sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
teraristika

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Sun 21.1.2007 11:54    Post subject: teraristika Reply with quote

JE tady někdo, kdo chová takové ty malé potvůrky? MYslím hady, želvy, ještěrky, žáby, šneky atd?

Mám doma suchozemskou želvu : Testudo Hermanny, ta má už skoro 6 let. A dneska jsme si koupila na burze 2 genonky, bohužel neměli u nich přesný název, takže ted musím najít o jaký druh se přesně jedná. Nicméně mají snad vše tak jak má být. Terárko, zdroj tepla a sbětla, vodu, rosení, krmit budu teda až zítra.

Jen ten jeden mi zesvětlal skoro až do bíla, tak nevím jetsli to je v pořádku. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 22.1.2007 9:21    Post subject: Reply with quote

Toužím po leguánovi. Nemám bohužel prostor na dostatečně velké terárko, takže je můžu obdivovat leda v ZOO
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 22.1.2007 9:23    Post subject: Reply with quote

máme dvě vodní želvy, přes zimu nežerou a na léto jsme jim udělali jezírko s výběhem na zahradě Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Mon 22.1.2007 11:05    Post subject: Reply with quote

Mě se hrözně líbí chameleoni, ale nemám prostory. Takže smůla.

Ti gekoni ěm ale dostali svým lovením. Člověk v nich až vidí jejich mnohem větší příbuzné.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 22.1.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

Mně by se líbil snad každý ještěr, i had, ale vadila by mi ta živá potrava. na to jsem měkká, mě by toho bylo líto. Tohle by mi u leguána odpadlo, takže proto leguán
Back to top
View user's profile Send private message  
Delfa
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 349

PostPosted: Mon 22.1.2007 14:11    Post subject: Re: teraristika Reply with quote

broocinka wrote:
JE tady někdo, kdo chová takové ty malé potvůrky? MYslím hady, želvy, ještěrky, žáby, šneky atd?


Tak sice to není v tvém výčtu, ale mám doma už asi čtvrtým rokem sklípkana, to je taky taková terarijní potvůrka. Je to dosti nenáročné zvířátko.

Kdybych měla víc času, tak bych si taky chtěla pořídit chameleona nebo nějakou ještěrku, ale jelikož nejsem přes týden doma, tak nevím, kdo by se o něj staral:-(
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 22.1.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

šneky ehm Laughing když jsem byla menší měla jsem ambice chovat šneky. Postavila jsem jim ze tří řad dlažebních kostek (takové ty malé krychličky) ohrádku, nosila domů šneky co jsem nasbírala všude možně a krmila je salátem...a od té doby je nemůžeme ze zahrady dostat. Ožerou saláty, jahody, každá rostlinka je potažená tím jejich slizem....rodiče mi dodneška děkují
Back to top
View user's profile Send private message  
Delfa
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 349

PostPosted: Mon 22.1.2007 14:24    Post subject: Reply with quote

Jéé, to jsem si vzpomněla, že já taky vlastně sbírala šneky Very Happy Měla jsem vždycky jednoho ve velký zavařovací sklenici a krmila ho.. Tak za dva dny jsem ho zas pustila..
Ale já si takhle do krabičky chytla jednou i pavouka, dávala jsem mu mrtvý mouchy a divila se, že je nechce žrát. Tu krabičku s pavoukem jsem měla v obýváku za gaučem - maminka byla nadšená Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 22.1.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

sbíráním pavouků jsem vyděsila kamarádku, dokonce si ode mě ve škole odsedla..jsem jí tvrdila, že si je nosím mezi chlebama na svačinu Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3524

PostPosted: Mon 22.1.2007 14:37    Post subject: Reply with quote

Taky jsme s bráchou, když jsme byli malí, chytali a následně chovali pavouky. Vždycky o prázdninách na chatě. Do zavařovacích sklenic jsme dali trochu hlíny, nějakého listí a klacíky, aby si na nich mohli udělat pavučinu. A pak jsme jim chytali živé mouchy a pouštěli jim je do těch sklenic Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Mon 22.1.2007 16:31    Post subject: Reply with quote

S těma ještěrkama , je pravda, že je mi těch cvrčků líto, proto nemůžu mít hada, nebo větší žáby a pavouky. Nemohla bych jim dát třeba hole, nebo myš.

Kdysi jsme taky měla šneky. Na teraristické burze měli krásné, obrovské,ale přítel se postavil na odpor. Že šneky ne. Tak máme gekonky.

Jmenují se Pat a Mat.

[/img]
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms