sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sny
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 13.1.2008 10:38    Post subject: Sny Reply with quote

Ahoj.. neviem, ci to patri do tejto temy, ale potrebujem sa niekde vypisat, potrebujem pomoc, mozno psychologa,neviem..
Uz par rokov mavam kazdu noc sny. Ale nie obycajne.. je to.. kazdym dnom divnejsie. Najprv sa mi snivali rozne zhluky udallosti, pretinane sny jeden alebo tri v jednu noc, rozne miesta. Postupom casu som si vsak uveodmila, ze tieto miesta davaju dokopy jeden velky svet, v ktorom presne viem, kde mozem kazde miesto najst. Bolo by tazke to nakreslit, ale myslim, ze po dlhsom case by sa mi to podarilo. Kazde z tych miest ma inu atmosferu, cas, realie. Su v nich ludia, ktorch poznam v skutocnosti, aj nepoznam, veci, ktoer sa stali, ktore chcem aby sa stali a tuzim po nich a veci, ktore sa stanu (toto je najdivnejsie zo vsetkeho. sniva s ami nieco, co sa stane). A potom sa bojim - minule to bolo o party na skole, v jednej oblasti z toho "sveta", sli sme na zastavku, bol vecer, ked on chcel skocit z mura a spadol na tvar a ked som ho obratila, nemal tvar, len krvavau hlavu, a zmenil sa na drevenu figurku, nemohla som mu pomoct, bol mrtvy a..., prebudila som sa vedla neho a plakala som.
Dokazem menit priebeh snov povacsine, dokazem do nich dejovo zasahovat, alebo sa proste zobudit, ked uz sa mi ten sen nepaci (tak to bolo aj v predoslom pripade). Ked spadnem, bolia ma nohy po zobudeni, proste, precitujem to. Viem ako sa bozkaval spoluziak este predtym, nez sme sa pobozkali pred par rokmi (snivalo sa mi to). A bolo to presne tak ako vo sne...

V jednom z tych miest je aj most, novy most v Bratislave. Lenze konstrukcia je spletitejsia, na petrzalksej strane ma niekolko kilometrov stplov, kam sa normalny clovek nedostane. A tu tecu vodopady, rastie zelen, spievaju vtaky, je to uzasny kusok rada.. a ked tam vstupite, mozu sem len zeny, kazda ma dlhe kucerave vlasy a uzasne plavky a je tu zabava, mozete sa kupat, zmenit sa na morsku pannu alebo plavajucu priserku, aku len chcete, mozete byt cim chcete... nalavo od tohoto mosta je plaz, na ktoru mozete vstupit iba vy. Ked pridete, zacne zapadat slnko, no nikdy nezapadne. obloha je ohnivo cervena, odlesky na vode takisto, aj plaz, a moze byt aj tisic stupnov pod nulou, tu je vzdy teplucko a tepla voda, ked sem pridete. A nikdy tu nebude nikto, len vy (popr ten, kto prisiel s vami). Vidno horizont, je to ako more, ktore sa nikdy nekonci, a na pravej strane vidno obrysy mesta.. ale je trosku ine..

Ked pojdete po moste druhom, starom, je ovela iny ako ten normalny. len asi kilometer od toho prvheo mosta sa odohrava uplne iny svet - novodoby. Je to ako sci-fi...Skola ma uzansy design, vytahy, vrch gulaty, vsetko ako z nejakeho filmu o buducnosti, technika, obedy sa podavali hore v okruhlej miestnosti, boli tam okruhle tacky a antenky, roboti... Pri vychode (vychod bol na prvom poschodi napojeny priamo na intergalakticku zeleznicu), ta vas odnesie po moste a prichadzate do dalsieho miesta - vodne dielo, na ktorom pracuju stoje, vsade nadherny vyhlad, zrazu nie ste len trosku nad vodou ale par kilometrov vo vzduchu, okolo vas je len hmla, siv-modra obloha a vidite budovy, ktore sa zdaju, akoby stali na tej hmle.. Dalej dalej je obchod, kde nieco predavaju..

Medzi tymito miestmai vo svete mam medzery..nepamatam si vsetko..ale dokazem opisat aj vone, jendoducho..

Neviem ci mam napisat knihu, alebo som blazon, alebo potreubjem lekara... prosim, povedze mi na to niekto nieco. Citim sa hlupo. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25334

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:18    Post subject: Reply with quote

Sun mě se občas taky zdává o městě, co není..budovy tam jsou vysoký a mají ostrý hrany..z jedný strany mi to připomíná gotiku, ale ta byla jednodušší..tyhle stavby jsou složitý a prostě úplně famozní..jsou na nich chrliče a vím, že mi z toho běhá mráz po zádech, ale zároveň se mi to líbí..jezdí tam tramvaje..prostě úplně všechno je tak, jako v normálním životě..
Taky je tam most..a nevím, jestli přes řeku nebo jezero..

Je to hrozně zvláštní a škoda, že neumím kreslit, protože mám v hlavě úplně přesně vidinu těch budov..
Nikomu o tom neříkám..mě se tam sice nestává nic, co píšeš Ty..spíš se tam jen procházím..jezdím tramvají..taky se mi zdálo, že jsme šli přes ten most jako se školou a byli na prohlídce v nějakým domě nebo paláci..

Řekla bych, že to není nic špatného..jen to odráží zážitky, přání..myšlenky..všechno se smotá dohromady a jsou z toho takový "nesmyslnosti"..Ale pokud Ti z toho není dobře, tak bych možná nějakého lékaře zkusila..jen se z toho vypovídat, zjistit, v čem to vězí..
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9786

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:22    Post subject: Reply with quote

A proč si myslíš že potřebuješ pomoc, máš s těmi sny nějaký problém?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:25    Post subject: Reply with quote

Sun a co konkrétně je za problém?

ed. koukám, že mě che předběhl
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Misul
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 2714
Location: rodinná sekta:D

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:32    Post subject: Reply with quote

kika wrote:
Sun mě se občas taky zdává o městě, co není..budovy tam jsou vysoký a mají ostrý hrany..z jedný strany mi to připomíná gotiku, ale ta byla jednodušší..tyhle stavby jsou složitý a prostě úplně famozní..jsou na nich chrliče a vím, že mi z toho běhá mráz po zádech, ale zároveň se mi to líbí..jezdí tam tramvaje..prostě úplně všechno je tak, jako v normálním životě..
Taky je tam most..a nevím, jestli přes řeku nebo jezero..



ed
_________________
'Never allow someone to be your Priority while allowing yourself to be their Option'


Last edited by Misul on Sun 13.1.2008 12:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:36    Post subject: Reply with quote

prijde mi hezky a zajmavy jak to dovedete popsat.. me se nektere sny taky zdaji ve stejnem prostredi.. nebo pokracuji tam kde nekdy driv skoncili.. jenze je to vsechno takove neurcite.. ze to nevim jiste, vsechno je jako v mlze, niceho se nemuzu pevne chytit, vzdycky je to tak na pul - zda se mi ze se mi neco podobnyho uz zdalo a na druhou stranu se mi zda ze to je jen takovy doznivani toho snu nebo se mi zdalo i to ze se mi to zdalo .. Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25334

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:40    Post subject: Reply with quote

Misul Arrow ha ha ha..to mě pobavilo Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:43    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Thu 14.2.2008 14:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:57    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
A pak se mi jednou stalo, ze jsem clanek v casopise mela precteny driv nez ten casopis vubec vysel. Cvoknik


za to bys ale ruku do ohne tezko dala, Thereso, co? Wink
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sun 13.1.2008 11:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sun 13.1.2008 11:57    Post subject: Reply with quote

Za co?
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Misul
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 09 Feb 2007
Posts: 2714
Location: rodinná sekta:D

PostPosted: Sun 13.1.2008 12:07    Post subject: Reply with quote

kika - tak promin
_________________
'Never allow someone to be your Priority while allowing yourself to be their Option'
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 13.1.2008 12:14    Post subject: Reply with quote

Problem? Ja neviem, obcas mam pocit ze chcem zit v tych snoch, najma ta plaz, to je... to je uzasny pocit.. lepsi ako orgazmus proste.. ja neviem Laughing hlavne ked hovorim priatelovi co sa mi snivalo, povie mi, ze to nie je normalne a mam ist za lekarom (ok snivaju sa mi aj take veci ze jeho mamu stretnem na schodoch ona mi da nejaku ulohu, potom ideme na dovolenku, potomna mna krici atd neviem prosteobcas je to pscyho).
A ked sa zobudim a zistim, ze to bol sen, mam taku divnu.. naladu... Rolling Eyes
A hlavne ma trapi ze nikomu tie sny nemozem rozpravat, lebo niektore sa mi zdaju uzasne a potrebujem to zo seba dostat von Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9786

PostPosted: Sun 13.1.2008 12:16    Post subject: Reply with quote

Nepostačí si na to založit blog? Tam se můžeš vypsat dosytosti.


Last edited by che on Sun 13.1.2008 12:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 13.1.2008 12:16    Post subject: Reply with quote

normalni to urcite je.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Sun 13.1.2008 12:18    Post subject: Reply with quote

Mně se na tom nezdá nic nenormálního, sny prostě takové bývají. Mně se například dneska zdálo, že jsem v písemce z podnikovky měla otázku kdy má narozeniny Hitler a napište recept na mléčný koktej s broskvemi. A pak jsem tu písmeku omylem před odevzdáním snědla, protože se proměnila v čínu.
Asi bych si měla zajít k psychiatrovi Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms