sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Závist
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 24.9.2008 17:57    Post subject: Reply with quote

Lolita wrote:
ja jsem teda celkem zavistivy i skodoliby tvor. nejsem na to hrda, ale co nadelam no. rozhodne bych to ale nikdy nijak neventilovala, neovlivnuje to moje chovani ani nazor na ty urcity lidi a je pro me nepredtsavitelny, ze bych tomu cloveku chtela nejak ublizit (jakymkoli zpusobem- od pomluvy po niceni majetku). je to jen moje vnitrni osobni zalezitost, kdy se nedokazu plne vyrovnat s tim, ze ostatni maji neco (respektive jsou necim), co ja mit nemuzu.


na tohle jsem naprosto alergická Bicovnik Smile (ačkoliv v tomhle příspěvku mi to moc nedava smysl, protože si dáš práci to neventilovat...)
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Wed 24.9.2008 18:44    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43094

PostPosted: Wed 24.9.2008 19:16    Post subject: Reply with quote

ewe, joooo.. obdivuju, to je to slovo, nezavidim.. myslim jako treba hudebni sluch, talent na jazyky apod. .. nemohla jsem najit to slovo : )
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Wed 24.9.2008 20:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8848

PostPosted: Wed 24.9.2008 23:04    Post subject: Reply with quote

jivo, no jasne, dam si praci s tim to neventilovat, ale nedokazu se zbavit toho pocitu. asi nemam dostatecny sebevedomi, nevim. kazdopadne je to jen muj a muj problem a mym problemem to zustane. proc to davat svetu najevo, kdyz na to sama nejsem hrda a vim, ze je to spatny.

ale majetek taky nezavidim. to vubec. spis veci, co jsou pro me nedosazitelny nebo jen tezko dosazitelny, ale bohuzel nemam vuli.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Thu 25.9.2008 6:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikolaos
Agent Provocateur


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 2820
Location: Circus of damned

PostPosted: Thu 25.9.2008 7:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Nikolaos on Thu 25.9.2008 10:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Thu 25.9.2008 9:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 25.9.2008 12:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Thu 25.9.2008 19:45    Post subject: Reply with quote

Nezávidím, nemám co Wink vše co potřebuji k životu mám. Horší je to se sousedy, kteří mi nejspíš závidí auto, a po to se na něm objevují ejrůznější rýpance a podobně.... ale bohužel takovou věc neuhlídám
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 25.9.2008 19:51    Post subject: Reply with quote

zavidim lidem, co maji vuli a nejsou lini, protoze kdybych mela vuli, a nebyla lina tak si splnim skoro vsechny sve sny
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Thu 25.9.2008 20:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 25.9.2008 20:20    Post subject: Reply with quote

theres, já nevim, já to znám z dětství. dost jsme si vzájemně záviděli. možná spíš soudíme lidi podle vlastních zkušeností. hračky, samozřejmě. nebylo to o platech, říkám malý děti osm let, ale prostě ty rozdíly..říkám, mě se to taky nelíbí. já bych svoje dítě sice na prestižní školu třeba chtěla dát, ale pak si říkám-dyť je to taková zbytečná snobárna.. ale prostě ty rozdíly tu jsou, ne že ne.a děti to vnímají, sice přes hračky, ale vnímaj. to je můj názor. (ze kterého ale nevyplývá, že by se všichni lidi ze sídliště měli znát, to nevím jak jsi na to přišla..)

už se v tom nějak motám a nevím jak to vysvětlit. jen to, že ty děcka si sice neuvědomujou jak to chodíí v práci a s platy, ale berou to přes hračky, počítačový hry, a podobný věci. docela se divím, že si myslíte, že děti jsou harmonická stvoření s čstým srdcem. v mladším věku bývají naopak dost kruté co setýká té upřímnosti právě proto, že to nechápou..a závist v nich materiální vci vzbudit mohou. ale to už je asi na jinou diskuzi. děti faktnejsou nepopsaný štít jen proto, že neznají cenu peněz. oni to nechápou, ale závist znají i bez toho aby to chápaly, fakt.

btw. a obecně je lepší se závist počítat, aby člověka ta realita pak tolik nepřekvapila.to, že ty sama jsi nikdy nikomu nic nezáviděla a nestaráš se o jiné neznamená, že ani ostatní lidé nikomu nic nezávidí. vědět to nemůžeš a lidi nejsou všichni hodní. a to, že máte zrovna klik v tom, že se vám závist z okolí vyhýbá, neznamená, že jiní lidé s ní nebojují.(bviz škrabání aut).
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Thu 25.9.2008 20:34    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 25.9.2008 20:52    Post subject: Reply with quote

víš, to je ten problém. dívat se na to z pohledu toho "movitějšího" je vždycky lehčí. protože člověk nemá komu co závidět, a nepřipouští si, že někde existuje někdo, kdo mu to fakt závidí, dokud nepřijdou třeba následky typu škrabání auta alejá mluvím o závisti ne o té patologické, ale hlavn o té normální... jako dítě mám zkušennost se závistí z mé strany i z jiných zase na mě, a opravdu dodnes nikdo neví, co jsem komu záviděla, protože jsem o tom mlčela. ale prožívala jsem si to. není to něco, co by neexistovalo jen proto, že já nemám důvod závidět. já třeba ne, protože mám vše, ale někdo jiný na tom může být jinak.

snažím se vidět věci jen z více úhlů a neomezených pouze mojí zkušenností že když jsem měla dostatek a neměla důvod závidět, že an nikdo v mém okolí nezáviděl
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms