sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Tlustá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Tue 23.9.2008 16:05    Post subject: Reply with quote

Nevelkej ale krásnej wrote:
le chat wrote:
že jsem neměla naprosto žádnou sílu na nějakou ledovou sprchu, na to já opravdu se svojí povahou nemám, to jste mohli poznat vlastně i z toho, že si beru tak strašně k srdci takovouhle pro někoho nevinnou poznámku.
A rozhodně nejsem žádná tyranka...já jsem vlastně ta, co si tak trochu nechá ve vztahu ubližovat. A ty chlapi to vycítí...když mi tohle řekl, že bych měla zhubnout, tak jsem prostě mlčela. Nedokázala jsem nic říct. Já vím, že je to můj problém a problém mojí psychiky, jenže prostě nevím, co s tím mám dělat.


Já jsem taky tou studenou sprchou nemyslel žádný řvaní. Ono totiž i samotný ublížený mlčení je hodně...
Ty prostě lidi kolem sebe týráš tím, jaká jsi chudinka. Já mám takovou babičku... není na tom zdravotně nejlíp, al rozhodně ne nejhůř, přesto ze sebe dělá děsnou chudinku, díky tomu manipuluje s okolím. Jenže už i její milé a hodné děti (kterým pořád říká... "vždyť víte, jak já na tom s tou psychikou jsem") jí to nežerou a moc dobře vědí, že není tak slabá a ubohá, jak ze sebe dělá a už jim je bába prolhaná na obtíž a leze jim krkem, jen nemají sílu jí to říct, lžou jí a někteří možná tiše doufají, že už tu s námi dlouho nebude.

Jestli máš psychické problémy, jsou na to doktoři. Pokud se sebou něco neuděláš, dopadneš jako moje bábinka, akorát že ty tak o 35 let dřív než ona - ty už v tom kolotoči jsi dnes.

Ty vůbec nepotřebuješ podržet a politovat, ty máš síly dost - víc než si myslíš! Ani nevíš, kolik síly je v ženském mlčení a mučednictví. Chlapi se kvůli tomu můžou roztrhat, ale taky je tahle póza brzo unaví, když zjistí, že musí ženu chránit před jí samotnou.

Hodně lidí se schovává za "psychiku", protože ta nejde nijak uchopit - už je to holt moc věděcký a lékařský pojem, aby měl někdo takovou drzost říct, že ze sebe prostě zbytečně děláš chudinku. To, jak se cítíš a budeš cítit je tvoje volba. Níkoho jinýho. Ani ta bájná psychika není samostatný orgán, který produkuje pocity bez důvodu. Naopak. Jelikož tobě póza chudinky v podstatě vyhovuje (už v tom umíš docela chodit), tak jsi s tím nikdy nic nedělala, ale teď je toho trochu moc najednou a ten tvůj postoj tě žere samotnou.

Tak vyzkoušej něco jinýho - pro tebe neznámýho. Zkus si říct, že se složenýma rukama v klíně a slzama v očích stejně ničeho nedosáhneš a i tohohle chlapa od sebe po čase odstrčíš.

Máš to ve svých rukách a jen tvoje vina - jak se cítíš, protože jen ty to můžeš změnit. Držím ti palce.


Máš pravdu. Doslova. Je to všechno moje chyba, já to vím. Jsem prostě taková a už mockrát jsem se snažila změnit to, protože vím, že tahle moje povaha nebo vlastnosti nebo jak to nazvat byly nakonec vždycky příčinou toho, že se se mnou chlap rozešel. Protože jsem prostě taková chudinka, je fakt, že někdy to dělám tak trochu naschvál, ale když jde o opravdu vážnou věc, jsem taková vážně a doopravdy. A tak se docela bojím, protože vím, že tohle chlapi nemají rádi. No, každopádně teď za mnou jede, tak si to s ním musím vyříkat. A ne jen to o hubnutí, všechno. Tak mi držte prosím palce, ať zase celou dobu nedržím hubu, nebrečím a nedělám chudinku.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 23.9.2008 17:16    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
ježiš tohle stupidní rozdělování je fakt strašný. Rolling Eyes
chlapům se nesmí řikat, že neumí řídit, a ženským, že maj zhubnout...ještě že žiju na jiný planetě.

No, ono to bude asi tím, na čem si zakládají chlapi a na čem ženské... Ženské se víc prezentujou vzhledem, a většinu by asi tolik nenaštvala poznámka o jejich neschopnosti, zatímco u chlapa spíš než na vzhledu záleží na tom, co umí, takže se by se ho spíš dotklo, kdybyste ho nazvali idiotem neschopným vydělat peníze nebo něčím podobným. V tomhle se myslím pořád na rovnoprávnost moc nehraje.

Já Le Chat docela chápu. Pokud by mi partner řekl něco podobného v počátcích vztahu, taky by mě to mrzelo. Kdybychom spolu dýl a obzvlášť když bych sama pozorovala, že opravdu nastaly jisté nemilé změny zevnějšku, tak by to pro mě mělo úplně jiný význam, spíš by mě to nakoplo, abych se sebou něco dělala. Ale ze začátku by mi to moc milé nebylo.

Já teda ale měla taky štěstí na takové měnitele Laughing Sotva jsme spolu začali chodit, hned mi naservírovali, co bych na sobě měla změnit (střih, líčení, nehty, oblečení - takže v podstatě skoro všechno Laughing ). U toho prvního jsem to brala trochu tragicky, u toho druhého se tomu spíš zasmála. Ale stejně to moc nechápu. Pokud mi řekne, že by mi slušely výraznější barvy, tak to beru. Taky mu třeba doporučím košili, která by se mi na něm líbila. Ale co se těla týče, beru ho jaký je, jakého jsem si ho vybrala. Nikdy se mi nestalo, že bych si našla chlapa a řekla si "Až na něm změním to, to a to, bude dokonalý".
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Tue 23.9.2008 17:39    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Ženské se víc prezentujou vzhledem, a většinu by asi tolik nenaštvala poznámka o jejich neschopnosti, zatímco u chlapa spíš než na vzhledu záleží na tom, co umí, takže se by se ho spíš dotklo, kdybyste ho nazvali idiotem neschopným vydělat peníze nebo něčím podobným. V tomhle se myslím pořád na rovnoprávnost moc nehraje.

To ale nemyslíš vážně, že ne? Shocked Vyznívá to tak, že u ženské záleží spíš na vzhledu, než na tom, co umí Myslik Jinak to že si ženský obecně zakládají na vzhledu víc než chlapi je jasný, ale ani u jednoho pohlaví to snad není to nejdůležitější.
Mě by teda naštvala poznámka o neschopnosti a o tom, že jsem hnusná, asi úplně stejně (ať už vůbec nebo hodně, podle okolností).
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Tue 23.9.2008 17:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 23.9.2008 17:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Tue 23.9.2008 18:02    Post subject: Reply with quote

Hm, sakra, tak to jsem to projela Laughing Milá nejsem a hezká taky ne. No ne že bych byla schopná, ale tam mám aspoň nějakou šanci Mr. Green

Já asi zas tolik vystajlovaných barbie nepotkávám nebo to nevnímám, nebo jsem naivní, ale pořád si myslím, že vzhled je to vedlejší.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 23.9.2008 18:06    Post subject: Reply with quote

to je jenom první dojem. když pak zjistěj že je blbá nebo svině tak se jí ty dveře zase zavřou..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 23.9.2008 18:13    Post subject: Reply with quote

Hm, tak ja kdyz reknu priteli, ze je hubenour, tak se nenastve. Ale kdyz mu reknu, ze je neschopnej, tak se nastve urcite. A dost.
A kazdopadne, hezky lidi to maji proste lehci. At jsou schopny nebo ne. Aspon pro zacatek a na chvili Laughing
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Tue 23.9.2008 18:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 23.9.2008 19:18    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
mexxie wrote:
Ženské se víc prezentujou vzhledem, a většinu by asi tolik nenaštvala poznámka o jejich neschopnosti, zatímco u chlapa spíš než na vzhledu záleží na tom, co umí, takže se by se ho spíš dotklo, kdybyste ho nazvali idiotem neschopným vydělat peníze nebo něčím podobným. V tomhle se myslím pořád na rovnoprávnost moc nehraje.

To ale nemyslíš vážně, že ne? Shocked Vyznívá to tak, že u ženské záleží spíš na vzhledu, než na tom, co umí Myslik Jinak to že si ženský obecně zakládají na vzhledu víc než chlapi je jasný, ale ani u jednoho pohlaví to snad není to nejdůležitější.
Mě by teda naštvala poznámka o neschopnosti a o tom, že jsem hnusná, asi úplně stejně (ať už vůbec nebo hodně, podle okolností).

A to jsem napsala kde, že nejvíc záleží na vzhledu? Schválně jsem tam ještě hodila tu kurzívu, abyste se toho někdo nechytil Confused
Já osobně si nemyslím, že je to všechno jenom o pěkném ksichtíku, ale opravdu kolem sebe vidím, že většinu ženských mnohem víc zraní poznámka partnera týkající se vizáže než to, že o ní řekne, že je blbka. Aorta v tomhle není zrovna reprezentativní vzorek.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Tue 23.9.2008 19:34    Post subject: Reply with quote

Mě spíš zarazilo [naopak?] u chlapa spíš než na vzhledu záleží na tom, co umí, což vyznívá tak, že u ženské záleží spíš na vzhledu, než na tom, co umí. Já neříkám, že některým ženským na tom nezáleží víc, to je dost možný. Ale že by to objektivně platilo, to se mi fakt nezdá.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 23.9.2008 20:30    Post subject: Reply with quote

to pro mě nemá logiku; když mi dneska ráno doktorka řekla, že jsem přibrala o 4 kg a že je to vidět, tak jsem v klidu, protože prostě budu cvičit a nežrat. ale když mi celá rodina odmalička vyčítá jakejkoliv technickej problém, byť je naprosto na jiném konci kraje, než se v onu dobu nacházím, tak mě to prvních pár let nasírá a dalších pár let z toho mám záchvaty pláče. u holek, který znám a který jsou barbínky, se starosti o krásu objevujou spíš až když mají svoje jistý (fakt mi to tak připadá, třeba "jsem na gymplu, už jsem dokázala, že nejsem úplně blbá, tak na co se vrhnu dál?")
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Tue 23.9.2008 20:35    Post subject: Reply with quote

jájíku, ale na ulici potkáš i plno vystajlovanejch "chlapů", který víc rozhodí jejich neupravený účes než to, že si neumí spočítat, kolik maj dohromady zaplatit za mojito a kubíčko...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 24.9.2008 6:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Wed 24.9.2008 9:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms