sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Placené zdravotnictví
Goto page 1, 2, 3 ... 51, 52, 53  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jsi pro placené zdravotnictví?
Rozhodně ano!
33%
 33%  [ 27 ]
Rozhodně ne!
38%
 38%  [ 31 ]
Ještě nevím podrobnosti/ nejsem dostatečně informován
27%
 27%  [ 22 ]
Total Votes : 80

Author Message
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Thu 1.3.2007 23:51    Post subject: Placené zdravotnictví Reply with quote

Snad tady to téma není...ale co na to říkáte?

Platit zvlášť za návštěvu lékře (něco o 50,- jsem slyšla), za napsání receptu (20,-) + placení léků v lékárně.
K čemu pak máme pojišťovny?
Proč je to naše zdravotnictví v tak strašným stavu, pacienti umíraj pod rukama v nezájmu.
Tvrdím, že kdo jde do český nemocnice, jde dobrovolně pro smrt.
Poslední dobou jsem až zděšena, kolik lidí umírá vinou českých lékařů a to si chtěj za tu svou smrtkovatou praci platit? Shocked

Toť můj názor. Rozhodně nesouhlasím s tím, zaplatit jen za pozdrav pade.

Zda se to jen me, nebo si kladete taky otazky, kam ten nas podelanej stat speje? Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 2.3.2007 0:02    Post subject: Reply with quote

ja jsem hlavne pro US model. Ne ten socialni co je tady ted.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Fri 2.3.2007 0:08    Post subject: Reply with quote

No US model je taky dost děsnej.

Proti těm poplatkům za recept atd. celkem nic nemám.
Jinak jsem taky teď slyšela hororové historky z nemocnice, ale rozhodně bych to nepaušalizovala. Akorát se mi teď chce strašně spát, tak to asi rozvedu zítra Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 2.3.2007 0:16    Post subject: Reply with quote

no dobre, ja jsem pro, abych si sam mohl vybrat, jestli si bud platit zdravotni pojisteni, nebo jestli budu platit osetreni ze sveho. A nebudu platit zdravotni pojisteni.

Protoze to co tady vymysli za veci. No. Kdyz uz mi strhavaji z vyplaty zdravotni pojisteni, tak abych jeste platit za osetreni. No nevim, nevim.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Fri 2.3.2007 0:20    Post subject: Reply with quote

presne tak, souhlas co pise jirka...k cemu vlastne se pak plati pojistovnam, kdyz pak si musime platit sami zbytek (teda zrejme budeme) ale vsadim se, ze kdyz tohle nekde navrhnes, prestane se platit pojistvnam, dejme tomu nevim co s nima pak, budem platit za navstevu treba 300,-

me treba pade TED nezabije...ale co budou delat lidi, co jsou fakt nemocny a musej treba k dr parkrat tydne / duchodci / invalidi / matky od deti / deti....kde na to maj cesky lidi brat? (myslim tim cesky lidi co maj prumerny plat...ne cesky lidi co maj nadmiru)
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35499

PostPosted: Fri 2.3.2007 7:20    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sun 12.8.2007 10:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 2.3.2007 7:25    Post subject: Reply with quote

Mně by to asi nevadilo... 50 kč není zas taková pálka, aby mě to zabilo. Je fakt, že pokud by byl člověk dlouhodobě nemocný, bylo by to asi nepříjemné. Na druhou stranu, pořád jsou to jenom 2 piva nebo krabička cigaret Cool
Lidi utrácejí za větší blboviny, tak proč ne za vlastní zdraví? Mohlo by to přispět k tomu, aby k doktorům zbytečně nechodili hypochondři, aby si část důchodců našla jiné sociální vyžití a aby se nepředepisovaly zbytečně léky typu paralen, když si je každý může koupit.

Uznávám, že je hloupé platit u doktora, když si člověk (heh, povětšinou zaměstnavatel Wink ) platí zdravotní pojištění. Ale víte proč to je? Protože v téhle zemi není možné provést jedinou solidní reformu. Je tu příliš mnoho socanů a komunistů, kteří jdou do ulic okamžitě, jakmile hrozí, že někdo omezí jejich pohodlí a příjmy, byť dočasně. Lidi odmítají myslet do budoucna, inestovat do budoucnosti, protože se chtějí mít dobře teď.
Pak to tak nemá vypadat Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Fri 2.3.2007 8:29    Post subject: Reply with quote

No nějak víc jsem se o to nezajímala, ale co jsem tak slyšela, tak dlouhodobě nemocných a starých lidí (např.) se to týkat nebude - to pravidelné placení za recepty a návštěvy lékaře.

Jirko, nevím jaký máš přehled o cenách lékařstkých zákroků, že se tak ženeš si to eventuélně platit z ruky. Ano běžké ošetření u obvoďáka nebo na gyndě - 300,- to je v pohodě. Ale co třeba ošetření zubaře? Kamarádka si ted nechala vytrhnout dvě osmičky a platila za to přes 4000,- (musela to platit na ruku, protože má cestovní pojištění a žije v Německu). A třeba pobyt v nemocnici? Operace?

Měla jsem dojem, že v USA je to tak, že lidi si platí jakési "pojistky" a ten kdo na ni nemá si platí zákroky z ruky. A kdo nemá na to z ruky, toho prostě ošetří jen tak, aby neumřel Smile
Náš systém je prostě v tomhle solidární - peníze se dávají na jednu hromadu a z té se rozděluje!
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 2.3.2007 8:48    Post subject: Reply with quote

Me to prijde padle na hlavu. Vsude, uplne vsude jenom z lidi tahaji penize. A takove hypochondry "jenom" padesatka neodradi. Ono je to sice "jenom" 50,-, ale to je pade k pade a nascita se za to tolik penez.... Confused Prijde mi to pekne nespravedlive. Nejdriv zrusili prispevky na HA. Asi chteli, abychom se premnozili Mr. Green a ted abychom uz za vsechno platili... radsi budu nemoci prechazet a lecit je leky volne dostupnymi. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Fri 2.3.2007 10:01    Post subject: Reply with quote

ja som teraz dostala lieky čo stoja mesačne 1600sk a iný v podstate ani nie sú čo mi vravela lekárka a v jedinú možnosť ako ušetriť by bolo chodiť si ich kupovať do ČR lebo tam sú oveľa lacnejšie. Takže pokiaľ by som bola finačne na tom horšie tak nemám šancu sa nejak liečiť. Hlavne, že si mesačne platím odvody do poisťovne....a ,že naše zdravotníctvo je akože bezplatné. Pritom tie lieky nie sú brané len tak, sú len na recept a týka sa to priamo liečenia zdrav. problému. Rolling Eyes
_________________
Vykašli se na to zlato, Ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je, nejsi to Ty, je to jen chemie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Fri 2.3.2007 10:29    Post subject: Reply with quote

No to by Jirka musel být sakra zdravej, nebo sakra bohatej, aby si zvládnul platit zdravotní péči sám. Vlastně ani zdravej by mu nepomohlo, stačil by nějakej úraz a už by se na doživotí zadlužil Mr. Green

Když ono je to těžký, je fakt, jak říkala Mexxie, spoustu kravin si lidi kupujou, ale do vlastního zdraví se jim investovat nechce. Jsme tady prostě zvyklí, že je všechno "bezplatně". Jenže jak to taky pak vypadá Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Fri 2.3.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

No a myslis Lenore, ze se zdravotnictvi zlepsi kdyz do nich budeme vrazet prachy? Vzdyt vetsina lekaru stoji za starou belu s prominutim. Nechaji cloveka umrit a ani nehnou brvou.

timto se omlouvam vsem co studuji medicinu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Fri 2.3.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

presne - lidi jsou schopny si kupovat kdejakej coldrex ja nevim za kolik, ale kdyz maji zaplatit paralen za 10kc tak vyrvavaji ze to nemaji na recept a zadarmo

ja jsem rozhodne za to aby se nejaka mala castka u dr.platila, pak ubyde hypochondru a podobnych jak psala mexxie, a tim i zneuzivani lekarske pece ktere je u nas enormni

margax Arrow mozna bys byla prekvapena na jake urovni u nas zdravotnictvi je napr.v porovnani s anglii a podobne....
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Fri 2.3.2007 11:22    Post subject: Reply with quote

margax wrote:
No a myslis Lenore, ze se zdravotnictvi zlepsi kdyz do nich budeme vrazet prachy? Vzdyt vetsina lekaru stoji za starou belu s prominutim. Nechaji cloveka umrit a ani nehnou brvou.


A jak bys to teda chtěla zlepšit? Nechat je o chlebu a vodě, případně klečet na hrachu?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28439

PostPosted: Fri 2.3.2007 11:25    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
margax Arrow mozna bys byla prekvapena na jake urovni u nas zdravotnictvi je napr.v porovnani s anglii a podobne....


presne tak...tady je zdravotnictvi na hodne dobry urovni v porovnani treba prave s tou anglii...

a za urcitou spoluucast pri hrazeni lecby jsem taky...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 51, 52, 53  Next
Page 1 of 53

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms