.3.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

Melly, holky mají pravdu, já jsem toho živoucím důkazem Wink Díky VŠ jsem se docela dost osamostatnila jednoduše proto, že jsem si musela začít věci vyřizovat sama. Když se mi to podařilo, měla jsem radost sama ze sebe a příště už jsem se toho třeba tolik nebála Smile Sice pořád jsem oproti většině lidí, co znám dost nesamostatná, ale snažím se a pracuju na sobě Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 22.3.2007 16:31    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
Melly Arrow rok utece jako voda...a pak uvidis, jak ti to pujde. Budes bydlet uplne sama nebo s nekym?


no, este presne neviem ako to bude, ale asi tak za rok a pol sa budeme s mojim brat, tak potom uz urcite s niekym Laughing

Tangerine Arrow To mam radost Smile Vies, aj ja som sa hodne posunula, na strednej som bola uplne mimo Laughing , ale stale mam pocit, ze oproti spoluziakom som ako nesamostatne decko. Rolling Eyes Confused

Len tak btw, prezentacia dopadla dobre Very Happy Aj ked som sa obcas motala, ale vysledok bol "naozaj kvalitna prezentacia", ako sa vyjadrila vyucujuca Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 22.3.2007 16:36    Post subject: Reply with quote

Důležitý jsou přece ty kroky kupředu, nic nejde hned Wink

A gratuluju k "naozaj kvalitnej prezentácii"! Very Happy (snad jsem to dobře vyskloňovala)
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26597

PostPosted: Sat 5.4.2008 14:51    Post subject: Reply with quote

pam wrote:
to já bych ráda na sobě změnila svůj věčný strach, pořád se něčeho bojím, furt všechno děsně prožívám a to mi pomalu ani nedovoluje normálně žít. Jsem prostě od přírody nervák... A když něco překonám a něco zvládnu, tak si řeknu, že už se příště nervovat nebudu,. že to tak hrozný nebylo, ale stejně se příště bojím a možná ještě víc Rolling Eyes Very Happy



Když jsme to četla, tak jsem ymslela, že je to můj starej příspěvek Shocked Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Sat 5.4.2008 16:19    Post subject: Reply with quote

Chci být víc dospělá a zároveň bezprostřední, působit optimisticky, nebýt morous, nebýt misantrop, nebýt tak přísná, sakraporte... Toho je...
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Sat 5.4.2008 17:25    Post subject: Reply with quote

liitle B a melly: já jsem za 14 dní objednaná k vizážistce a nakupování celého nového šatníku plánuju v létě, teď na to šetřím penízky...Problémy mám stejný, když mám někam volat, nebo se jít někam na něco zeptat, tak to půlroku odkládám. Je jasný, že důvodem je nízký sebevědomí, tak doufám, že moje nová image mi ho trochu zvedne. Jinak jak už si tady někdo možná všimnul, tak jsem teď v cizině, to člověk taky udělá velkej krok vpřed, protože pokud si to nezařídíte sami, nikdo jinej to neudělá, takže to doporučuju...akorát se bojim, že až budu zase doma, tak se vrátim tam, kde už jsem jednou byla Embarassed
Quote:
Pritel je ze me uz na vetvi, ptz ho nejdriv zatezuju s tim, ze URCITE nenapisu bakalarku, ze urcite neudelam statnice, ze jako dobrovolnik totalne pohorim, ze tohle a tamto

Tohle sedí...já myslim, že než jsem odjela, tak mě to málem stálo vztah... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Britannia
My wild Irish rose


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 320

PostPosted: Sat 5.4.2008 17:34    Post subject: Reply with quote

Moje nespokojenost sama se sebou je můj permanentní stav, takže už nějakou dobu pozvolna vzdávám sebezdokonalovací procesy a začínám se přijímat tak, jak jsem, i s chybami - třeba zrovna ty chyby jsou na mně to hezké, co já vím Laughing . Každý jsme holt nějaký... Taky bych chtěla být víc dospělá a víc zodpovědná a odvážnější a taky abych nenervovala se kvůli každému nesmyslu a nebála se, že mě na ulici někdo přepadne nebo osloví (což je moje noční můra) Embarassed Holt je třeba to přijmout za svoje vlastnosti... Aneb jak řekl Werich, "Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl, a když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a ne to, co není, jako tomu v mnoha případech je." Cool
_________________
With her fog, her amphetamine and her pearls

she aches just like a woman
but she breaks just like a little girl
Back to top
View user's profile Send private message  
amorcillo
...Impossible is nothing...
kytky 5, meta: 6150


Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5883
Location: v říši divů

PostPosted: Sat 5.4.2008 18:55    Post subject: Reply with quote

Nikky wrote:
Zjistila jsem, že moje slabina je perfekcionismus a dokonalost být taková jaká chci být a taková ta idea o dokonalém životě..... Confused jednou narazim, vím to.


mám to úplně stejně... Confused
_________________

Nejkrásnější vzpomínky jsou ty, při kterých zjistíš, že se usmíváš...
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sat 5.4.2008 19:04    Post subject: Reply with quote

amorcillo, Nikky, co takhle se jednodusse smirit s tim, ze clovek je tvor nedokonaly? a pres vsechny snahy byt dokonaly se to nikdy nikomu podarit nemuze. Cool ale ve vsem muzeme byt dokonalejsi, nez jsme ted, to je pravda:)
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms