sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
on a jeho maminka

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
an
Guest





PostPosted: Wed 24.12.2008 22:40    Post subject: on a jeho maminka Reply with quote

vytrženo z jiné diskuze

slečna X:
Můj manžel stále ještě i po patnácti letech manželství dá více na svou matku než na mne. Na něčem se dohodneme, on to řekne doma, matka mu poradí něco jiného a on to udělá podle ní. Jeho matka se se mnou v podstatě nebaví, jenom mi dává najevo, že já jsem úplně blbá. Už jsme jednnu doby byli skoro na rozvod a mně se zdálo, že jí by to snad ještě vyhovovalo, protože by ho měla stále jen pro sebe, a mohlka ho litovat, jaký je chudák. A hlavně b\y se jí potvrdilo, že já jsem ta mrcha.

slečna Y:
To taky znám, ale přestala jsem to řešit a jedu si po svým. Manželovi jsem několikrát řekla, že takto ne, protože jsme se na něčem dohodli, a udělali jsme to pak podle sebe. Ale o nervy to je. Oni se synáčci holt nechají často maminkami hýčkat, a ještě se jim to líbí a vyžadují to po partnerkách,. Ale to je špatná výchova jejich matek.

slečna Z:
Moc se mýlíte,jestli si myslíte,že je to výchovou.Tento hluboký vztak mezi matkou a synem je přirozený a velmi záleží na lásce partnerky,Jestli je opravdová,vždy zvítězí.Také je potřeba mít hlubokou úctu k matce svého partnera a tím si mladá žena získá jeho úctu a lásku.

Co si o tomhle myslíte?

Mě zarazil hlavně názor slečny Z, jako by šlo o to, jestli láska partnerky zvítězí nad láskou matky.. popř. muž vás bude brát jen tehdy, budete-li se zbožnou úctou milovat jeho matku. To si nemyslím.
Back to top
 
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 25.12.2008 10:44    Post subject: Reply with quote

No v prvom rade nema zmysel bojovat s jeho matkou, to by bolo vopred prehrane...
Materska laska sa neda porovnat s "mileneckou"....
Matky a synacikovia to je kapitola sama o sebe.
Kazdopadne prilis starostliva matka robi problemy v buducnosti zene svojho syna a pokial sama nie som matka,zatial nepochopim, preco su v tomto mamicky take sebecke...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
an
Guest





PostPosted: Thu 25.12.2008 11:41    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:
Kazdopadne prilis starostliva matka robi problemy v buducnosti zene svojho syna a pokial sama nie som matka,zatial nepochopim, preco su v tomto mamicky take sebecke...

tak tak, příliš starostlivá matka..
v podobné situaci se totiž teď sama nalézám, velká fixace matky na syna a on nemůže maminku nechat samotnou, takže si pořád přijdu, jako "ta druhá" v jeho životě
ne že bych s ní chtěla soupeřit, to opravdu ne, ale chtěla bych, aby si uvědomil, že už není ten šestiletý kluk (a jeho matka by si měla uvědomit, že by měla být trošku víc samostatná - on je prostě "její všechno", od něj se odvíjí její život), mám i takový pocit, že mě bere jen jako jeho dočasné potěšení, že bereostatní ženy v jeho životě jen jako ty, které prostě přicházejí a odcházejí, mám z toho jejího vztahu k němu trošku strach
Back to top
 
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 25.12.2008 13:30    Post subject: Reply with quote

Neda sa s nou vyjst "po dobrom"?
Priatel je jedinacik a jeho mati je na neho dost fixovana tiez, ale zatial nas vztah nenarusa, vychadzame celkom v pohode...
S tym, ze ho berie ako male dieta asi nic nenarobis, mne sa na to tiez nepozera najlesie....
Ste spolu dlho?
Jedina strategia, co ti mozem, s nou po dobrom a takticky odseparovat nenapadne priatela, najlepsie daleko od mati...on este asi zije s rodicmi, ci?
On je na nu tiez naviazany, ci len ona?
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
an
Guest





PostPosted: Thu 25.12.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

děkuju za reakci, Fantagiro - no, on je právě jedináček, navíc jeho matka je rozvedená, s jeho otcem spolu nežijí už dlouho, nejhorší je (což je můj subjektivní dojem), že ona si ve svém synovi nahrazuje vztah, přítel zastane v domácnosti všechno, co by dělal normálně její manžel, ne-li víc (což mi přijde, že dělá proto, že je mu jeho "osamělé" maminky líto), prostě totálně začarovaný kruh..někdy mi přijde, že já jsem ta, kdo je v jejich vztahu navíc
chodíme spolu poměrně dlouho, ale žádný užší, bližší vztah jsem s jeho matkou nenavázala, téměř se nevídáme
Back to top
 
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms