sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Chovné stanice labradorských retrívrů
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Thu 25.1.2007 23:57    Post subject: Reply with quote

broocinka wrote:


Pokud má pes PP, tak je menší pravděpodobnost výskytu nemocí. ALe hlavně je zaručen původ toho psa. TO znamená, že nehrozí přímé příbuzenské nakrytí, nebo chování na exteriérově a povahově nevhodných psech / fenkách či na psech a fenách s dědičnou nemocí.
Pes dostne PP jen pokud jeho rodiče prošli uchovněním. Už neplatí, že jsou nadpočetná štěňata bez PP a podobné věci.

Psa bez PP bych si nekoupila, to už raději voříška z útulku. Pokud totiž chci určité plemeno, s jeho vzhledem, ale především povahou a jakou¨si zárukou zdraví, tak si raději připlatím, než koupit psa bez PP a pak trnout co z něho vyroste.

Tím nechci říct, že sjme proti psům bez PP, ale proti množením na psech, kteří nedosáhly na uchovnění. Většinou se totiž nejedná jen o lenost majitelů, ale hlavně o jejich vychcanost. Nemusí se psem pracovat, jezdit po výstavách ( mnohde stačí jen 2 výstavy + zkouška ) , nemusejí se starat o to, zda pes má či nemá dědičné onemocnění, zda má v pořádku klouby, zda má dobrou povahu atd.


tak s timhle naprosto souhlasim Wink
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Fri 26.1.2007 19:39    Post subject: Reply with quote

No,já mám černého labradora.V létě mu bude 6 a je z chovatelské stanice v Lysé nad Labem.Musím říct,že je bez PP a i přes to to je zdravý,krásný,hubený a vycvyčený pes.Od mala ho krmíme kvalitníma granulema,chodíme denně na dlouhé procházky a staráme se o něj.Pravidelně se nám stává,že spoustu lidí říká,jak je krásnej,hubenej a jakou má srst.Mno..proč to ale říkám.Píšu to proto,že rozhodně není důležitý jestli má pes papíry nebo ne.Je to sice záruka dobrého původu,ale nezaručí Vám to,že nemůže mít displázii apod...Berte to jak chcete,je to můj názor. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 27.1.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

CuteKid: tak s tim ze PP nezaruci dysplazii je docela blbost..protoze pri PP chovu se to hlida..kdezto bez PP ti nikdo nezaruci ze oba rodice nemeli velmi spatnou DKK a chovatel to samozrejme nerekne,jen aby prodal stenata a vydelal na tom...hlavne u labradoru bych si bez PP v dnesni dobe stenatko neriskla...je to zaruka DKK,nemoci,a taky povahy..protoze zacina byt nejak moc agresivnich labradoru..a to vechno z bez PP chovu Confused
btw..jaktoze CHS prodala stenatko bez PP??? neni to nejake divne? Rolling Eyes
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 27.1.2007 11:33    Post subject: Reply with quote

no je fakt ze me prijde strasna investice dat do psa 15 a vic tisic, ale zase kdyz si to preberu co vsechno muze mit za nemoce....tak to mozna jeste vyjde levne....jinak bych vzala psa bez PP - na tom mi nezalezi, na vystavy se s nim vykrucovat chodit nebudu, chceme ho pro radost
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 27.1.2007 11:36    Post subject: Reply with quote

ephelides: jj to je pravda s tema vystavama..my s nim taky na vystavy nechodime...my sme labradora kupovali v 98 roce a presto sme vsadili na PP..a to tehda nebyli tak popularni a premnozeni..ale dnes? katastrofa co nekdo oznacuje "labrador" Crying or Very sad Rolling Eyes
takze dnes bez PP bych brala jen nemodni a nepreslechtene plemeno..
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 27.1.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

mishaa Arrow nekde na netu jsem videla fotky westiku, kteri byli prodani jako westici bez PP a pak tam bylo co z toho vyrostlo - a teda to jsem jenom valila oci, proto jsem si rikala ze to radsi ten PP
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 27.1.2007 11:49    Post subject: Reply with quote

ephelides: jj to je ten duvod ze v dnesni dobe fakt bez PP neee pokud chci pejska jakeho sem si vybrala a ne buhvico kdyz uz za to dam penize Rolling Eyes
proste muj nazor je ze ti co prodavaji bez PP moderni plemena tak jim jde jen o zisk a na zdravi pejsku s prominutim serou Evil or Very Mad
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

Hlavně at už bych měla psa s PP či bez PP, ta po roce života bych ho vzala na rentgen kyčlí a nechala to posoudit odborníka - psího ortopeda. Pak můžu tvrdit, že je pes zdraví či ne.
To se týká všech nemocí, které jsou u daného plemene časté.

To, že někdo má psa bez PP a ten pes je hezký, vypadá zdravě ( pokud to nemáte podloženo, tak to prostě říct nemůžete), je hubený - to záleží jen na tom, kolik má pes pohybu a jak krmíte, že ej vycvičený? TO ej snad samozřejmost, ne? A to, že krmíte kvalitníma granulema - to je snad také samozřejmé, ne?

Jestliže si pořizuji psa, tak ho vycvičím, vychovám, budu ho dobře krmit, dám mu dostatek pohybu, podnětů a dopřeji mu kvalitní život. To at je to pes s či bez PP.

Navíc, pokud je to opravdu registrovaná CHS, tak tím, že produkuje psi bez PP porušuje chovatelský řád a měli by ji ze seznamu vyloučit. Pkud totiž opravdu prodává i psi bez PP, tak většinou ej to tak, že kryjí fenu každé hárání. JEdnou s PP a podruhý bez PP. Po takových 5 letech je fena vyčerpaná a dají ji pryč - bud se prodá, nebo utratí. Bohužel taková je praxe. Proto bych si psa bez PP z chov. stanice nekoupila a naopak ji udala na klub. Možná se to zdá hnusný, ale to bych udělal já. Jde mi o ta zvířata, ne o ty lidi. Pokud chovají tak jak mají, tak jim nic nehrozí a já se klidně veřejně omluvím a když prokážou újmu finanční, tak klidně zaplatím i tuto újmu.

U Jerry můžu říct, že je zdravá. Má 0/0 , je vycvičená, vychovaná, krmím kvalitníma granulema, má dost pohybu, podnětů a má se fajn.

Moje sestra si bude brát oříška z útulku. Chystá vše jako by se připravovala na toho nejdražšího psa s rodokmenem

Pokud se o psa člověk dobře stará, tak jak má, tak nezáleží na rodokmenu.
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:50    Post subject: Reply with quote

Plánuji na léto bulíka. Bude fenka s PP a klidně za ni zaplatím i těch 15 000 kč. Protože vím, že mám záruku povahy a zdraví ( tedy ne 100 %, ale větší, než u bez PP).

Lidem v okolí, co chtějí psa, tak doporučuji bud s PP, nebo oříška, ale nepodporovat množárny a rozmnožování netypických, nemocných a povahově nevhodných zvířat.
Koukněte se co se stalo třeba z ovčáků? nebo z labíků? Dnes je nazýván labrador každý větší pes.

Někteří mi říkají, že to cvo mám musí být kříženec, protože oni mají přece labíka bez PP, ale vbypadá úplně jiank. Laughing Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:51    Post subject: Reply with quote

nieje to nahodou aj tak, ze z vrhu len par steniat, tie skor narodene, dostavaju papiere??zvysok je sice citoskrvny,ale nezaraduje sa dalej do chovu..
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:54    Post subject: Reply with quote

broocinka: naprosto s tebou souhlasim..uplne ve sem..jak s tou CHS ze prodava bez PP-okamzite nahlasit..tak to ze nepodporuju mnozeni bezpapiraku...prece kdyby to nebylo,nebylo by dnes z labiku to co je..je to k placi..hruza..a za to muzou mnozitele..zakazala bych to...proste bud ma na to ze si koupi pejska s PP a prece nemusi na vystavy-pro mnoho lidi je to jen zaruka zdravi a povahy-a to prece hlavne jde..co pomuze ze usetrim nekolik tisic na PP ale pak to vrazim do veterinare..anebo si vemu pejska z utulku a udelam lip nez podporovat mnozitele Rolling Eyes
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sat 27.1.2007 13:55    Post subject: Reply with quote

cloudy wrote:
nieje to nahodou aj tak, ze z vrhu len par steniat, tie skor narodene, dostavaju papiere??zvysok je sice citoskrvny,ale nezaraduje sa dalej do chovu..


dnes uz PP dostavaji VSECHNA narozena stenata
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sat 27.1.2007 18:30    Post subject: Reply with quote

Mishaaa
Jenomže je pořád hodně lidí, kteří si koupí psa bez PP v domění, že peníze ušetří. Přitom může a ve většině případů i dá pak mnohem více peněz za léčení, nebo nemá vůbec psa podobného tomu, kterého si kupoval.


Chápu, že v případě nechtěného nakrytí je situace jiná. Ale například mýty, že každá fenka potřebuje za život jeden vrh, jinak že onemocní, nebo to, že někdo nedá fenku vykastrovat a pak ji nehlídá a fena má rok co rok štěnata a ty se pak topí. To mě opravdu dostává.

Moje sestra si ted bude brát fenečku z útulku. Kříženečka - 8 let starou. Napřed chtěla psa bez PP,a le poté, co jsem jí dala přečíst několik debat na toto témat a ukázala jí konkrétní psi, kteří na tohle množení doplatili, tak se rozhodla raději udělat dobrý skutek a nepodporovat tyhle lidi, co przní plemena a vidí jen svůj prospěch.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Sat 27.1.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Mishaaa wrote:
cloudy wrote:
nieje to nahodou aj tak, ze z vrhu len par steniat, tie skor narodene, dostavaju papiere??zvysok je sice citoskrvny,ale nezaraduje sa dalej do chovu..


dnes uz PP dostavaji VSECHNA narozena stenata
dobre vediet ake ko*otiny nas ucia v skole Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sun 28.1.2007 11:24    Post subject: Reply with quote

cloudy: tohle ze vas uci Shocked Laughing
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms