sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Půjčování peněz
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Infinita.tristeza
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1533
Location: Praha

PostPosted: Sat 3.2.2007 17:54    Post subject: Reply with quote

margax: samozřejmě bych našetřila co nejdříve, nemám ráda dluhy. a od přítele bych si nepůjčila možná proto, že by mi to bylo trapné, možná, kdybychom měli hodně vážný vztah tak by to bylo něco jiného.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:12    Post subject: Reply with quote

margax Arrow Ježíš, ta je fakt praštěná-lézt kamarádce do peněženky Rolling Eyes Co je to za nápady? Nějak bych jí naznačila-anebo rovnou naostro řekla, že s půjčováním peněz pro ni končíš a vysvětlila jí, že jsi normální studentka jako ona a žádná milionářka, která je co se týče peněz pořád za vodou.

Jinak od přítele bych si klidně půjčila, proč ne. Od kámošek těžko, ty jsou pořád nasuchu Laughing Ale já si nepůjčuju ani nikomu nepůjčuju, nikdo to po mně zatím nežádal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:13    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

che wrote:
Nemusíš se na nic vymlouvat, stačí ji poslat do prdele.


Ano, takovou "dobračku" to neporazí. Od přítele bych si v nouzi půjčila, nevidím na tom nic nepřípustnýho. Nebylo by mi to moc příjemný, ale racionálně vzato na tom nic není.
Od známých se snažím nepůjčovat, nikdy jsem si nepůjčila, nepotřebavala jsem. Maximálně v hospodě pár pětek, když zjistím, že nemám drobné nebo si prostě zapomenu vzít peníze (jsem v tomhle hrozný lajdák, občas ani nevím, kolik u sebe mám). Při příštím setkání ale okamžitě vracím, to už mi hanba nedovolí zapomenout.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

já mám akorát v notasu od přítele paměti od září a zaplatila jsem mu je až tedka, ale byli jsme domluvení, ze je zaplatím do jara tak jsem to zvládla. Od jisté doby nepučuju, z bývalýho jsem nemohla vyrazit 4000 a to mě poučilo
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sat 3.2.2007 19:27    Post subject: Reply with quote

Penize si nepujčuju, je to pro mě nepředstavitelne... možna později na dum... ale takove to pujčovani od kamaradu a znamych to nikdy ! Co si nemužu dovolit, to si prostě nekoupim... maximalně jsem si parkrat pujčil častku cca do 50kc, kdyz jsem si zrovna zapomněl někde peněženku... ale jinak žit na dluh Shocked To bych nesnesl... ja už považuju za finančni krizi, když musim vybrat penize z bankomatu ! Twisted Evil

Co se pujčovani tyče, tak pujčuju strašně nerad, protože je mi trapne z někoho dolovat vlastni penize Rolling Eyes Nesnašim to neustale připominani a tak... jsou s tim jen problemy... Navic jsem pujčil penize jen par lidem a z toho mi je vratil jen jeden člověk !
1. Nejlepši kamarad 1000,- (po cca 2 letech jsem ty prachy oželel... ale už mu nikdy nepujčim ! Evil or Very Mad )
2. Bratr - 6000 (To si napujčoval postupně a nevim kdy to z něj dostanu ! Když je neustale švorc ! (ale sem tam vraci... když ho pěkně skřipnu, je to jediny člověk ze ktereho mi neni blbe ty prachy tahat ! Laughing ))
3. Mati - 7000 (Je mi trapne si ji o ně řict, takže jsou asi taky v čudu Rolling Eyes )
4. Kamoš ze školy - 500 jediny asi po 4 měsicich vratil !
5. Pak spousty drobnych pujček na uhrady učtu v restauracich a hospodach za kamoše co neměli zrovna penize... o tyhle penize si neřikam, ale pamatuji si komu jsem kdy co pujčil, pro připad že by se to u někoho stavalo zvykem Twisted Evil

Jinak pokud ze mě někdo pujčku vymami, tak to musi byt hodně dobry duvod a musi mu tect do bot, jinak se raději vymluvim, že bych rad, ale že ted taky žadne prachy nemam Twisted Evil A taky to musi byt někdo koho dobře znam...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6830

PostPosted: Sat 3.2.2007 19:36    Post subject: Reply with quote

ja si pujcuju od segry Embarassed - ale vracim!! Smile
jinak nevidim nic spatneho na tom, pujcit si penize od pritele Wink
a tu kamaradku bych - stejne jak napsal che, poslala nekam. ja nechapu, jak si to muzes nechat libit! osobne bych penize pujcila malokomu, jsem na to hrozne hakliva, nemam rada, kdyz mi je lidi nevraci Confused
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.2.2007 19:55    Post subject: Reply with quote

Taky nevidím nic špatného na půjčení si peněz od přítele Wink
My jsme si už takhle párkrát pomohli, většinou když jeden z nás potřeboval peníze hned, ale neměl u sebe hotovost. Jednou se mi taky stalo, že mi nepřišly peníze, jak jsem čekala, takže jsem si od něj na pár dní musela půjčit.
Naši mi peníze vždycky dávají, nepůjčují Embarassed


Tu kamarádku bych poslala do háje. Co ti má co čumět do peněženky Evil or Very Mad ? A to s tím oblečením by mě taky pěkně naštvalo, už jenom kvůli tomu bych jí znova nepůjčila.
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sat 3.2.2007 20:20    Post subject: Reply with quote

Ja ted dluzim 500 Kc.. a je mi to hodne trapny. Embarassed

Jinak od tyhle doby si uz nic nepujcuju, pujcila jsem par lidem a nikdy se mi penize nevratily. Od tech lidi jsem je ani necekala.. a od pritele si nepujcuju uz vubec.
A taky svym dobrym kamaradum klidne neco kupuju a nic zpatky nechci, to je samozrejmost z pratelstvi. O co horsi bylo, kdyz jsem to tak s jednou "kamaradkou" delat prestala a ona mi to vycetla. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Sat 3.2.2007 20:46    Post subject: Reply with quote

nepujcuju si zadny vetsi castky,max. kdyz jsem nekde v kavarne,hospode a ja zjistim,ze jsem si zapomnela penezenku,bankomat nikde neni....ale to je v radech desetikorun...kdyz nemam penize,tak si proste nic nekupuju....
pujcovat si od pritele-nejakou vetsi castku by mi asi bylo trochu blby,ale nevim,zalezelo by na situaci Embarassed
a co se tyce pujcovani penez-rodicum jsem pakrat pujcila par stovek,kdyz zrovna nemeli,nebo segre,ale to si vzdycky vracime Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.2.2007 23:32    Post subject: Reply with quote

Tu Tvojí kámošku bych propleskla! Evil or Very Mad

Nepůjčuju si, když je nejhůř, tak mám kontokorent, takže můžu jít do mínusu, Rolling Eyes ale nedělam to ráda.

Peníze nepůjčuju, zásadně. Dlouho jsem půjčovala a platila za ostatní (To bylo...zatáhneš to? Dam Ti to příště...a nedali). Vždycky mi je blbý říct, že nepůjčím... Embarassed No, a pak jsem si všimla, že nikdo neříká, "půjčíš mi"? Ale že na to většinou jdou oklikou, "jé, já nemám peníze", nebo "teď jsem na tom nějak mizerně", nebo "tak nevim, jak tenhle měsíc vyjdu"... A tak nasadim soustrastný pohled a řeknu:"To Tě lituju, máš to těžký!" A pak převedu řeč jinam. Většinou je to tim zabitý.

Od přítele bych si asi nepůjčila. I když asi by záleželo na tom, jak dlouho bysme spolu byli a tak.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.2.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

Tak si nic pujcovat nebudu, zatím. Já jsem si nějak špatně spočítala výplatu, co mi má přijít Embarassed Sem někde překoukla dost hodin, když jsem si to počítala.
Možná v nouzi bych přítele poprosila o dvě stovky. Ale snažila jsem se mu to říct od včera pořád jsem schopná ho poprosit. Já prostě neumím žebrat o peníze Laughing

Teď to se mnou bude mít kámoška těžký. Mám na ní vymyšlený plán, abych jí nemusela pujcovat Twisted Evil Embarassed

Btw: docela cumím, kolik lidi RADSI nepujcuje penize, ja nad tim prave nikdy nepremyslim, ze by mi treba nemuseli vratit, tak nejak na to spoliham no... Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 4.2.2007 12:52    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:

Jinak od přítele bych si klidně půjčila, proč ne. Od kámošek těžko, ty jsou pořád nasuchu Laughing Ale já si nepůjčuju ani nikomu nepůjčuju, nikdo to po mně zatím nežádal.

Tak jsem to trochu zakřikla, včera jsem půjčila přítelovu bráškovi, aby mohl zůstat dýl v hospodě (a my s přítelem dýl sami) Laughing
margax Arrow Jaký plán? Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 5.2.2007 10:14    Post subject: Reply with quote

che wrote:
Nemusíš se na nic vymlouvat, stačí ji poslat do prdele.

Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 5.2.2007 10:20    Post subject: Reply with quote

Jinak ja zasadne nepujcuju. Vim, ze penize a dluhy kazi vztahy. Ale od pritele ano, od toho jsem si parkrat pujcila a on ode me, to si vracime. Jsme spolu natolik dlouho, ze to pro nas neni problem. Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms