sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dobre filmy (napis seznam a vyrizneme ti aortu!)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Tue 30.8.2011 14:59    Post subject: Reply with quote

Děkujeme za tipy! Love
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9779

PostPosted: Sun 22.1.2012 21:03    Post subject: Reply with quote

Už je to dvě hodiny co jsem viděl Muže, kteří nenávidí ženy, a ještě pořád z něj jsem vyjetej. Podle mě je dobrý, a po tom co o něm psal Fuka jsem to čelat násilně-děsivější. Takhle je to jen přiměřeně děsivé. Chudák pankáčka.


Last edited by che on Mon 23.1.2012 10:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 23.1.2012 8:39    Post subject: Reply with quote

Já se k tomu teda taky vyjádřím. Atmosféra dost jiná než u švédského originálu. Fuka mě taktéž naladil, spolu s některými dalšími, ALE.

Lisbeth na mě zdaleka nepůsobila tak děsivě a asociálně, jak někteří tvrdili a hlavně jak jí popisuje kniha. Kdosi napsal, že s tou americkou by na rozdíl od švédské nechtěl strávit ani půlhodinu v jedné místnosti, což mi teda absolutně nepřišlo. Zatímco švédská Lisbeth si po všechny díly zachovala nějakou divnost, té americké jsem měl už na konci prvního filmu chuť se "ujmout a zachránit".

Film to v zásadě není špatný, ale pro znalé knižní předlohy podle mě musí být zklamáním. Craig hraje zatraceně dobře, ale ostatní postavy jsou poněkud americky placaté.


A ještě musím do nebe vychválit zde již několikrát zmíněný seriál televize BBC Sherlock, který řadím do Top Ten všech detektivních seriálů Ever. A dokonce vím...
spoiler wrote:
jak to udělal, že skočil (a on skutečně skočil) a nezabil se...
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9779

PostPosted: Mon 23.1.2012 10:43    Post subject: Reply with quote

Je fakt že Lisbeth působí míň děsivě než jí popisuje Fuka, a je fakt že na konci filmu je víceméně sympatická. To že je film něco jiného než kniha (kteoru jsem, pravda, nečetl) podle mě vůbec nevadí, protože je to naprosto jiné médium, které vyžaduje úplně jiný přístup, a čekat že ve filmu bude všechno co se mi líbilo na knize se se prostě nedá.

Jinak Sherlock je vskutku fajn, viděli jsme první tři díly a těším se na další.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 25.1.2012 10:24    Post subject: Reply with quote

do mé loňské top trojky patří belgický film Rundskop, který se dostal do nominací na oskara za nejlepší cizojazyčný film! juch! kéž by to vyšlo, to bych měla fakt radost Very Happy
(jinak koho by to zajímalo, tak další dva filmy z mé loňské top trojky jsou polské Křtiny - do kin jdou v únoru, moc doporučuju! a Drive)

btw, co říkáte na nominace?
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 25.1.2012 11:54    Post subject: Reply with quote

Mne prijde, ze jsou Oskari jen takova saskarna. Filmy ok, ale ty zapamatovanihodny jsou prave spis jen ty zahranicni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 25.1.2012 12:37    Post subject: Reply with quote

Felicity, souhlasim:) a diky za Byci siji, videla jsem ji vlastne jen diky vam, to jsem zapomnela zduraznit
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9779

PostPosted: Sun 15.7.2012 20:36    Post subject: Reply with quote

Zase to vytahuju, protože Moonrise Kingdom / Až vyjde měsíc je naprosto boží. Je vtipný i romantický a spojuje to tak že všechno dokonale funguje. (Více detailů uvádí Fuka)


Last edited by che on Sun 15.7.2012 23:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28442

PostPosted: Sun 15.7.2012 20:56    Post subject: Reply with quote

Jojo, byla jsem na tom dneska a je to fakt uzasne udelanej film Very Happy Prislo mi na tom i super, ze ty velky herecky jmena tam maji vlastne uplne vedlejsi role a neprebiji ty dva hlavni hrdiny
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Thu 13.12.2012 15:54    Post subject: Reply with quote

Pár random poznámek k Hobitovi:

+
Freeman jako Bilbo je úžasnej. I mi seděl jako mladší verze Iana Holma (ktetrej mi ale v úvodu přišel namaskovanej nějak mladší než byl ve Společenstvu)
Trpaslíci - já mám pro ně slabost, takže jsem si jich tady fakt užila dosyta, včetně úvodní scény (jsou tam vidět trpaslice, že jo!?) Thorin & Balin <3; S Kilim jsem měla problém, protože se na něj sice koukalo dobře, ale moc mi teda trpaslíka nepřipomínal (spíš křížence s elfem).
Gollum v riddles in the dark se mi hrozně líbil, jak ještě nebyl tak úplně zdevastovanej a byl takovej až dětsky nevinně hravej
Trpaslíčí song je extrémně nakažlivý : ).
Elrond vypadá takový ještě veselý.

-
Některý scény, který jsme už viděli v LOTRu, nemaj už takový efekt (Gandalfovo "potemnění", "telepatická" Galadriel a koneckonců i Great Eagles).
Radagast - jako ok, asi bych si ho tak i dokázala představit, ale ti králici byli divní
Některý vtípky si mohli odpustit (např. mi tam neseděla závěrečná hláška Great Goblina)

Co se týče délky a rozdělení na tři filmy, tak v tomhle případě u mě platí, že čím delší tím lepší, a čím víc uvidím ze Středozemě, tím budu spokojenější. Ale normálním lidem to asi bude připadat rozvleklý (v podstatě se nakonci nikam moc nedostali a je tam dost odbocek).
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26475

PostPosted: Thu 13.12.2012 15:56    Post subject: Reply with quote

flambelle wrote:
Ale normálním lidem to asi bude připadat rozvleklý (v podstatě se nakonci nikam moc nedostali a je tam dost odbocek).
Přesně jsi to vystihla. Mně se to celkově líbilo, ale tři hodiny jsou prostě moc.
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29908

PostPosted: Thu 13.12.2012 15:59    Post subject: Reply with quote

To je vtipný, já doteď nějak nepostřehla, že to má být třídílný Laughing
to pak teda LOTR měl být aspoň dvanáctidílný Mr. Green

jdeme v pondělí (snad), tak se těšim
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29908

PostPosted: Tue 18.12.2012 11:05    Post subject: Reply with quote

mně by délka sama o sobě nevadila, i když pořád nechápu, jak chtějí z takový knížečky vymáčknout tři filmy s touhle stopáží... ale chvílema jsem se nudila u scén, kdy podesátý někdo dramaticky visí za ruku z útesu a podobně Confused
klidně bych to brala i odlehčenější a veselejší, přišlo mi to laděný hodně do stylu Pána prstenů, tam mi ta dramatičnost seděla, ale u Hobita tolik ne... zase na druhou stranu to dává smysl jako prequel, že se tam víc řeší ta návaznost

nelíbila se mi story "Captain Hook" a podání skřetů jako nějaký sofistikovaný mafie

a pobavili mě kamenný Transformers... jsem si říkala, že to tak třeba přijde jenom mně, ale manžel to komentoval stejně Laughing
Glumíček byl nejlepší Love
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 18.12.2012 11:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Sun 24.2.2013 23:08    Post subject: Reply with quote

http://www.csfd.cz/festival/10-cinema-mundi-2013/

Je tam par dobrych veci z MFF (a spousta zajimavych novych /a novej Kim Ki Duk).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 56, 57, 58  Next
Page 57 of 58

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms