sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Respekt
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kkaaa
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Fri 9.2.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

Mě je 17 a když sem na recepci tak mi vykají všichni...i když je tam nějaký nový zaměstnanec a na první pohled starší než já tak vyká...ale líbí se mi to a přijde mito lepší než kdyby mi tykali Confused a lidi cizí vykají vždycky
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 9.2.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

To mi připomíná, když jsme byli v prváku na vejšce, tak nám jedna vyučující vysvětlovala, jak je to s tím oslovením "pane kolego, paní kolegyně", který používají profesoři, že to jaksi není reciproční Laughing a že prý se už stalo pár trapasů, kdy nevědomý prvák profesorovi suverénně odpověděl taky "..., pane kolego" Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Fri 9.2.2007 22:41    Post subject: Reply with quote

odmazano na prani. --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13198

PostPosted: Sat 10.2.2007 8:09    Post subject: Re: Respekt Reply with quote

Shannon wrote:
a dělají to zásadně mladší prodavačky, u důchodkyně bych to skousla, tam mi to vzhledem k věkovému rozdílu připadá vcelku pochopitelné - ale té dnešní prodačce mohlo být tak 25

to je zvláštní, mě to právě přijde divné u někoho dost staršího,třeba u té prodavačky - 40 let,kdyby mně měla tykat, ani se mi to mockrát nestalo. kdyby mi tykala prodavačka mladá, kolem 20 a nebylo by to jako tónem svrchu, spíš by mě to potěšilo...nebo i u doktora/ky, když sou mladí a tykaj mi, je to příjemnější...jinak je mi za měsíc 18, a v tomhle věku stejně nepoznátě kolik komu je, mě už od 15 skoro všichni vykají...ale když mi někdo tyká a přezíravě, a já mám pocit že se to nehodí, prostě je to slušnost vykat, stejně nevím jak zareagovat..? co můžu říct, nic, přece jenom zas nějaká důležitá osoba nejsem, ale aji kdybych byla, nevím co bych řekla.."prosímvás, jako mohla byste mi přestat tykat?"..to by mi nešlo..
a děti když mě zdraví dobrý den, vždycky jsme tak překvapená že nevím if říct taky dobrý den nebo ahoj=)
ted se mi stalo že asi stejně staré holce na ulici přede mnou spadla rukavice, tak sem ted nevedela jak mám zavolat..."slečno?".. Laughing nebo "heej?"...no nakonec sem to vyřešila že sem ji doběhla a poklepala na rameno Laughing .. a vykala
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Sat 10.2.2007 10:43    Post subject: Reply with quote

Lilian Arrow no právě, ten tón Rolling Eyes
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Sat 10.2.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Oslovení pane kolego mi celkově přijde dost děsný, působí to na mě hrozně arogantně. Ale asi záleží, jakým způsobem to ten člověk říká.
Chápu, že na velkých oborech nemůže znát všechny studenty jménem a zas je to lepší než "hej ty" Laughing

U nás se oslovuje křestními jmény, je to takový příjemnější. Akorát nikdy nevím, jak mám oslovit vyučující, když normálně říkáme - Lenka přišla, Lenka říkala... ale přece jí neřeknu suverénně Lenko. Tak zatím se tomu oslovení úspěšně vyhýbám Mr. Green Zase říkat jí paní doktorko by mi přišlo blbý.
Zvlášť když jsme jí třeba šly navštívit do porodnice. "Paní doktorko, to je ale roztomilá holčička." Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Sat 10.2.2007 12:04    Post subject: Reply with quote

Mně by to vadilo, od cizích lidí očekávám vykání. A vadí mi to i u doktora, když mi jeden tykal. Vyjímkou je jen moje dětská doktorka, které mě znala, ta mi může tykat dodnes Mr. Green , ale přišla jsem poprvé na alergie a on na mě suveréně .... ,, tak se podaď... " Shocked Přišlo mi to hodně divný. Když jsem nastoupila do nové práce, tak jsem nevěděla, jak říkat stejně starým holkám z vedlejšího oddělení. Tak jsem jim říkala dobrý den, ale jak už jsme se okoukaly a jsem tu déle, tak si říkáme ahoj, i když se neznáme. Ale automaticky tykat člověku, kterého vidíte poprvé mi přijde tak nějak neslušné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 10.2.2007 13:23    Post subject: Reply with quote

Vykam a očekávam vykání. A nesnášim takový ty frajírky, co se spolu začneme bavit a vykáme si a on po pěti minutách mi začne tykat, to mě úplně... Vzteklik Snad nabízí tykání žena, ne? Rolling Eyes

Jen ve škole spolužákum tykam, ale protože je nás v ročníku hodně a neznáme se, tak si občas taky vyknu... Laughing
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms