sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak vnímáte svou rodinu?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Máte zázemí v rodině?
Ano, vážím si toho že mám takovou rodinu.
75%
 75%  [ 30 ]
Snad jo, kdyby se něco vážného dělo, asi mě v tom nenechají..
22%
 22%  [ 9 ]
Nejsem si jist/á, zda by se za mě moje rodina postavila.
2%
 2%  [ 1 ]
Moje rodina na mě kašle.
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 40

Author Message
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Tue 29.4.2008 11:28    Post subject: Jak vnímáte svou rodinu? Reply with quote

Zas jsem tady s dalším tématem, jež mě nadchlo..Laughing

Nedávno se mi potvrdilo, jak příjemné je mít velkou rodinu (teď myslím celý ten rod, ne jen rodiče a případné sourozence) která Vás bere, jako svého člena, postaví se za Vás, postará se a poradí, když je to třeba.

Uvědomila jsem si, že ne každý má to štěstí a je součástí skupiny lidí, kteří se k sobě jako rodina chovají. Jak je to u Vás? Máte rodinné zázemí? Schází se stále ještě občas celá Vaše rodina na společných oslavách nebo při jiných příležitostech? Podílíte se na tom nějak? Myslíte, že je to v dnešní době stále důležité a nebo patřit do rodiny dnes zdaleka není třeba?
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 29.4.2008 11:38    Post subject: Reply with quote

nase rodina se setkava porad, babicka dela casto obedy na ktere zve vsechny syny s rodinama, nekdy dokonce i rodice manzelek synu

nekteri lidi se divi, ze kazdou nedeli doma obedvame spolecne (myslim moje rodice a sestru), nekteri lid spolu za cely tyden vubec neji

jinak me pripadne, ze ted uz dost lidi chodi treba na navstevy z donuceni nebo proto, ze musi...........me se tam teda nekdy taky nechce, ale vzdycky du
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Tue 29.4.2008 11:38    Post subject: Reply with quote

Rodina je základ státu!
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Tue 29.4.2008 11:41    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Wed 30.7.2014 12:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Tue 29.4.2008 11:43    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by terrynka on Mon 19.5.2008 18:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 29.4.2008 12:01    Post subject: Reply with quote

Ja tohle moc nemusim. Sirokou rodinu jsem naposledy zazila na svatbe a na dlouho mi to stacilo Rolling Eyes Laughing

Sice u nas funguje takova jakasi rodinna podpora (ted mluvim o te nemecke casti rodiny), napr. jeden tchynin bratr ma zahranictvi, takze cela rodina dostava zeleninu bud zdarma, nebo za minimalni cenu, nebo manzelova sestrenice pracuje na radnici, takze vsemozne papirovani funguje pres ni (rychle a zdarma), tchan pracuje v Cocacole, takze celou rodinu zasobuje vodou, dzusy a pod. Ale je to spis takovy vymenny obchod, ze vsichni vedi, ze se jim to svym zpusobem vrati.

Uzsi kontakt udrzujeme vlastne jen s rodici (z obou stran) plus mym brachou. Na tyhle lidi se muzeme kdykoli spolehnout a oni na nas.

Co se tyce me sirsi rodiny v CR, to je trochu osemetna situace, protoze vzhledem k jedne sestrenici nemam nejcistsi svedomi Embarassed a druha sestrenice se zase stydi za sve vsemozne afery, takze tam je to omezene na narozeninove a vanocni blahoprani k vsestranne spokojenosti Embarassed Laughing

Nevim no, asi je to vychovou a rodinnou situaci, ale ja jsem radsi pro stale neutralni vztahy, nez pro naklonnost az nevim kam, a pak se nekde pohadaji, opijou a je nevim co, pulka lidi se rozkmotri, nemluvi spolu atd...To tady mame u sousedu dennodenne a je to docela dobra zabava Cool Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 29.4.2008 12:09    Post subject: Reply with quote

ja ty veke oslavy tak moc nemusim, treba nenavidim, kdyz zvou i rodice tety,protoze jsou otravni a mluvi strasne nahlas, teda jedna se spis o rev Rolling Eyes , ale kdyz jsme tam jen my, a brtranci a sestrence tak je to i zabava
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 29.4.2008 12:24    Post subject: Reply with quote

rodinny oslavy a seslosti se u nas nekonaji, protoze nas je uz jen par /ja, mama, tata, bracha a babicka/ ... nasi sourozence nemeli a se vzdalenyma pribuznyma /napr mami sestrenice/ jsme se nikdy nestykali, nebyl duvod ... akorat si s mamou poslou obcas dopis, ale to je vsechno. Ja je skoro neznam.

No a babicka bydli 500m od nas, takze tu vidime velmi casto.
Bracha zije uz 5 let v Anglii a toho vidime tak 2-3x do roka na tyden, takze se mi po nem pomerne dost styska, ackoliv jeden cas, nez odjel, jsme se nemohli ani videt.

A ja od ty doby co jsem doma 3x tydne mam s nasima taky lepsi vztahy. Dalo by se rict vyborny. Predtim to tak nebylo, nebot jsem nemela zrovna klidnou pubertu a vyvadela sileny veci ... ale to je uz pryc Smile

Kazdopadne vim, ze nasi by se pro me a brachu rozkrajeli a proste je mam vsechny strasne rada a nedam na ne dopustit. Vubec nevim, co bych jim mohla vytknout, fakt me nenapada absolutne nic.

Jedine s babickou mam takovy neutralni vztah ... ja vim, ze je uplne posedla mym brachou a ze me tak nebere. Kdyz jsem byla mala, rekla mi, ze jsem byla druha / Rolling Eyes / a od ty doby jsem ji nejak prestala brat. Je mi proste trochu ukradena Embarassed
Zboznovala jsem moji druhou babicku, ale ta uz bohuzel neni.


Takze asi tak Cool
A rodina je pro me samozrejme dulezita hodne, nevim co bych delala, kdyby se jim neco stalo.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 29.4.2008 12:42    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Tornado_Lou on Wed 30.4.2008 7:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Tue 29.4.2008 14:39    Post subject: Reply with quote

No.... takze pro zacatek... 99% clenu tatovy rodiny jsou jineho nabozenskeho vyznani nez mamina cast rodiny. Vsichni clenove maminy rodiny jsou v okruhu asi 50km od nas. Clenove tatovy rodiny jsou v Rakousku, Nemecku a v Kanade. Mala cast zije stridave mezi Brnem a Salzburgem.
tatova cast rodiny ze zasady nesnasi maminu cast rodiny a nekdy mam pocit, ze i mamu osobne... se mnou s s brachouo je to tak na pomezi... mam pocit, ze nepatrime poradne nikde... ja mozna spis do tatove casti rodiny...
S rodinou se moc nevidame... kdyz tak jen ja a tata jeho cast rodiny. Jinak tak 1rocne. Prarodice mozna 2krat.
Jedine s rodinou tety , s bratranci jsme porad. jezdime spolu na dovolene, chodili jsme na stejne skoly a tak... starsi bratranec je neco jako muj nej kamarad.
Neco jako rodinna podpora existuje v tatove casti rodiny. V mamine zrovna ne.
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 29.4.2008 14:48    Post subject: Reply with quote

v naší široký rodině je dost bordel..
ale jako vídáme se, nebo aspoň víme co se kde děje..
Spíš bojujem tak nějak společně s rodiči a bráchou.. spíš mi to připadá, jako bych bydlela s nejlepšíma kámošema než s rodinou..Hrozně si vážim toho jakou mám rodinu, a rozhodně mám v rodičích vzor. Jejich výchovné metody byly poněkud svérázné, dost liberální.. ale myslim,že rozhodně ne špatné..
U nás je to tak, že si člověk o pomoc ani nemusí říkat..Někdy si říkám, že toho pro mě rodiče dělají až moc..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Tue 29.4.2008 15:40    Post subject: Reply with quote

já rodinu miluju a rodinný oslavy a tyhle šílený sešlosti bych brala, ale my na to zas až tolik nejsme. jako abysme se všichni tak nějak sešli, to se fakt nedá. a já teda pro to setkávání taky moc nedělám. k babičce přes prahu jsem líná zajet. tam už jsem nebyla ani nepamatuju. to samý s mámou, která bydlí za prahou. s tou se ale většinou scházíme tak jednou do měsíce o víkendu a chodíme na výstavy. ale abych zajela já za nima...
já bych nejradši, aby všichni furt jezdili navštěvovat mě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Tue 29.4.2008 16:23    Post subject: Reply with quote

Svoji rodinu vnímám dá se říct, že dobře. Většině lidí, kteří jsou u nás poprvé na nějaké té "rodinné akci" typu narozenin a dalších oslav říkáme, že budou mít celoživotní trauma Laughing Nejvíce se scházíme s lidma z mamčiny strany. To je pořád u nás někdo jiný, konají se různé oslavy. Dalo by se říct, že nonstop Laughing Hlavně přes léto, kdy máme v provozu bazén, tak to pak koukám kolika lidma se to u nás jen hemží Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18439

PostPosted: Tue 29.4.2008 17:58    Post subject: Reply with quote

moje rodina? to jsou jen dvě osoby. Já a máma. Je fajn, akorát je dost přísná, občas taková "divná".
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 29.4.2008 18:37    Post subject: Reply with quote

My se jako rodina vubec neschazime, dycky jsem vsem zavidela ty rodinné kazdorocní oslavy, seslosti (kamaradka mela pravidelne v lete rodinnou burtyjadu, kdy se sjela cela morava na sever Cech apod)....u nas? V zivote jsem nevidela sve pribuzne, co mam na Sumave, ty co jsou na severu vidim jednou za 5 let, ty co bydli ve stejnem meste kolikrat jednou do roka Embarassed
Vubec nejsme v kontaktu....ono to moc nejde, kdyz se vzajemne rodice nesnesou. Rolling Eyes
Naposled jsem videla svoji tetu, sestrenici a bratrance na babiccinym osmdesatinach, sesli jsme se u tety (cca unor?) dali si kavu, zakusek a sli pryc. Bezva oslava Laughing

Jinak jestli mam mluvit v uzsim kruhu, tj. tata, mama, segra, svagr, psi...tak to je ouplne v pohode. Akorat mamky prechod obcas nepobiram...ale obou rodicu si vazim. Wink Co vic k nim rict....nemam co vytknout, kazdej ma svy mouchy a stvou me, ale to se vykompenzuje tim dobrym, co pro me delaji. Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms