sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ideál krásy atd...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:06    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Mít jakýkoliv mindráky je blbost, ale obávám se, že to nezáleží na rozumovém rozhodnutí.


Ale to rozumové rozhodnutí může stát na začátku toho, že se rozhodnu změnit svůj postoj.
Je dokázáno, že myšlenky ovlivňují chování Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:07    Post subject: Reply with quote

Tak to sice jo, ale víš kolikrát já už jsem se rozhodla? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
hope wrote:
samy si tvoříme ideal hubených zmalovaných vyretušovaných princezen


S timhle souhlasim. Je fakt, ze dokud jsem treba neprisla na board, tak me ani nenapadlo, ze bych snad mela resit nejake zenske na oblakach, ze by moje celkem pohodova vaha, mohla byt snad moc apod. Cool


dokud jsem nepříšla na board nenapadlo mě měřit tloštku podle výšky a váhy..přijde mi to jako naprostá blbost..
viz tema míry a váhy nebo jak se to jmenuje 170/53. měla bych 3 kg zhubnout Rolling Eyes
je mi z toho zle..jasně prošla jsem tim taky..když mi bylo 8 byla jsem s tátou plavat a on ukazoval na holku co měla asi 200kg a ružový plavky a řekl takhle budeš vypadat.. je to 16 let a já to vidim jako dneska, jak mi bylo..no a dneska taky vypadám a to neni jediný k čemu mě otec dohnal..
podle mě, kdo má velikost 36 - 42 je normální..
moje maminka má asi 168cm a váží 70kg, velikost 36 -38.. ona prostě ta váha je nicneříkající hodnota a slouží jako orientační číslo..
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28823

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:12    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 3.2.2007 18:46    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Snad ted nikoho neurazim, ale modelky jsou pro me takovy vesaky .. podradna prace, jenom ukazuji to, co si skutecne uspesni lide kupuji.
Nikdy jsem moc nechapala, ze je nekdo obdivuje.
Ale tech holek mi je lito taky, protoze v tom veku jsou hrozne ovlivnitelne

Praise Netvrdím, že to není náročná práce, to rozhodně je, ale co je na nich k obdivu? To, že chodí po molu a chrastí kostma? Chápu obdiv k talentovaným zpěvačkám a herečkám například, ale k modelkám ani moc ne.
Jinak-děti jsou zlé. Mně na základce říkali beďar, jebák, obrna, lentilky pod kobercem, brejloun, upír, že mám vlasy jak Robinson...Od té doby jsem opravdu velmi sebevědomá Laughing i když vím, že bych se na to měla vykašlat. Ale ono to bolí. Naštěstí mnozí z toho vyrostou a i kdyby-jsem radši ve společnosti rozumných lidí, kteří dávají na to, co je uvnitř člověka a ne na to, jestli vypadá dokonale.
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Sat 3.2.2007 19:43    Post subject: Reply with quote

To mi prijde nejvic smutny teda,kdyz prave rodice takhle shazuji a podcenuji vlastni dite.Cemu tim pomuzou,kdyz mu budou rikat "Nezer,roste ti prdel!" nebo "Budes vypadat jako tlusta koule!".Tohle nepobiram,jednou je to moje dite a mam ho podporovat a prave rodice maji dite nasmerovat spravnou cestou.Pokud vidim,ze moje dite je obezni,zmenim spolu s nim treba jidelnicek a zacnu s nim i cvicit,podporim ho.Stejne tak pokud vidim,ze moje dite place nad plakatem Victorie beckham,ktera je v jeho ocich dokonala,neni neco v poradku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6830

PostPosted: Sat 3.2.2007 19:51    Post subject: Reply with quote

hope wrote:

Když jsme u toho, připadá vám, že by se kluci hnaly za nějakým idealem krásy?

mozna ze zatim ne, ale klidne bych se vsadila, ze to nebude dlouho trvat Confused
villete wrote:
Mam podobny nazor jako Court. Myslim si, ze (klidne od prirody) krasne holky na tohle asi maji trochu jiny nazor nez ty, ktere se setkaly s problemi tykajicimi se sveho vzhledu (at uz PPP, odmitave postoje ostatnich atd). To neni mysleno proti nikomu, proste je to aso prirozene). Kdyz jsou jeste k tomu precitlivele, tak se nedivim jejich trapeni. A nepovazuju to za jejich vinu - absolutne. Jak tu Suny psala, ze ma kamaradky, ktere se pres vsechno dokazou snadno prenest, tak ano, mozna jsou silnejsi atd, ale nemyslim si, ze je "neco min" ten, ktery se s tim tak dobre nevyporada. Snaha pomoct se ceni.

naprosto souhlasim, bohuzel kdo si tim neprosel, ten to nikdy nepochopi Confused souhlasim se vsim, co villet v tomhle tematu napsala, mam na to uplne stejny pohled.
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sat 3.2.2007 20:02    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Dcera mojí sestřenice zase nejí, protože jí kluk řekl, že má velkou prdel Rolling Eyes
Tak ale kde ten kluk prisel na to, ze ma velkej zadek? Videl ty dokonale postavy, co jsou vsude v mediich.
Ja mam treba kamarady a tem se nelibi zadne vyzabliny. Ani memu klukovi. Nastesti. Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Sat 3.2.2007 20:39    Post subject: Reply with quote

Neahoo wrote:
Suny Arrow Nebrecela jsi nad casopisem a jidlo milujes mozna proto, ze jsi od prirody stihla, nikdy ses nesetkala s pohrdavymi pohledy ostatnich, pro ktere je tlusty clovek menecenny. A proc si to mysli? Protoze dnes se stastny clovek = stihly clovek. Bohuzel to doslo az tak daleko, ze pojem stihlost je zamenovan za vychrtlost.

Jak už bylo řečeno, nechápu, proč si tohle populace buduje.. Já jsem štíhlá od přírody a šťastná nejsem. Zeptejte se kohokoli z mého okolí a odpoví, že můj velký sen je přibrat a být klidně i mírně při těle, ale nejde mi to. Vždycky ztloustnu o pár kil nahoru a potom to zase spadne... Oni hubení lidé se setkávají s tím, že pro někoho jsou méněcenní (média obhajují ženy "při těle" /nemůžu si pomoct, některé z nich si tu "méněcennost", jak si připadají ale taky vybudovaly samy../, spoustu mužů řiká, že nechce holku, kterou není za co chytnout, nebo poznámky okolo anorexie a vystouplých kostí..., v neposl. řadě i Španělsko a ta kampaň okolo modelek kvůli BMI..) také, jen se podle mě o tom méně mluví, protože jich není tolik.

Pojem ideální krása je hodně zavádějící a relativní. Mě samotnou nikdy nenapadlo se srovnávat s časopisy a modelkami... (nemyslím teď jen postavou, ale třeba i zmíněné pihy, vlasy, souměrnost obličeje,...) Vždycky jsem se srovnávala nanejvýš s holkami na ulici, ve škole,... Nepotřebovala jsem žádný vzor.
Je to částečně i věc výchovy a prostředí, kde ta holka vyrůstá...

Co se týče celkově kampaně Dove, líbí se mi, zvlášť kvůli malým holkám, i když se bojím, že právě ony ve svém věku ještě pojem "skutečná krása" nepochopí... Tak jako tak, byla bych ráda, kdyby to někomu pomohlo...
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sun 4.2.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

Já si pamatuju, jak si ze mě vždycky utahovali (máma, strejda, teta ...), že mám břicho jak v 7. měsíci, nebo že mám dobrý držáky na bocích. Taky si pamatuju mých tak 14 15 let a cosmogirl, kde byly vyfoceny holky v mým věku - dali je na titulku a k tomu nějáká kampaň s názvem jako "můžeš to být i ty" tvář cosma. A já věděla, že nemůžu, i když jsem jím zaviděl, že budou cestovat a budou slavný a bohatý.

Vím, že nejsem nijak hezká, že nemám dobrou postavu. Ale pro mě byl vždycky ideál krásy trochu pohnutej jinam. Vždycky se mi líbili víc i nějáký ošklivější věci, protože jsem na nich hledala něco hezkýho - tak jsem to měla i rozbitýma hračkama. Doted mě zajimají víc lidi, který nejsou typicky hezký. Já sama se sebou problem nemám, zvykla jsem si na to jaká jsem a jak vypadám. Jsem ráda, že mam dvě, ruce, nohy oči a pusu nemám na čele Laughing .

Asi ta čistě fyzická krása pro mě neni moc důležitá.

A to, že holky ve 13, 14cti brečej, že jsou ošklivý a nemaj kluka chápu. Prostě to patří k věku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 4.2.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

Dannny wrote:
mexxie wrote:
Všechno je to o vnitřním postoji, člověk se nesmí nechat rozhodit kdejakou poznámkou.


Skoro zadna 12leta holka neni tak silna, aby se tim nenechala rozhodit. A kdyz tyhle jizlive poznamky slycha celou zakladni skolu, tak to casto ovlivni jeji mysleni i v dalsich letech.

S tím musím souhlasit.
Lidi, co o mně neví tak úplně všechno, se diví, proč mám já mindráky ze své postavy. Už to z té hlavy prostě nevyženu, pořád pro sebe budu tlustá a špekatá.
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43094

PostPosted: Sun 4.2.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Sun 4.2.2007 13:55    Post subject: Reply with quote

Podle mě za vytvoření těhle ideálů nemůžou ani tak časopisy, jako okolí. Pokud dítě shazujou rodiče, je to ten největší hnus, co můžou udělat. Stejně za to často můžou i oni, když už je dítě tedy opravdu tlustý - kdo ho od mala stravoval, kdo mu vytvářel určitej životní styl?? Samozřejmě, že oni, ale to je pro ně lehčí, potom dítě shazovat, namísto si přiznat, že ten kdo selhal jsou spíš oni.

Mně se tedy naštěstí nestalo, že by mi rodiče něco takovýho říkali. Vlastně brácha jo, to mi hodně ublížilo, když mi řekl, že sem tlustá jak prase, ale naštěstí už ve věku, kdy mě to na chvíli zničí, ale vim, že on má posunutý měřítka, tak se na to prostě vykašlu.

Jak už tu bylo ale hodněkrát řečený, nejhnusnější poznámky dokážou mít děti, spolužáci, i kámoši...

Člověk si nevybere, když sem byla na základce hodně štíhlá, dávaly mi kamarádky (v 8. třídě!!) do kapsy básničky typu ( je útlá v pase, přitom žere jako prase), takže chápu, že lidi si najdou cokoli, kvůli čemu se vám budou posmívat.
Nebo jednou přemlouval kámoš kámoše, ať s nim začne chodit do jednoho tanečního kroužku a přemlouval ho přede mnou stylem: že tam jsou stejně v pohodě holky jako já, jen sou hubenější, takže je to ještě lepší. V tu chvíli sem se cítila opravdu dobře Rolling Eyes Proč by měly být hubenější holky proto lepší? Blbost. (a to sem měla 168/57kg).

Takže teď už si myslim, že je vlastně jedno jak vypadáte, okolí kritizuje všechno. Proto si myslim je až nemožný ubránit děti posměchu.
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6830

PostPosted: Sun 4.2.2007 14:03    Post subject: Reply with quote

pecička wrote:
Oni ted nechcou typicky krasny holky. ale ZVLASTNI, JINE.. albinky, zrzky, cernovlasky, ty co maji netypicke rysy atd...

to je dobry, protoze ja znam holky, ktery maji "komplex" z toho, ze prave nejsou nicim zvlastni, takze za chvili uz vlastne nebudou povazovane za krasne Razz (a vlastne asi jsem sama jedna z nich Wink ) v tomhle si proste nevyberes Smile
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43094

PostPosted: Sun 4.2.2007 14:12    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms