sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lenorčiny dobroty
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bruillard
....


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1996

PostPosted: Fri 8.1.2010 12:52    Post subject: Reply with quote

Dlouho jsem se takhle nezasmála! Tohle je pro mě jednoznačně nejvtipnější téma za celou historii Aorty (kromě témat, kde psala Wild Child Laughing ). Ale já jsem na Babicu zatížená a směju se jen jak ho vidim a navíc vaření miluju, takže mě tohle téma prostě potěšilo! Díky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 8.1.2010 13:24    Post subject: Reply with quote

Lenore, no vidis a pak, ze to nepujde. Diky Very Happy konecne mam poradny duvod sem chodit kazdy den:)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 8.1.2010 14:11    Post subject: Reply with quote

Lenore kolik vy si toho lososa tak kupujete? My s přítelem sníme půl kila Embarassed A pak oddechujem na sedačce až do večera

Super téma, tu budu pečená vařená Laughing
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Fri 8.1.2010 16:30    Post subject: Reply with quote

Lenore, být to na živo, tak máš ode mně standing ovation Love

Opravdu výborně odposlechnutý, moc jsem se nasmála!
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 8.1.2010 18:06    Post subject: Reply with quote

Super téma. Mám ještě jeden nápad na zlepšení a dovedení tématu k dokonalosti. Nechce to Lenore natáčet na video a házet sem ještě videa? Myslím, že bys měla větší sledovanost než Babica Smile
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Fri 8.1.2010 19:07    Post subject: Reply with quote

Lenore, fakt jsem se hodně zasmála Laughing a recepty vypadají moc dobře.
Back to top
View user's profile Send private message  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Fri 8.1.2010 20:17    Post subject: Reply with quote

Lenor, skvělé Smile ! Další recepty!!!! Smile
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29890

PostPosted: Fri 8.1.2010 20:33    Post subject: Reply with quote

Bohužel Lenore má oproti Babicovi tu nevýhodu, že trpí na pms, co dnes udeřilo plnou silou. Takže se mi do ničeho nechce, jsem neschopná, nemožná, blbá a tak dále.
Nicméně dnes byl losos s beurre blanc (velký úspěch), bohužel bez fotodokumentace, protože jsem při servírování skoro plakala, a nepečený citrusový cheesecake (asi neúspěch), zatím bez fotodokumentace, uvidím zítra, jak to dopadne, zatím mi na něj v lednici spadl kelímek mascarpone, tak nevím, jaké to zanechá následky Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 8.1.2010 21:29    Post subject: Reply with quote

sakra sakra, kašlu na langmuirovy izotermy a jdu prohledat sklepení, jestli se tu neválí shnilý banány! btw lenorko nezkoušela jsi makový souflé? případně čokofondán? mám recept, ale ještě jsem to nezkoušela, a myslím že z tvého podání by byl postup opravdu jasnější a záživnější Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29890

PostPosted: Fri 8.1.2010 21:48    Post subject: Reply with quote

makový souflé jsem nezkoušela, ale ten princip je stejný, ať se tam přidá cokoliv... i když teda zrovna makový by chtělo ještě asi základ z mouky a mlíka, aby tam byla nějaká hmota
to je ta pracnější varianta, takže samozřejmě radši dělám tu jednoduchou Mr. Green

a čokofondán dělám s pomerančovou šťávou do srnčího hřbetu, to je hrozně dobrý Love
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 8.1.2010 22:13    Post subject: Reply with quote

no no, bylo tam nějaký těsto, co se nejdřív povařilo a pak dalo zapéct. na fotce to vypadalo hrozně krásně (a já mám radši opium než banány, nicméně jsem přítelovi nahlas přerecitovala odstavec o šoufleti a řekl, že se nedá nic dělat a že zítra musíme jít pro banány a vajíčka: ) )
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
sawatdee
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 5334

PostPosted: Fri 8.1.2010 23:54    Post subject: Reply with quote

toho Babicu jsem nikdy nevidela, ale i tak me to pobavilo Laughing

ja chci novou kuchyyynnn Dogeyes uz mi vareni tak chybi. V posledni dobe jsem se omezila jen na rozpeceni ready to eat pokrmu, coz jsem vzdy odsuzovala, ale kdyz v kuchyni se to bez plne venkovni vystrije neda prezit Rolling Eyes
_________________

If it makes you happy
It can't be that bad
If it makes you happy
Then why the hell are you so sad...
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Sat 9.1.2010 8:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sat 9.1.2010 10:05    Post subject: Reply with quote

asi se naučím vařit protože vše od Lenorky vypadá skvěle Exclamation určitě taky do něčeho půjdu až budu mít přístupnou kuchyň
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29890

PostPosted: Sat 9.1.2010 13:05    Post subject: Reply with quote

Tak včera jsem dělala lososa s beurre blanc, ke kterýmu nemám fotku, tak dávám velmi ilustrační co jsem našla na netu, a citrusový nepečený cheesecake, ke kterýmu mám fotku jako odstrašující příklad a recept radši dávat nebudu.



Losos s beurre blanc a špenátem, zámecké brambory

Dneska máme lososa pro změnu s bůrblank. Prosimvás, kdo si myslí, že máslo neni zdravý, tak ať to dneska radši nesleduje, ať ho netrefí šlak. Já si myslim, že máslo je dobrý a je dneska neprávem zavrhovaný. Však voni ty vědci zas jednou vymyslej, že je zdravý prospěšný a lidi ho budou mít zás rádi.
Vono i to bůrblank totiž znamená po francouzsku bílý máslo. Proč bílý to nevim, já ho mám takový spíš žlutý, ale třeba ty francouzský krávy ho prostě maj bílý. No teda eště mám teórii, že by to mohlo být podle bílýho vína, co se do toho dává. Jinak je to taková vomáčka, co vznikla omylem, ale byla tak dobrá, že to francouzi začali mít hodně rádi. Používá se hodně k rybám a mořskejm potvorám, je taková nakyslá, ale zároveň jemná vod toho másla.
Tak ale nejdřív si uděláme přílohu a to budou zámecký brambory. To sou takový malý brambůrky, někde to seženete, ale dyš né, tak můžete si udělat takový válečky z těch normálních. Pak si je chvilku povaříme v celku v zeleninovym vývaru, aby jako chytly chuť, ale jsou pořád tvrdý jó, to nesmí vám změknout, protože by to pak nešlo, to by se rozpadly. No teďko si je tady nasypu na plech a dám na ně máslo. Tim máslem nešetřim, když máme ten máslovej díl. No a strčim je do trouby na takovejch 200 C a nechám je tam. Vobčas s nima pořádně zaverksluju, aby se hezky vobalily tim máslem a promíchaly.
No a my si můžem začít připravovat tu vomáčku. Takže vemu bílý víno, vinnej ocet a nadrobno nasekanou šalotku. To si nepleťte s jarní cibulkou tu šalotku, to je taková šišatá cibule, co používaj francouzi a neni tak vostrá jako ta normální. A to všechno si hodim tady do rendlíku a nechám to na střednim plameni se vyvařit, kuchaři tomu řikaj taky zredukovat. Až toho tam budu mít jen na dně a bude to takový už tmavší, tak tam začnu postupně házet máslo. To máslo je studený z lednice a mám ho na kostky. Tak takhle vemu pár kostek a lupnu je tam a míchám. Vono se to hezky rozpouští a spojuje a vzniká nám ten bůrblank. Teď už se mi to nesmí vařit, jak tam přidávám to máslo, jinak by se mi to nemuselo spojit. No máme to hotový, vomáčka je krásně krémová, ještě jí podle chuti dosolíme. Tu redukci na to si můžete udělat i dopředu a pak už jenom přidat to máslo až se bude dělat ryba, vono je totiž dobrý to nenechávat ležet.
A my už se můžem pomalu vrhnout na toho lososa, ale eště předtim si připravíme špenát. To aby ty co maj rádi tu zdravou výživu z toho taky něco měli a bylo v tom něco zelenýho na barvu. Já tady mám ten špenát pro baby, to je ten zakrslej. Voni pro baby dělaj různý zmenšený zeleniny, tuhle byl někde i lilek pro baby, no já mám radši ten pro chlapy. Ale tenhle špenát je teda dobrej. Já si ho jenom spařim horkou vodou a vyždímám a pak až budu vyndavat toho lososa, tak k němu přileju kapku smetany a povařim a pak tam cmrndnu ještě volej z vlašskej vořechů*. To bohužel nemaj všude, ale je to fakt dobrý. No kdo nemá, tak si tam dá něco jinýho, nebo třeba nic.
A toho lososa já teda z vobou stran trochu posolim a popeřim a dám ho pánve zase na máslo. To máslo má bejt rozpálený, my chceme, aby to rychle zhnědlo, bude to dohromady za 3 minutky. Tak já ho tam plácnu a nechám, až bude mít zespoda hezkou barvu, votočim a zas nechám z druhý strany zhnědnout, pak to zaliju bílým vínem a přiklopim. Mezitim si můžu dodělat ten špenát. Von ten losos bude rychle, nesmíte ho tam dusit moc dlouho, aby se vám nerozpad.
No už máme hotovo, brambory vopečený, losos udušenej, špenát uvařenej, tak to hodíme na talíř a zalijeme bůrblankem.

beurre blanc:
250 ml bílého vína (radši nějaký lepší, pak si k tomu můžete zbytek vypít)
60 ml bílého vinného octa (nebo citronový šťávy, nebo půl na půl)
2 šalotky najemno (buď fakt hooodně najemno a pak v tom zůstane, nebo před podáváním přecedit. Původně se to má cedit, ale já je tam klidně nechávám, ale musí to být fakt skoro kašička)
kostka másla

tohle je množství pro víc lidí, pro dva stačí bohatě z půlky, nám ještě zbylo (když to pak zas ztuhne na máslo, tak se dá použít třeba na chlebíčky)
trik - ještě se tam před máslem může vmíchat trošku smetany, prý je to pak stabilnější, ale už se to jmenuje beurre nantais Mr. Green mně to ale funguje i bez toho

* volej z vlašskejch vořechů mají třeba ve Vom Fass (můj oblíbený obchod). A vážně bych ho doporučovala, s tím špenátem je geniální a dávám ho i do salátů do zálivky.

No a ten dezert sem ani psát nebudu, protože to se nepovedlo. Přítel se k tomu vyjádřil "ale neni to hnusný" Laughing Ono je to teda i celkem dobrý (možná protože mám hlad). Ale nemá to vůbec dobrou strukturu a není to dostatečně zatuhlý a vůbec. Co se týče dezertů, tak mám teda vyšší ambice. Až tomu vychytám mouchy, tak to zveřejním Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Next
Page 2 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms