sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Marketing a působení reklamy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 17.2.2007 23:21    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Pokud vám ve městě často přestavují regály v supermarketu, tak to taky není proto, že nemají co na práci, ale abyste nevěděli, kde co mají a prošli ten obchod celý (myslím, že v tomhle je nepřekonatelné plzeňské Tesco na Americké, přestavuje potraviny alespoň 3x do roka). Laughing



Twisted Evil


Last edited by Shrew on Tue 26.1.2010 18:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sat 17.2.2007 23:23    Post subject: Reply with quote

Já tím zadním vchodem chodím nerada kvůli bezdomovcům Embarassed ale pokud chci jinam než do potravin, tak tamtudy jít prostě musím. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 17.2.2007 23:32    Post subject: Reply with quote

jo no ti mi taky vadí, já to vždycky nějak rychle přeběhnu Evil or Very Mad
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9786

PostPosted: Sat 17.2.2007 23:35    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
a to s těma nízkejma taky fakt někde je? mi přijde, že to s takovym množstvim druhů výrobků ani nelze udělat. a ani mi nenapadlo, že když se ohnu, tak že bych si měla připadat jak chudák.

Ono je to spíš proto že věci co chtějí prodat dávají tak aby byly nejvíc na očích. Potraviny za dumpingové ceny, které jsi našla ve schránce v letáku naopak prodat nechtějí, ty tam jsou jen proto abys to toho krámu přišla.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19604

PostPosted: Sun 18.2.2007 0:30    Post subject: Reply with quote

No a ono to řazení výrobku v regálech je taky podle toho, kdo si jak zaplatí. Ono místo ve výšce očí se pěkně prodraží - pro ten daný výrobek.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 18.2.2007 0:36    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Pokud vám ve městě často přestavují regály v supermarketu, tak to taky není proto, že nemají co na práci, ale abyste nevěděli, kde co mají a prošli ten obchod celý (myslím, že v tomhle je nepřekonatelné plzeňské Tesco na Americké, přestavuje potraviny alespoň 3x do roka). Laughing


Mně tohle děsně vadí. Spíš než abych prolezla celý obchod a všechno hledala, jsem zmatená, zapomenu co jsem chtěla a když přijdu domů a zjistím, že jsem polovinu věcí nepřinesla, většinou se pěkně naštvu Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 18.2.2007 0:41    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 9:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sun 18.2.2007 8:43    Post subject: Reply with quote

gigli:to nerikam z vlastni zkusenosti, to nam vylicili panove prednasejici. ja chodim do nasi vesnicke polosamoobsluhy. do supermarketu jenom nerada. tolik lidi...ach ich

proste mam ke koku vetsi duveru a navic nesnasim bilou cekuladu Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 18.2.2007 11:26    Post subject: Reply with quote

To rozmiestnovanie tovarov (merchandising? Embarassed ) je skutocne sila. Minule som to pozorovala pri nakupe spagiet - samozrejme, dvoje najdrahsie vo vyske oci a tie lacnejsie dobre ze nebolo treba zbierat po zemi Rolling Eyes

Inak, asi v kazdom hypermarkete je to tak, ze clovek musi prejst cez vacsinu oddeleni, aby mohol nakupit. Rohliky su samozrejme najdalej a to, co potrebujeme najmenej je kde inde ako najblizsie. Inak osobne neznasam hypermarkety, uz tie kachlicky, celkovy dizajn a vsetko mi pripada ako chliev pre stado hlupych ludi Rolling Eyes Marketingove akcie mam rada, ale skor take na "urovni", rozne hluposti na podporu predaja a tak, napriklad ze mi daju kuponik so zlavou na dalsi nakup alebo maly darcek Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Sun 18.2.2007 11:51    Post subject: Reply with quote

Jo, celkově se těm marketingovým strategiím v místě prodeje říká merchandising. Jinak to umísťování do regálů má taky svůj název, ale teď si na to nevzpomenu.
Možná shelf-tactics, ale to je spíš zase že třeba k regálům s vínem umístí i vývrtky. Takže to člověk koupí, protože ho to uhodí do očí a řekne si - jo to se mi vlastně hodí. Přitom jinak by ho to nenapadlo (funguje především na mého přítele Laughing ).
Taky jsem už viděla u nás v nonstopu, jak tam lidé od nějaké firmy (haribo, nebo nějaké sladkosti) kontrolovali, jak jsou tam umístěné jejich výrobky - musely být v konkrétním pořadí, třeba dvě řady medvíků, pak jedna řada něčeho jinýho, atd.. Shocked
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

lenore, to je pravda. kdyz jsem pracovala v rossmanu, tak jsem mela predepsany takovy nacrt: co, kde, kolik, jak po sobe. a to se muselo neustale a striktne dodrzovat
Back to top
View user's profile Send private message  
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Sun 18.2.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

melly wrote:
To rozmiestnovanie tovarov (merchandising? Embarassed ) je skutocne sila. Minule som to pozorovala pri nakupe spagiet - samozrejme, dvoje najdrahsie vo vyske oci a tie lacnejsie dobre ze nebolo treba zbierat po zemi Rolling Eyes


A proč dáváš oči v sloup? Nějaký špagety vždycky budou v dolnim regálu a nějaký v hornim a když má firma na to aby si zaplatila nejlepší místo tak proč ne. Já být výrobcem špaget a mít možnost zaplatit si místo v úrovni očí tak to taky udělám, nepřipadá mi na tom nic hroznýho.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 18.2.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

Bruillard Arrow boli pomaly na zemi a bol v nich aj bordel, tak preto. Chapem, ze takto to funguje a predava sa, ale to neznamena, ze sa mi to musi pacit.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sun 18.2.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

akorát mám pocit, že tato diskuze je jenom o rozmístění zboží, případně podobných tricích obchodníků. Ne že by to nebyla součást marketingu, ale marketing není jenom tohle.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Sun 18.2.2007 17:41    Post subject: Reply with quote

A co jako? Tak se zrovna na tohle téma zavedla diskuze. Nadhoď teda něco jiného Wink
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms