sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lenorčiny dobroty
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13151

PostPosted: Tue 19.1.2010 17:26    Post subject: Reply with quote

já jsem vždycky myslela, že tohle umí jen nějací profi šéfkuchaři a cukráři, Lenore, jak jsi mohla sympatizovat s mou perníčkovou story a pak tady předvést tohle! je to nádhera, napiš ten recept na makronky pls, to je obarvený potr. barvivem? já sice na tyhle serepetičky nemám trpělivost, ale to vypadá tak strašně pěkně! to bych snad ani nejedla, jen na ozdobu
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 19.1.2010 17:32    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
.
Vezmete dvě nádoby, které pasují "do sebe" a mezi ně nasypete led se solí. Sůl způsobí tání ledu při nižší teplotě, než je obvyklých 0 ˚C, v domácích podmínkách je tak možné dosáhnout i -20 ˚C! V té "vnitřní" nádobě pak připravujete zmrzlinovou směs.

shrew má znalosti z fyzikální chemie! další praktická rada je použít opravdu hodně soli a kostky ledu rozmlátit obalené v utěrce paličkou na maso. (tohle jsou ale jen laboratorní poznatky, zmrzlinu jsem nikdy nedělala Smile )
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Tue 19.1.2010 18:00    Post subject: Reply with quote

Lenor, co blázníš, ty fotky jsou nádherné! Člověk se nají očima Smile , kam se hrabe Babica Laughing Laughing
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 19.1.2010 18:23    Post subject: Reply with quote

uz mi mrzne zmrzka:) ale jsem teda zvedava, jaky to bude bez zmrzlinovace, budu muset hodne michat asi.
Back to top
View user's profile Send private message  
Q
------------------------------


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 485

PostPosted: Wed 20.1.2010 9:54    Post subject: Reply with quote

mě by zajímal recept na burizony v marshmallows. Hlavně návod, jak ty marsh. rozpustit Smile

Lenore, ty jsi vyučená kuchařka? Nebo jak ses naučila takhle vařit?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Wed 20.1.2010 9:56    Post subject: Reply with quote

*jiva* wrote:
Shrew wrote:
.
Vezmete dvě nádoby, které pasují "do sebe" a mezi ně nasypete led se solí. Sůl způsobí tání ledu při nižší teplotě, než je obvyklých 0 ˚C, v domácích podmínkách je tak možné dosáhnout i -20 ˚C! V té "vnitřní" nádobě pak připravujete zmrzlinovou směs.

shrew má znalosti z fyzikální chemie! další praktická rada je použít opravdu hodně soli a kostky ledu rozmlátit obalené v utěrce paličkou na maso. (tohle jsou ale jen laboratorní poznatky, zmrzlinu jsem nikdy nedělala Smile )


jivo Roflnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29890

PostPosted: Wed 20.1.2010 10:54    Post subject: Reply with quote

Lauři, ale jak jsi to popisovala, to jsou fakt moje typické zážitky Laughing Jenže já se nenechám odradit, dokud to prostě není "dokonalý" Mr. Green A taky mám kolikrát štěstí, třeba jsem nedávno zapomněla vymazat plech na roládu a nakonec si mi to podařilo nějak zachránit, že to nebylo vůbec poznat.

Makrónky bych asi nezveřejňovala Embarassed Teď je budu zkoušet zase jinak a prostě na tom pracuju. A navíc se to podle mě stejně nedá jen tak podle receptu, já jich zkoušela x "zaručeně osvědčených" a nakonec mi stejně fungovalo něco jinýho. Ale na netu jich je spousta, základ je víceméně stejný - na 1 bílek 50 g cukru a 25g mletých mandlí. A barvím to potravinářskýma barvama, kakaem, kávou, co zrovna mám po ruce.

LOL vyučená kuchařka fakt nejsem Laughing A neřekla bych, že nějak "umím" vařit, prostě to dělám a baví mě to, to je asi podstatný.
Marshmellow jsem rozpouštěla úplně normálně v hrnci na sporáku na nejnižší stupeň a přidala jsem k nim máslo, aby se tolik nelepily. Kdybych měla mikrovlnku, tak to dám do ní. Pak jsem jenom přisypala ty burizony a uhňácala z toho hmotu, rozválela a dala vychladnout a pak z toho dá vykrajovat nebo modelovat.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 20.1.2010 12:14    Post subject: Reply with quote

ty jo, vsechno krasny Dogeyes
ten cokoladovy (?) dezert s jahodou - nedala bys recept? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43043

PostPosted: Wed 20.1.2010 12:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Wed 20.1.2010 13:24    Post subject: Reply with quote

zrovna snidam malinovou zmrzlinu a je fakt vyborna, akorat teda bez zmrzlinovace to tak super neni.. asi ctyri hodiny jsem to kazdou hodku michala, ale pak uz jsem sla spat a rano to bylo takovy zvrdly.. tak bud to chce delat rano, kdyz jste cely den doma a muzete porad michat, nebo pak musite mit silu na porcovani Laughing ale chutna vyborne i tak!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Wed 20.1.2010 13:32    Post subject: Reply with quote

měla bys to vydat jako knihu! Love všechny bychom si ji urrčitě koupily!!! Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11166
Location: všude a nikde

PostPosted: Wed 20.1.2010 19:23    Post subject: Reply with quote

to jo!!!!! A rozjet byznys Mr. Green

Lenore je taková Bree aorty Very Happy už se těším na další nášup, všechno vypadá úchvatně!
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30691

PostPosted: Wed 20.1.2010 19:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Wed 20.1.2010 19:40    Post subject: Reply with quote

Lenore je fakt moc šikovná.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29890

PostPosted: Wed 20.1.2010 22:07    Post subject: Reply with quote

makronky chutnají fakt dobře, nevím, jak bych to popsala, budu muset přinést na sraz Mr. Green
něco mezi bílkovýma pusinkama a mandlovýma sušenkama, ale hlavní je v tom ta náplň, ona se do toho krásně nasákne a je to takový rozplývací na jazyku a ta skořápka jenom tak křupne Love

čokoládová věc je fondán a je docela návyková, pokud máte rádi čokoládu
ta slast, když se ještě teplý rozřízne a ten střed je tekutý a prostě mňam mňam Love

recept se dá různě obměňovat, minule jsem do něj zapekla jahody, dobrý je taky s pomerančovou šťávou nebo s kávou

základ je univerzální čokověc, ze které se dělají lanýžky, polevy, nákyp nebo fondán, mění se jen podíl smetany a másla a další přísady... na fondán dávám 200g hořký čokolády (nebo 100 hořký a 100 polohořký Mr. Green určitě jde i z mléčný, ale hořká je prostě ta pravá), 50-60 g másla a asi půlku kelímku šlehačky, všechno se rozpustí při co nejnižší teplotě, já jenom zahřeju tu smetanu s máslem a pak přiházím čokoládu už mimo plotnu
je dobrý do toho přidat tak lžíci presa, sice tam pak není cítit, ale zvýrazní to celkovou chuť
v misce si rozšlehám 2 velký nebo 3 malý vajíčka a přidám 2 lžíce mouky (musí se to dobře spojit, aby tam nebyly žmolky, stačí chvíli počkat, ona se ta mouka časem "rozpustí" a pak to jde hezky rozmíchat)
přiliju vajíčka s moukou k čokoládě a rozmíchám (případně přidám ještě další koncentrát kafe nebo pomerančovou šťávu, likér...), naliju do "srnčího hřbetu" - na tohle je super silikonová forma, který jinak nemám moc ráda - a peču na 150 ve vodní lázni zhruba půl hodiny, až se udělá na povrchu kůrčička a jde to oddělit od stran formy. Když to vychladne, tak se dá normálně vyklopit a krájet, uvnitř je to pevný ale krémový. Já mám ale nejradši ještě trochu teplý, kdy je ten vnitřek tekutý Love
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Next
Page 6 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms