sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie a jiné
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 8.2.2007 22:05    Post subject: Reply with quote

co to je dyspraxe?
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 8.2.2007 23:27    Post subject: Reply with quote

nemyslela jsem, že mám nějakou poruchu, ale možná opravdu trpím dyskalkulií. Nejen že si nedokážu zapamatovat i jen jednociferné číslo - plete se mi např. šestka, osmička a devítka a trojka čtyřka, ptka ale neumím sčítat. ani malá čísla třeba sedm a čtyři je..a v duchu si prostě musím říct sedum: osum, devět, deset, jedenáct - aha, jedenáct. nebo si to potají dopočítat s pomocí prstů. no zatím si toho nikdo nevšímá. kalkulačka je můj kamarád, jinak bych si nespočítala ani mzdu. a prodavačkám v krámu mi nezbývá, než věřit. rozdíl stovky poznám, ale menší ne. několikrát jsem se málem pohádala kvůli padesátikoruně nebo dvacce, nebo a co těch zbývajících 45kč? ale pravda byla vždycky ta, že jsem se spletla já.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Thu 8.2.2007 23:50    Post subject: Reply with quote

V mém okolí má brácha dyslexii a dysgrafii, přítel taky a ještě sestřenice a strejda, myslím, že to měl i děda. Ale když si vzpomenu, jak třeba bráchu buzerovaly ty učitelky komunistický na základní škole, bránily mu, aby šel na střední školu, přitom byl chytřejší než ony všechny dokupy. Měl z toho zkažené dětství Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 15.2.2007 12:13    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Thu 15.2.2007 12:45    Post subject: Reply with quote

Já jsem dyskalkulik a de facto se na to přišlo až v prváku na gymplu, když jsem začla z matiky propadat. Poslali mě do ppp, tam jsem dělala testy a přišli na to. Prý je nezvyklé objevit to takhle pozdě, že se to většinou objeví už dřív. Ale mám dobrou schopnost učit se, takže jsem to do té doby dostala do hlavy s přijatelnými výsledky učením.
Ale profesorka mi dělala problémy pořád, měla jsem být ústně zkoušená, mít kratší, nebo jednodušší testy, ale nic se nedělo. Prvák a druhák jsem si protrápila, teď máme nového profesora a 4 to jistí...
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms