sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Tak trochu medzi nebom a zemou :)
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Wed 10.1.2007 9:03    Post subject: Tak trochu medzi nebom a zemou :) Reply with quote

Nakoľko sa venujete svojmu vnútru? Ako ho vnímate a pracujete na ňom?
Veríte v prírodné sily?
Do tejto témy kľudne píšte akékoľvek skúsenosti s "nehmotným svetom" či názory na to, prečo ho popierať.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Wed 10.1.2007 9:13    Post subject: Reply with quote

Už dlouho chci něco takového založit Praise
Ale teď zrovna velmi hmotně snídám, tak až si to promyslím, napíšu sem víc.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Wed 10.1.2007 9:42    Post subject: Reply with quote

Á, moje dušologické téma Laughing

Bohužel nějak nemám dušologickou náladu... nějak to tu rozjeďte, ať můžu reagovat Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Wed 10.1.2007 10:10    Post subject: Reply with quote

Duša človeka je pre mňa absolútne fascinujúca záležitosť. Už nejaké obdobie sa snažím zaoberať sa svojim vlastným vnútorným svetom a na základe toho vybudovať niečo ako obranný mechanizmus voči prekážkam či problémom. Zaujímavé pre mňa bolo zistenie, že mnohé choroby či bolesti, ktoré človek má, môžu úzko súvisieť s "nestarostlivosťou" o to, čo je v nás.
Zaujíma ma aj spätosť ľudského aspektu s prírodou. Pozorovaním toho, čo sa v nej deje môžme totiž (opäť môj subjektívny názor) vybadať ako orientovať svoje konanie, o čo sa snažiť, kam viesť dušu. Napríklad na správaní zvierat. Je to podľa mňa absolútne prirodzená vec, ktorú sme ale svojou nedbanlivosťou pretrhli a priveľmi sa začali orientovať na veci iné. Mám pocit, že ľudia dobrovoľne strácajú schopnosť vnímať aj iné veci ako "bežný život" poskytuje. Tak trochu narážam aj na liečiteľstvo, na energie, na vnútorné svety každého jedinca, na "iné dimenzie bytia" (Čo si vlastne pod týmto pojmom predstavujete? Veríte, že jestvujú aj iné entity? Poznáte príhody ľudí, ktorí prežili strety s iným svetom? Veríte im?)
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28823

PostPosted: Wed 10.1.2007 14:12    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 10.1.2007 21:21    Post subject: Reply with quote

Zajímavé, villete, jak jsi použila to slovo "vím". Taky si vnitřně dělím lidi na ty, co "vědí" a na ty, co "neví".
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Wed 10.1.2007 23:22    Post subject: Reply with quote

Ja si myslim, ze ked nieco nevidim, neznamena to, ze to neexistuje Wink a riadim sa tym. Urcite verim na energie, ktore ma kazdy clovek, miesto, veci... Obcas sa mi stane, ze nieco "citim". Napriklad sa na nejakom mieste citim velmi neprijemne aj ked objektivne mi tam nic nechyba. Osobne si myslim, ze tie veci sa "nabijaju" udalostami, ktore sa v nich deju a ludmi, ktori ich navstevuju, pouzivaju apod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Fri 12.1.2007 23:13    Post subject: Reply with quote

villete wrote:
Ano, verim, svym zpusobem si troufam rict, ze i *vim*. Ale je to pro me natolik osobni a choulostive tema, ze o nem mluvim jen s lidmi, kterym stoprocentne verim, kteri jsou mi blizci a u kterych citim, ze k tomuhle jsou otevreni. Tot vse. Ale rada si tu prectu vase prispevny, mozna i obcas zareaguju:) Dobre tema, sashenko Wink


PRESNE!
Mám až priveľa zážitkov a svet je až priveľmi rôznorodý na to, aby som ich rozvíjala. Ako hovorí Vilette...osobné, chúlostivé.
Raz sa mi stalo že som otvorila ústa pred osobou, ktorá z toho nakoniec mala srandu. Odrazu som mala pocit, akoby všetko ,,to moje" bolo pošpinené...mrzelo ma, že som neostala ticho. Ale človek sa v kútiku duše rád pochváli, rád rozvíja teórie o svojích príhodách, alebo by aspoň chcel. A nakoniec sa mu to vymstí.
Dnes som schopná zdôveriť sa iba trom najbližším ľuďom, o ktorých viem, že to chápu a vnímajú podobne.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28823

PostPosted: Fri 12.1.2007 23:48    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Fri 12.1.2007 23:57    Post subject: Reply with quote

Villete: žmurk Wink

Btw, nechodí ten človek tuná na board ? Embarassed Laughing
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28823

PostPosted: Sat 13.1.2007 0:31    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 14.1.2007 20:51    Post subject: Reply with quote

OK Vill.

Ale aby som nebola len ticho, tak o tom k čomu nemám zábrany sa vyjadrovať (ad sashenkine otázky):

Svojmu vnútru sa venujem dosť. Povedala by som že až veľmi. Mám to tak celý život, aj keď posledné dva mesiace mám asi taký útlm. Ale prácu na sebe beriem ako dôležitú vec. Hoci niekedy je to ako na dráhe, už sa stalo že som spustila zo svojich nárokov a potom som z toho mala depresie. Nemá to vyznieť nejako odstrašujúco alebo nudne...skôr je to tak, že sa snažím nestrápňovať sa veľmi Razz aby mi nebolo ešte trápnejšie keď sa na svoj život pozriem z druhej strany Wink

V prírodné sily verím, aj v kadejaké iné...ale to je už o tom čo som spomínala vyššie.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sun 14.1.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

Věřím na hodně věcí, ale zároveň jsem skeptik. Věřím *snadněji* na to, co jsem sama aspoň náznakem zažila.
Věřím na energie, protože je na určitých místech jsem schopná cítit. Věřím na předávání energií mezi lidmi, ať vědomé či nevědomé. Děje se to dnes a denně (stačí nastoupit třeba do metra). Znám člověka, který vysává ostatní velmi intenzivně, a podle mě to dělá vědomě (zabývá se mimo jiné reiki). Já to vědomě dělat neumím, ani se proti tomu nedokážu bránit. Jednou jsem to ale vědomě zažila, bylo to ten týden, co jsem měla jít poprvé k psychiatrovi (objednala jsem se, až když mi bylo zle a objednací lhůta byla hodně dlouhá Confused ) a byla jsem těsně před zhroucením. Mluvila jsem v tom týdnu s člověkem, kterého mám hodně ráda, a cítila jsem, jak si z něj beru energii. Úplně jako by se mi vlévalo něco do celého těla, hodně intenzivní pocit. Když se na to dívám zpětně, tak asi to mě zachránilo, že jsem těch pár dní přežila (bez nadsázky).

Taky věřím na sílu lidské mysli, zkouším autogenní trénink, chtěla bych se tomu věnovat víc, ale nemůžu teď najít klid a soustředění Sad

Nemám ale ráda takové ty různé "školy", vědy, stupně "zasvěcení" co ohledně toho vznikají, tohle člověk buď cítí, nebo ne, ale jakákoli organizace tak subtilních věcí se mi příčí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Tue 16.1.2007 18:44    Post subject: Reply with quote

Alseri... ne, ten clovek na board nechodi. Vazne. *zmurk*
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 23.1.2007 11:59    Post subject: Reply with quote

stala se mi hodně drsná věc, na kterou jen tak nezapomenu.

Měla jsem jet ve středsu do německa asi 300km a musela jsem vzít své auto. Jenže v úterý se mi zdál hrozný sen jak mi auto někdo před barákem ukradl a jak leží rozmlácený na plech na nějakém poli. Dobrý, mam docela divný pocit. Ale odpoledne mi volá kamarádka-Nadi, jsi v pořádku?Lucka říkala že prej viděla tvé auto ležet uplně totálně rozmlácený na dálnici.

Tohle byl totální šok. A přitom jsem koukala na něj z okna. A pak mi volala další kamarádka že se to taky někde dozvěděla atd... tohle už bylo na mně moc,měla jsem totální strach a nechtěla jsem nikam. ALe musela jsem.


A co se stalo: Asi 60km od Plzně spadla z dodávky těsně přede mně nějaká nezajištěná železná věc z pletiva- asi to byly vrátka od plotu, jaký jsou obvykle u babi-prostě ty starý těžký, a kdybych neudělala ihned myšku do protisměru, asi by mi to roztřískalo půlku auta. A naštěstí v protisměru a za mnou nikdo nebyl. Předjela jsem toho debila a zastavila ho, pěkně si ho podala......
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms