sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Strategie učení
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 21.10.2007 13:32    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Snowblood - a pamatuješ si to dlouhodobě? Jestli jo, tak fakt závidím. Já musím dělat psí kusy, aby mi něco v hlavě zůstalo Laughing


Tak střednědobě. Ideální by bylo si to ještě jednou zopakovat, jenže na to už nemám čas. Já mám zvláštní pamět, co jsem se učila na zkoušky si docela pamatuju, ale co mi někdo říkal před týdnem, nebo kdy se mám s kým sejít, to nemám ani tucha. - Jsem jako moje babička Laughing
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Sun 21.10.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

tak ja sa zatial ucim len na pisomky a to tak ze sa ucim priebezne na kazdu hodinu, aj ked viem ze sa nebude skusat ani nic, ale potom s tym aspon nemam taky problem ako ked sa niekto musi ucit naraz 20 stran.
ak je vela uciva, rozdelim si ho do nejakych odstavcova, precitam si to a opakujem si to asi 3-4 krat kym to neviem a potom idem na dalsie ucivo.
slovicka si pomerne lahko zapamatam, ale uz nerucim zato ze ich o mesiac budem vediet Laughing
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 21.10.2007 13:58    Post subject: Reply with quote

LADY SNOWBLOOD wrote:
Já si to prostě přečtu. Pokud se soustředím, tak si toho hodně pamatuju. Tímhle stylem se ale dá učit jenom pár hodin denně, pozornost se celý den neudrží.

tohle mam taky, hlavne pred zkouskou se toho timhle stylem naucim nejvic, ale v hlave to urcite nezustane nejak dlouhodobeji. U nekterych predmetu me to ani nemrzi.

Nejvic si zapamatuju to, co si odvodim logicky anebo na to prijdu sama, jinak skoro nic Confused ale nejlepsi na pamet je skladat si jeden poznatek z vice oboru, to uz jsem nekde slysela - a kde a v jake souvislosti...takze jen obohacuju ten zaklad o nove poznatky

jinak vypisky uz si moc nedelam, je to ztrata casu, to same barevne vykreslovani, potrhuju jen ty zakladni pojmy. Pak zjistim, ze jsem pul hodiny podtrhavala a na latku se nesoustredila, ale na to, abych mela vsechno pekne barevne a prehledne. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11458

PostPosted: Sun 21.10.2007 14:17    Post subject: Reply with quote

Ještě bych měla dodat, že u toho psaní poznámek mluvím. Takže kdyby někdo poslouchal, jak se učím, vypadalo by to asi takhle: "A na té konferenci se dohodli, že nebudou zasahovat, aha... No to byl ale debil, na co při tom myslel? A on to fakt podepsal? No kde to jsme?!" Laughing
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 21.10.2007 14:25    Post subject: Reply with quote

Ja mnemotechnické pomůcky využívám jak kdy, spíš ale ne. Ale pamatuju si jak jsem se sestřenicíc učila na její maturitu češtinu a právě jsme probírali Nerudu a ty jeho básně jsem si zapamatovala i já, právě kvůli takové jedné pomůcce Cool
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 21.10.2007 14:52    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Shrew wrote:

slovíčka se učím jakoby formou básničky.. prostě se snažím zapamatovat si cizí výraz + český překlad a říkat si ty vě slova tak, aby se mi k sobě natolik srostla, že by mi ani nenapadlo dát tam slovíčko jíné, protože by to prostě neznělo tak jak má Smile nedělám si mnemotechnicképomůcky zjiných věcí, ale představuji si tu konkrétní věc, kterou to slovo znamená, a tak si v hlavě k tomu to slovíčko dá se říct "přišívám" aby se stalo nerozlučným významu.
Pak se ze slova , jeho čtení a jeho významu stane tak nerozlučná trojice jako ze jména karel hynek mácha. taky by vás ani ve snu nenapadlo nahradit hynka třeba jiřím Wink
ale slova mají přece málokdy jeden význam a skoro nikdy nemají jenom jeden ekvivalent v jiném jazyce


asi jsi mě nepochopila - učím se jakoby foneticky, melodicky. nevím oč horší je to, než mnemotechnické pomůcky. ty se mi u jazyků dost pletly, protože jsem si vždycky vzpoměla,aha, k tomu mám nějakou tu pomůcku, nojo, to zvíře jak parazituje na lidech, jak jim pije krev na písmeno k... komár? klíště? ..nua mám v tom najednou guláš. když se učím slovíčka, snažím se přímo "myslet" v nich, poslouchat jejich melodii, a "rýmovat" to s českými významy... ale to už tu asi budu vysvětlovat jen obtížně, myslela jsem, že už v prvním příspěvku to bylo zřejmé.
ps. a neplete se mi ani když má to které slovo víc významů protože si nemusím vytvářet mnemotechnické pojmy na každý smysl, ale poslouchám skladbu věty, její melodii, smysl..myslím v tom jazyce a beru ho za vlastní..někdy se to zhoupne až tak, že jakoby se učím český význam toho slova, a ne cizí slovíčko.
Takhle se dokážu naučit dost věcí a slovíček z jazyka, aniž bych se je musela nějak zvlášť biflovat.


horší je to s letopočty, tam tenhle postup nefunguje, tak se je učím drilem a mnemotechnickými pomůckami, a jde to blbě Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Sun 21.10.2007 14:57    Post subject: Reply with quote

Claris wrote:
stejně jako Rose, i mně hodně pomáhají barvy. když se mám naučit něco nazpaměť, tak si podtrhám to důležité a ještě dělám to, že třeba v literatuře zvýrazňuju jinak autory a jinak jejich díla, ne jinou barvou, ale jinak. autora třeba napíšu celého barevně a díla jen rovně podtrhnu nebo vlnovkou. a střídám barvy podle témat, které probíráme. hodně to pomáhá, protože mám fotografickou paměť a vím zhruba, že toho autora mám v sešitě na dolní straně a teď když už tam třeba začíná nové téma a mám to barevně odlišené, tak si to nespletu.

Přesně tohle jsem dělala na gymplu, nedokážu se učit s čistýho textu. A navíc jsem si díky barvám vždycky vybavila kde to bylo na stránce, jak říká Claris, a pak jsem si to k něčemu dokázala přiřadit. Nejhorší ale bylo, když jsem věděla, že je to na levé straně dole, je to tou a tou barvou, ale nedokázala jsem si zaboha vybavit, co tam přesně bylo Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28807
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sun 21.10.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

Saris wrote:
Claris wrote:
stejně jako Rose, i mně hodně pomáhají barvy. když se mám naučit něco nazpaměť, tak si podtrhám to důležité a ještě dělám to, že třeba v literatuře zvýrazňuju jinak autory a jinak jejich díla, ne jinou barvou, ale jinak. autora třeba napíšu celého barevně a díla jen rovně podtrhnu nebo vlnovkou. a střídám barvy podle témat, které probíráme. hodně to pomáhá, protože mám fotografickou paměť a vím zhruba, že toho autora mám v sešitě na dolní straně a teď když už tam třeba začíná nové téma a mám to barevně odlišené, tak si to nespletu.

Přesně tohle jsem dělala na gymplu, nedokážu se učit s čistýho textu. A navíc jsem si díky barvám vždycky vybavila kde to bylo na stránce, jak říká Claris, a pak jsem si to k něčemu dokázala přiřadit. Nejhorší ale bylo, když jsem věděla, že je to na levé straně dole, je to tou a tou barvou, ale nedokázala jsem si zaboha vybavit, co tam přesně bylo Laughing
eh, ano, tohle se mi bohužel taky stává a to bývá k vzteku anebo prohodím správného autora s tím, který je nad ním Evil or Very Mad
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 21.10.2007 15:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Sun 21.10.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

A teď na výšce si všechno přepisuju na počítači, ptž buď v tom mám strašný zmatek a nejde to přečíst, když je to z přednášky, ale nebo se učíme z drahých knížek, do kterých nechci čmrkat, a z prázdnýho textu se toho moc nenaučím Rolling Eyes
Takže celý dny sedím u pc, všechno přepisuju, a máti na mě řve, že nic nedělám, jenom čumím do počítače Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 21.10.2007 16:46    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Sun 21.10.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

No to je mi jasný Laughing
Jenže na přednáškách se to jinak psát nedá, ptž když píšu hezky, tak nestíhám a v hodinách se dycky odkazujou na přednášky Rolling Eyes Jediný řešení by asi byl notebook Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Sun 21.10.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Thu 26.2.2009 0:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Sun 21.10.2007 17:12    Post subject: Reply with quote

Saris wrote:
Přesně tohle jsem dělala na gymplu, nedokážu se učit s čistýho textu. A navíc jsem si díky barvám vždycky vybavila kde to bylo na stránce, jak říká Claris, a pak jsem si to k něčemu dokázala přiřadit. Nejhorší ale bylo, když jsem věděla, že je to na levé straně dole, je to tou a tou barvou, ale nedokázala jsem si zaboha vybavit, co tam přesně bylo Laughing


jo tohle se mi taky stává Rolling Eyes Laughing
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 21.10.2007 17:13    Post subject: Reply with quote

no, tak já učení fakt ráda nemám a podle toho to taky vypadá... žádnou strategii většinou už pak nestíhám a jsem ráda, když si to aspoň celý přečtu Embarassed Embarassed Embarassed Ze mě si příklad nebrat.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms