sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Pravdu poznas, az budes starsi a budes mit deti...???
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Mon 15.1.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

s timhle nazorem jsem se uz setkala. ona zminena tvrdila, ze my, zeny, musime 9mesicu nosit dite- mame z toho ruzne zdravotni nasledky ( i trvale), kojime...a za tohle vsechno bychom si zaslouzili trochu pohodli. aby nas muz zivil a aby zas on tahl jina bremena

jenomze s tim se nikdy neztotoznim. uz proto, ze chci studovat poradnou skolu, abych se jednou za vsech okolnosti sama uzivila. nechci byt zavisla, ale sobestacna. za kazdou cenu.
+ vidim, ze moje mama zvladne sama uzivit dve deti, stara se o obri barak a vypracovala se az na predni manazersky funkce, kde pracuje mezi samymi muzi. kdyz mam pred ocima takovy vzor, nedokazu si predstavit, ze bych mela byt nesobestacna putka
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Mon 15.1.2007 22:36    Post subject: Reply with quote

kyokushi wrote:
no zase uprimne myslim ze nektery vase predstavy jsou mirne receno naivni , neco mezi tim no.. kazdopadne az budete starsi na nektery veci se budete ( me ) koukat jinak a budem si rikat jak sme mohli bejt tak blbi Smile


kyokushi wrote:
no zase uprimne myslim ze nektery vase predstavy jsou mirne receno naivni , neco mezi tim no.. kazdopadne az budete starsi na nektery veci se budete ( me ) koukat jinak a budem si rikat jak sme mohli bejt tak blbi Smile


No jasně že jo. Ale tak názory člověk mění v průběhu života nejen na manželství, že jo Wink To je vývoj.

Mně třeba baví některé domácí práce, resp. nevadí mi, takže je ráda pro svého milého udělám. Zase ale třeba ocením, když on vysaje, protože ví, že zrovna tohle nesnáším.
Pořád ve mně přetrvává ten stereotyp muž - živitel, žena - udržovatelka domácího krbu. Do určité míry mi to nevadí, možná i vyhovuje. Nevyžaduju dělení veškerých prací na korentních fifty fifty. Očekávám ale, že partner ocení, co dělám, stejně jako já ocením to, co dělá on.
Odmítám dělat věci, které mě nebaví nebo jsou mi protivné jenom proto, že jsem žena.
A z toho, obávám se, neslevím Cool
Back to top
 
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 15.1.2007 22:37    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
kyokushi wrote:
no zase uprimne myslim ze nektery vase predstavy jsou mirne receno naivni , neco mezi tim no.. kazdopadne az budete starsi na nektery veci se budete ( me ) koukat jinak a budem si rikat jak sme mohli bejt tak blbi Smile


No jasně že jo. Ale tak názory člověk mění v průběhu života nejen na manželství, že jo Wink To je vývoj.

Mně třeba baví některé domácí práce, resp. nevadí mi, takže je ráda pro svého milého udělám. Zase ale třeba ocením, když on vysaje, protože ví, že zrovna tohle nesnáším.
Pořád ve mně přetrvává ten stereotyp muž - živitel, žena - udržovatelka domácího krbu. Do určité míry mi to nevadí, možná i vyhovuje. Nevyžaduju dělení veškerých prací na korentních fifty fifty. Očekávám ale, že partner ocení, co dělám, stejně jako já ocením to, co dělá on.
Odmítám dělat věci, které mě nebaví nebo jsou mi protivné jenom proto, že jsem žena.
A z toho, obávám se, neslevím Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Mon 15.1.2007 22:44    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 15.1.2007 22:55    Post subject: Reply with quote

pani je tusim cca 35

jeste tam padla jedna zajimava hlaska, ale ta je spis pro zasmati...kdyz par jde do divadla a zacne prset, ma-li muz dat zene sve sako...jedna pani byla zasadne pro a zduvodnila to tim, ze zena rychleji nastydne, tudiz ma na to sako pravo...ale to jen tak na okraj...

vis kyo, ty tu vetu obracis...urcite spoustu veci uvidim jinak, to nikomu neberu, ale ta moje/jeji hlaska znela, ze pravdu nebo-li spravny nazor chces-li poznam az...

ted me trochu mrzi, ze jsem nezvladla reagovat, uprimne me to totalne vykolejilo...premyslim o tom, ze tam mozna zitra na chvilku zajdu, ale to je asi trapny...a kdo vi, co se bude probirat zitra, mozna bych se dozvedela jeste neco horsiho Laughing


Last edited by Chocolate on Mon 15.1.2007 22:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30734

PostPosted: Mon 15.1.2007 22:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 10.2.2010 20:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 15.1.2007 22:57    Post subject: Reply with quote

Víš Kyo, je ale otázka, co je ta "pravda"?

To, co platí jako pravda pro tuhle paní, zdaleka nemusí platit pro Chocolate. A to ani po 20 letech manželství a 3 dětech Wink

Já si myslím, že není žádná univerzální pravda o vztazích, každý je natolik jedinečný, že to nejde zobecnit.
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Mon 15.1.2007 23:10    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Tue 16.1.2007 15:39    Post subject: Re: Pravdu poznas, az budes starsi a budes mit deti...??? Reply with quote

Chocolate wrote:
A jedna pani mi rekla, ze tento nazor mam, protoze jsem jeste mlada a pravdu poznam, az budu starsi a hlavne az budu mit deti.


Furt premejslim, jak si tu jeji vetu spravne vylozit - To jakoze ted vim houby a to, jak to doopravdy funguje, budu vedet, az budu mit muze a deti? Asi tak.
No kazdopadne si myslim, ze jeji pohled z velky casti /bohuzel/ odrazi skutecnost. Rada zen, ktere puvodne smysli tak jako ty, nakonec stejne uplatnuje "tradnicni" model souziti. Pozoruju to u nekterych kamaradek. A co si budeme povidat - uz jen to, ze "musime" rodit deti, znamena, ze budeme alespon nejaky cas doma, z cehoz mnohdy automaticky plyne, ze prevezmeme i starost o domacnost. Zaroven tak vypadneme z pracovniho procesu, zatimco nas muz se bude i nadale rozvijet a budovat karieru.
Nemluve o tom, ze nam je cely zivot vstepovan prave onen tradicni model a jen maloktera zena dokaze ve finale prekonat to, co v ni je hluboce zakoreneno. Pak nam muze byt 35 a najednou se pristihneme, ze pronasime podobne vety jako ta pani /treba variace na podobne tema od me kamaradky - "jen pockej, az s nim budes bydlet, jak bude vsechno jiny" - ve smyslu, ze ja budu kmitat v kuchyni, ne on/.

Nicmene presto se domnivam, ze nase generace je uz "osvicenejsi" a bude mit odvahu jit jinou cestou. A taky verim tomu, ze lze prekonat hluboce vryte stereotypy, i kdyz to mozna bude "bolet" Smile.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Tue 16.1.2007 15:55    Post subject: Reply with quote

Tak s tou větou jde souhlasit jedině v tom smyslu, že člověk v průběhu života svoje názory přehodnocuje. Ale nechápu, proč by můj názor neměl mít cenu a byl jaksi podřadný, dokud nebudu mít děti Rolling Eyes Laughing

A co se týče té "reality" - asi každý má to, co si zařídí. A pokud ženská běhá v kuchyni a nedělá kariéru, tak to byla její volba.. a nikdo neříká, že musí být automaticky špatná. Zase proč tu emancipaci dohánět do krajnosti a nějaký "tradiční" model zatracovat? Určitě jsou ženy, kterým to vyhovuje, a já jim to neberu, přestože se k nim neřadím.

Mně teda mimochodem žádný tradiční model vštěpován nebyl, takže ho naštěstí nemusím překonávat Mr. Green A přítel sice vyrostl v "typické" rodině - máma dělá všechno, táta kouká na telku - ale taky to na něm zas tak hluboké následky nezanechalo.
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Tue 16.1.2007 15:57    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 16.1.2007 15:58    Post subject: Reply with quote

Zajímavé téma.

V podstatě souhlasím s Rose.

Popravdě jsem časem zjistila, že ty tradiční formy soužití pořád fungují, i když se mluví o emancipaci a rovnoprávnosti. Určité formy chování a rozdíly mezi mužem a ženou jsou pořád stejné a mění se jen trošku. Doufám, že v naší generaci už bude rovnoprávnost větší (a u kluků svého věku to už vidím) a doufám, že zmizí striktní dělení rolí na mužské a ženské.
Ale přesně jak píše Rose, tak pokud zůstane holka na mateřské, tak jde emancipace do háje. A pokud uteče zpět do práce, tak si zas neužije pořádně výchovy dítětě Rolling Eyes

Moje babička je zastánce původního modelu manželství a její rady a postřehy se mi moc nelíbí, ale popravdě řečeno její manželství vydrželo celkem v pohodě celý život a dneska se rozvádí každý druhý. Moje máma je na tom s názory podobně jako já, protože se rozvedla hodně brzo a o nás dvě se celý život starala sama.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Tue 16.1.2007 16:16    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
A co se týče té "reality" - asi každý má to, co si zařídí. A pokud ženská běhá v kuchyni a nedělá kariéru, tak to byla její volba.. a nikdo neříká, že musí být automaticky špatná. Zase proč tu emancipaci dohánět do krajnosti a nějaký "tradiční" model zatracovat?


Tak s timhle souhlasim. Rozhodne bych nezatracovala zenu jen proto, ze zije jinak nez ja. Ale co nesnasim je, kdyz zenska kmita v kuchyni, karieru nedela,...ale neustale si stezuje /jsem jenom sluzka apod./. Tohle nesnasim.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rozárka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 4378
Location: Česká republika

PostPosted: Tue 16.1.2007 17:44    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Rozárka on Tue 4.3.2008 12:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Wed 17.1.2007 16:41    Post subject: Reply with quote

Rozárko Arrow tak takovou "buznu" bych taky brala, moc se mi líbí, když se táta stará o malý Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms