sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se naučit říkat "ne"...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Fri 2.2.2007 23:50    Post subject: Jak se naučit říkat "ne"... Reply with quote

Mám takový problém. Neumím říkat lidem "ne". Kolikrát řeknu "ano" na něco, na co ani nechci, a pak hledam složitý výmluvy, proč to nejde...

Teď konkrétně řešim jeden problém (psala jsem to do tématu spolubydlící).

Bydlim sama v bytě 3+1, který je mojí sestry... No a jeden kluk (trochu ho znam, ale jen povrchně, je to kamarád kamarádů + ségra s nim chodila do třídy na gympl) má problém, s tim, že ho jeho spolubydlící vyhodila ze středy na čtvrtek v noci z bytu (důvod nevim). No a on mi ve čtvrtek dopoledne volal, jestli by u mě nemohl bydlet, že neví, co má dělat... Myslela jsem si, že je ve vážný situaci a tak jsem mu řekla, že ano. Ale ptala jsem se ho, jestli potřebuje jen azyl na přechodnou dobu, a nebo potřebuje bydlení na dýl. A on, že se ještě domluvíme, a že mi zavolá. Pak volal odpoledne. Ptala jsem se ho, tak co? A on, jestli mám pračku... zase, že se ozve. Pak mi ve čtvrtek večer poslal smsku, že by se nastěhoval v pátek odpoledne-večer. Řekla jsem mu, že jsem celý den v Praze, a že domu se vrátim kolem osmý. Prej, žádnej problém. A dneska mi napsal, že to raději necháme na zítřek, jenže zítra už mám celej den program. Tak, že by přijel dnes po 22. hodině. To se mi nezdálo, řekla jsem mu, ať přijede na tu osmou, ale on, že má nějakou schůzku s přáteli, a že zítra. Ale mě se to zítra nehodí, protože jedu k rodičům, a on, že nevadí, že si tam (k mým rodičům) přijede pro klíče.

Byla jsem ochotná mu poskytnout přístřeší v nouzi, ale tohle si mi nezdá a nelíbí se mi to. Pokud ho ze středy na čtvrtek vyhodili z bytu, a on se chce nastěhovat v sobotu, tak je to minimálně podezřelý. Rozleželo se mi to v hlavě, a nechci ho tady! Embarassed

Nejsem schopná mu říct, že v tom případě, ať na to zapomene.

Ségry stanovisko je takový, že teď tady bydlim já, tak ať se rozhodnu podle sebe, a že vyhodit ho můžu vždycky.

Asi největší problém je, že jsem dneska ve škole psala písemnou zkoušku, a část bude opravovat jeho kámoš, který je u nás na fakultě asistent, a já se bojim, že když bych mu řekla, že ho tady nechci, tak by mi přihoršil a potažmo bych tu zk třeba neudělala. Přezkoumat se ty písemky moc nedaj, protože je to vždycky na posouzení toho, co to opravuje a uhádej to pak... Rolling Eyes

Nějaká rada? Nebo alespoň dobrá výmluva, proč to nejde? Embarassed Crying or Very sad

Děkuju moc!!!
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:00    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 13.6.2009 18:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:17    Post subject: Reply with quote

chmmm...no mi to zní trochu divně ale třeba je to jen souhra náhod...nejsem na vymýšlení výmluv moc dobrá, takže bych mu to buď řekla na rovinu, že pokud se chce přistěhovat bude dodržovat tvoje pravidla a ne že ty budeš skákat jak on si píská...no ale zas je tu ten kámoš s písemkama, že? tak bych to asi zkusila na co nejdýl oddálit, než bude písemka opravená (jsem asi mrcha, no=)...

jinak nejsem si jistá, jestli ho můžež "vždycky" vyhodit, teoreticky asi jo, ale mohlo by to být hodně nepříjemné...pokud ho tam ale nechceš nenech se ukecat, taky by možná bylo dobré si zjistit proč ho jeho spolubydlící vyhodila - asi to nebylo kvůli prkotině jako neumyté nádobí...já bych si dala pozor, zvlášť když to není nijak dobrý kamarád...
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:25    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
...no ale zas je tu ten kámoš s písemkama, že? tak bych to asi zkusila na co nejdýl oddálit, než bude písemka opravená (jsem asi mrcha, no=)...


To já bych byla mrcha taky Embarassed , jenže jak to oddálit? Že mam choleru, tyfus, že se sem stěhuje někdo, kdo to potřebuje "víc"? Nesnášim lhaní, ale v tomhle případě mi asi nezbývá jiné výhodisko... Crying or Very sad

HELP!
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:34    Post subject: Reply with quote

a když jsi to psala dneska, tak by to mělo být opravené rychle, ne? tak třeba řekni že jsi u vašich, protože potřebují pomoct s něčím, ale že klíče samotnému mu nedáš, protože by se třeba sousedi mohli divit co tam dělá cizí člověk, a že musí počkat...a pak mu řekneš že...njn, co mu řekneš pak? tyjo, na tohle já nejsem, lžu málo a vždycky to na mě jde poznat takže by to možná chtělo na radu někoho zběhlejšího...
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:49    Post subject: Reply with quote

No, říkali, že to bude opravený do 14dnů... Embarassed A nebo jít za tim klukem, co u nás dělá asistenta a vysvětlit mu, jak to vidim. A pak tomu druhýmu říct, že "ne". Když on mě všude pomluví, ach jo! Proč já hloupá Johanka jsem mu rovnou neřekla, že ne. Brecik A ten asistent mi dneska na fakultě ještě říkal, že jsem tak strašně hodná, že ho nechám u sebe bydlet... Rolling Eyes

Ale, když on šel radši dneska večer pařit někam ven! Přece když nemam kde bydlet, tak pro to udělam maximum, ne?
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 3.2.2007 0:56    Post subject: Reply with quote

no, mě se právě ten jeho přístup nějak nezdá...za tím co opravuje písemky bych nechodila, to je divné, podle mě...chtělo by to nějakou věrohodnou srdceryvnou výmluvu, proč u tebe nemůže bydlet... Wink a to bydlíš sama, nebo ještě s někým? pokud sama tak to je snad normální, že si nechceš do bytu pustit skoro cizího chlapa...třeba řekni že přítel nesouhlasil...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.2.2007 1:03    Post subject: Reply with quote

Právě ten přístup je divnej...
Kdyby opravdu neměl kde bydlet, tak by se asi choval jinak Confused
Bůhví proč ho ta spolubydlící vyhodila Rolling Eyes


Rozhodně bych mu nedávala klíče hned. Nejdřív se sejděte a domluvte si pravidla. Jak dlouho u tebe bude bydlet, jak a kdy bude platit nájem, jak se budete podílet na údržbě bytu, co návštěvy apod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.2.2007 1:27    Post subject: Reply with quote

Právě že bydlim sama, a on to ví. Takže hrát na to, že přítel to nedovolil nemůžu. Tak on je skoro cizí homosexuál... Embarassed Asi před 6 rokama jsem byla s kamarádama na horách a on tam byl taky, takže tak trochu ho znam.

Fakt přemýšlím, že bych to tomu asistentovi vysvětlila. Znam ho už dlouho... Dokonce jsem s nim byla na Silvestra... Je skvělej... a je taky homo...

mex Arrow viď, taky si říkám, že kdyby to byla nouzovka, tak by už stál s kuframa přede dveřma ve čtvrtek... a neodkládal to na pak... někdy...

Asi bysme se fakt měli nejdřív sejít. Je to takový divný, "tak já si přijdu pro klíče" a pak uvidíme.

Ségra mu v prosinci nabízela k podnájmu jeden byt a on ho nechtěl, pže by musel vymalovat a udělat některý úpravy - jako dokachličkovat koupelnu...a to by mu ho nechala za babku... Ale odmít to. On je takovej, že čeká všude červenej koberec s uvítacim výborem.

Až mi to přijde, že se chová, jako by mi prokazoval laskavost, že se mi nas**e do bytu. Rolling Eyes

Hlavně mě včera dorazila segra... měla zase svoji hovornou slinu a říkala ironicky..."se připrav, až si tady bude s někym míchat kakao"...až se mi z toho udělalo nevolno Embarassed
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 3.2.2007 8:34    Post subject: Reply with quote

ja si myslim ze chodit za tim asistentem je uplne zbytecny, je tady ta souvislost s pisemkou podle me ani nenapadne, to uz moc kombinujes.
A je pravda, ze ten znamej je minimalne divnej, hlavne ze si chce vzit klice od bytu od tvych rodicu a vlizt do toho bytu kdyz ty tam nejses Shocked Myslim si ze je pro tebe zbytecny chodit okolo horke kase, a nejlepsi bude rict mu to narovinu - tj " podivej se, premyslela jsem, neznam te dostatecne na to, abych si te pustila do bytu a tys tady bydlel"
tecka.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Sat 3.2.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
ja si myslim ze chodit za tim asistentem je uplne zbytecny, je tady ta souvislost s pisemkou podle me ani nenapadne, to uz moc kombinujes.
A je pravda, ze ten znamej je minimalne divnej, hlavne ze si chce vzit klice od bytu od tvych rodicu a vlizt do toho bytu kdyz ty tam nejses Shocked Myslim si ze je pro tebe zbytecny chodit okolo horke kase, a nejlepsi bude rict mu to narovinu - tj " podivej se, premyslela jsem, neznam te dostatecne na to, abych si te pustila do bytu a tys tady bydlel"
tecka.


presne tak...myslim,ze ty napady s pisemkou ho nenapadnou a jestli jo,tak ten asistent snad neni takovej hajzlik,aby se takhle za nej mstil,ne?
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 3.2.2007 10:10    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Sat 3.2.2007 11:58    Post subject: Reply with quote

Jo tak na tohle jsem viděla spoustu knížek jak v knihkupectví tak v knihovně Smile Myslím, že ty dokáží dát člověku nejvíc, samozřejmě po osobní konzultaci s odborníkem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 3.2.2007 22:55    Post subject: Reply with quote

Dneska mi napsal, že si přijede ve dvě k mým rodičům pro klíče, tak jsem mu napsala, že ani omylem, a že bysme se měli nejdřív sejít a domluvit podmínky a on, že to můžem domluvit pak. Vypla jsem telefon a nereagovala jsem... Embarassed

No a pak jsem mu večer napsala, že jsem byla ochotná mu pomoct v nouzi, ale že očividně v nouzi neni, když jde v pátek večer s kamarádama, místo, aby se staral o bydlení, až se se mi to celé nezdá a že si nedokážu představit, jak by to šlo.

Na to mi napsal, že jestli chci, aby se předemnou plazil, že co vlastě chci a blabla... Pak mu volala segra... Rolling Eyes Vylíčil jí, jak jsem nespravedlivá... Tak jsem mu zavolala a byla jsem naštvaná, ale zase na mě zkoušel, jak se všichni semkli proti němu a blabla, tak jsem řekla, že si to rozmyslim.

Teď už jsem ve stavu, kdy mu "ne" řeknu, ale mám opravdu strach z té písemky.

Do souvislosti si to určitě dá, protože mi říkal:"A mam Ti vyřídit od D., že na tu Tvojí písemku koukal, a že to je v pořádku, že nemáš mít strach..." Embarassed On je ten asistent skvělej kluk, jenže já se bojim, že ho tenhle mamlas bude ponoukat, aby mi přihoršil, ale asi mi nezbyde, než to risknout... Rolling Eyes

Ach jo.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sat 3.2.2007 23:54    Post subject: Reply with quote

Johanko, máš plné právo říct mu ne a vzhledem k tomu, jak se chová, si myslím, že si to zaslouží Confused

Pokud by byl jakýkoliv problém s tou písemkou... Musí existovat způsob, jak to přezkoumat. Mohl by se na to podívat jiný kantor. Ten výsledek nemůže být zcela nepřezkoumatelný, nebylo by to objektivní.
Ale nemyslím, že by ten kamarád chtěl dělat problémy... Co by z toho měl? Maximálně nepřivře oko, když to budeš mít nerozhodně. Ale vyletět tě z toho, pokud jsi to napsala dobře, snad nenechá.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms