sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rozhodnutie o zahranicnej praxi
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 13.1.2007 23:48    Post subject: Rozhodnutie o zahranicnej praxi Reply with quote

Mam problem a bola by som velmi rada, keby mi poviete vlastny nazor. Bola som na kontrole s vajecnikom, je v poriadku, ziadne cysty. V polovicne maja/kveten mam odist na zahranicnu prax ktoru vybavuje skola. Ide sa tam na 5 mesiacov s tym, ze keby sa mi nieco stane(zdravie alebo proste situacia v rodine), tak mozem kedykolvek odist. Mozem ist iba na 4 mesiace s tym, ze ten jeden mesiac budem robit kazdy den 7 hodin zadarmo niekde, kde ma skola posle. Poznam tie zariadenia a to by som tej jeden mesiac navyse v tom Grecku zvladla. Lenze, neviem co so zdravim, ako kontroly a tak. Bola by som kludnejsia, keby v tom Grecku idem niekam na ultrazvuk...ale to tam asi nie je mozne, alebo je? neviete asi ako?bola by som velmi povdacna...a co by ste robili vy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 14.1.2007 0:30    Post subject: Reply with quote

A jak často chodíš na ty kontroly? Na tvém místě bych si nechala udělat kontrolní usg těsně před odjezdem a další hned po příjezdu. Nebo se v půlce pobytu vrátit třeba na týden na rodinné důvody, když říkáš, že to jde. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sun 14.1.2007 0:35    Post subject: Reply with quote

no na onkologii raz za pol roka, no ale gynekolog povedal teraz, ze najprv kazdy mesiac, potom kazde dva..tak neviem
nie, to sa neda, zle som to napisala...kedykolvek mozem odist, ale uz nastalo, nemozem sa tam vratit
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 14.1.2007 0:37    Post subject: Reply with quote

Aha. Confused Tak to si nejsem úplně jistá, jestli by to pojišťovna hradila, každý měsíc usg. Zkus se na to zeptat ve škole koordinátora toho pobytu, měl by to vědět nebo ti to zjistit.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Sun 14.1.2007 11:25    Post subject: Reply with quote

Existuje síce poistenie liečebných nákladov v zahraničí, kedy ti poisťovňa môže preplatiť vyšetrenie u lekára alebo pobyt v nemocnici, ale pokiaľ viem, vzťahuje sa to len na akútne prípady a na choroby, o ktorých pacient vopred nevedel. Čiže poisťovňa by ti asi nepreplatila ultrazvukové vyšetrenie v zahraničí (a ešte k tomu viacnásobné). Ale možno existujú aj výnimky, neviem... Na tvojom mieste by som sa spýtala gynekológa na jeho názor a možno ti aj on bude vedieť povedať, ako to chodí s preplácaním lekárskych úkonov v zahraničí. Tá prax v zahraničí je veľká výzva, ale ak ti ju lekár zo zdravotných dôvodov neodporučí, radšej by si mala uprednostniť zdravie pred lákavou praxou.
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sun 14.1.2007 18:36    Post subject: Reply with quote

mne by stacil 1 ultrazvuk za tu dobu...a neviete asi kolko by to stalo, keby to nie je hradene cez poistovnu?
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 16.1.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

Josie Arrow hm, no to je ťažko povedať... Kamarátka napríklad pracuje v Španielsku a raz musela ísť súrne ku gynekológovi a vypýtal si za vyšetrenie 300,- EUR Shocked ... Tak teraz neviem, či je to bežná cena alebo to závisí od krajiny, alebo ako... Možno v poisťovni by vedeli povedať viac, možno už niekomu podobný úkon preplácali...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Tue 16.1.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

a Spanielsko je v EU? Embarassed samizda ze hej....no tak to neviem, popytam sa a uvidim
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Tue 16.1.2007 20:39    Post subject: Reply with quote

spanelsko je v eu od roku 1986 Wink
kazdopadne by mel vicemen fungovat ten system evropskyho pojisteni,ale nevim,do jaky vyse ti to hradi...a jestli do toho patri i narok na ultrazvuk
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Wed 17.1.2007 18:58    Post subject: Reply with quote

pisala som do mojej poistovne moju situaciu a odpisali mi takto--->
Dobry den,
Najjednoduchsi sposob je zaplatit za vysetrenie a po navrate domov poziadat Apollo o refudaciu nakladov. K ziadosti (tlacivo je k dispozicii na internete) je potrebne prilozit original lekarskej spravy a doklad o zaplateni.


no lenze ak tam zaplatim 100eur a mi to nepreplatia tak co? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Thu 18.1.2007 9:30    Post subject: Reply with quote

Josie Arrow a to si im opísala presne všetko? Myslím o tom, že musíš chodiť na kontroly tu na Slovensku a podobne? Lebo ak poisťovňa súhlasí s tým, že ti ten lekársky úkon preplatí (a dopredu bude vedieť, že sa tam chystáš navštíviť lekára), tak by to podľa mňa malo byť v pohode. Neviem síce, či by ti preplatili celú výšku nákladov... Pokiaľ viem, zdravotné poisťovne preplácajú len takú čiastku, ktorú by si zaplatila za rovnaké vyšetrenie na Slovensku. Môj šéf mal podobnú skúsenosť, keď musel v zahraničí vyhľadať lekára, a potom mu preplatili asi len polovicu zo skutočných nákladov.. a tiež bol poistený v Apolle, ale to je asi u všetkých poisťovní rovnaké.
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sun 4.2.2007 19:17    Post subject: Reply with quote

prosim vas, precitajte si tento clanok http://krajmerova.blog.sme.sk/c/80387/Letne-brigady-v-zahranici.html

je o agenture, cez ktoru idem do toho grecka....ja tam uz nechcem Bojik ale ani nechcem ostat doma....ach jaj
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Sun 4.2.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

ja bych asi myslela v prvni rade na zdravi, pokud doktor tvrdi, ze je kontrola ultrazvukem nutna ted kazdy mesic, tak bych nesla do niceho, co by mi to nedovolilo

jinak k tomu clanku - verila bych, ze to je pravda, byla jsem v recku na detskem pobytovem tabore, kde obsluhu v hotelu delali studenti z ceske hotelovky a podle toho co rikali, tak to je kazdopadne i pres seriozni agenturu dost narocne, bydleli v hromadnych pokojich v takovem skladu, prace meli taky pomerne dost a najist dostali to, co zbylo v kuchyni
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Sun 4.2.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

jeste k tomu ultrazvuku - muzes mit jistotu, ze ikdyz se domluvis lekari a pojistovnou, ze te zamestnavatel uvolni z prace?
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Sun 4.2.2007 21:26    Post subject: Reply with quote

Aby se treba i ta tezka prace neprojevila pak na zdravi. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms