sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak moc pro vás znamená přítel?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dreamgirl
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 14 Feb 2008
Posts: 2411
Location: In my dream :))

PostPosted: Mon 15.12.2008 16:00    Post subject: Reply with quote

K. pro mě znamená strašně moc.. zrovna nedávno jsem přemýšlela nad tím, že si vůbec nedokážu představit, kdybych ho neměla. Je moje nejbližší osoba, o kterou se můžu kdykoliv opřít, povídat si s ním o čemkoliv, a můžu se mu se vším svěřit Love Moc si ho vážim. Vážim si i toho jakej je, jak se o mě hezky stará a toho jak moc mě miluje.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 15.12.2008 17:37    Post subject: Reply with quote

Já už jsem instituci "přítel" úplně vyškrtla ze svého života. Nevím, jak dlouho mi to ještě vydrží, samozřejmě nechci být do konce života sama, ale doufám, že i když se někdy ještě zamiluju tak moc jako tehdy, tak, že budu schopná si do jistý míry udržet tu míru uvědomění nad svým životem jako mám teď. A to jest, že jsem v první řadě jenom já a já, a pak až někde daleko nějaké partnerské my. Vztahy bolí, komplikujou život...jsem sama sobě ostrovem, taková Anglie, bych řekla.

Osobně se domnívám, že praví kamarádi a vztah s nimi je něco nedocenitelného a hlavně málokdy vás přátelství donutí dělat věci, za které se pak člověk může sám před sebou stydět. Chci se ovládat racionálně a ne pod vlivem nějakých blbejch žláz, který mi tlučou do hlavy, abych se chovala jako hysterka. Doufám, že mi tenhle nadhled už vydrží a já vždycky dokážu zachovat tak, abych mohla klidně spát.

Momentálně funguju na principu haldy kamarádů, tam vybíjím sociální přetlak, potřebu komunikace, zábavy bez závazků. Mám někoho, kdo mě v noci obejme, když budu chtít, kdo mi to fantasticky udělá, ale jsem na něm absolutně citově nezávislá a dokonale mi to stačí.

Láska je strašně krásná, ale fakt jsem už zcyničtěla jako prase, máločemu věřím. Lidi, co se milujou si dokážou ublížit stokrát silněji, než jen ti, co se přátelí. Nepotřebuju a nechci partnera, díky kterému budu moct existovat. Chci někoho, díky komu se mi to jen všechno bude dělat snáz a ještě s větší chutí. A na to jsem ochotná si počkat...a než se smířit s průměrem, tak radši budu sama. Protože už prostě vím, že na to mám.

Jo, třeba sem budu za rok psát, jak bych pro toho svýho šla na konec světa, to nepopírám, ale fakt pěvně věřím, že něco z tohohle zatím uplynulého roku, který mi dal víc než ty všechny před ním, ve mě zůstane..

Ledově chladná, ledově klidná.
Kus frigidní nedotknutelné princezny Cool .
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 15.12.2008 17:37    Post subject: Reply with quote

Jednou stačí Embarassed
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 15.12.2008 17:52    Post subject: Reply with quote

Cant, souhlasím s tebou (i když tím nemyslím, že bych ti nějakého partnera se kterým by to bylo to pravé a neublížil ti, nepřála : ).
Už chápu mamku, že si po rozvodu (asi 19 let?) nikoho nenašla (btw, je hezká, chytrá a mladá), asi to budem mít v rodině. Já jsem to nikdy nechápala JAKTO, ale teď už asi jo. Jsou lidi, co jim jedna (nebo i víc Rolling Eyes ) zkušeností stačila, no.
Akorát to mám jiné s tím sexem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:02    Post subject: Reply with quote

Ech, no já jsem sem tohle vypsala pod vlivem vlastního stavu, pak jsem vlezla do depky a pročetla tak dvacet stránek...e všechno se mi tím potvrdilo ještě víc.

Přeju Ti, aby ses hodně brzo postavila na vlastní nohy, aby ses dokázala cítit dobře jen sama o sobě, nezávisle na komkoli dalším. Ber to jako šanci se soustředit na sebe a realizovat se.

Ad, a ty společní kamarádi...to je vždycky problém a ne malý. Já měla kliku, všichni A. kámoši jsou teď mí kamarádi, ne jeho. A to jsem se ani nemusela nijak extra snažit Twisted Evil
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:05    Post subject: Reply with quote

Jakto? Embarassed Já teda pochybuju, že ještě někdy budu s našimi společnými přáteli v kontaktu, na tohle taky nevěřím. Sice mě to mrzí, ale vidím to tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30736

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:23    Post subject: Reply with quote

Tak mně zamilovanost asi nějak na cynismu neubírá. Nejspíš jsem fakt ztracený případ Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:50    Post subject: Reply with quote

Já byla cynik vždycky, vlastně mnohem horší, než teď. Stejně jako jsem byla mnohem výraznější pesimista, než v současnosti.

To, že jsem si nabila a nějak se přes to přetloukla mi učinilo život mnohem šťastnějším...paradox, ale jsem za něj vděčná.

Ze začátku jsem pochybovala, jeslti si třeba něco nenamlouvám, ale už to trvá fakt dlouho a já jsem pořád spokojená a vyrovnaná a taky za tím vidím kus poctivý práce na sobě samé, takže jsem se stávajícím stavem zcela naplněná, ač to může znít sebezatrpkleji Very Happy
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 15.12.2008 20:54    Post subject: Reply with quote

tak se tu předhánějte kdo je větší cynik a životem protřelý Laughing

já už si nepamatuju co sem chtěla...

ajo, že přítel je pro mě štěstí a spokojenost:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Tue 16.12.2008 14:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Cee on Mon 27.4.2009 15:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Milísek
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 25 Nov 2007
Posts: 743

PostPosted: Tue 16.12.2008 20:12    Post subject: Reply with quote

moc nerozumím tomu, co znamená to obětovat rodinu nebo přátele? Jako že bych je měla vyškrtnout kvůli partnerovi? Třeba se s nimi nevídat? Neumím si představit, kdy bych se takto ěmla rozhodovat a kdyby to nedej bože po mě někdy chtěl, tak to by měl sakra smůlu. Nebo jeslti byxh se měla rozhodnout, komu daruju ledvinu jeslti sestře nebo jemu? Tak to bych ji darovala asi sestře...je to samo absurdní situace.

Jinak rpo mě manžel znamená jistotu, bezepčí, radost, humor a zábavu, klid a potěšení a to, že spolu to můžem někam dotáhnout Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 18.12.2008 9:55    Post subject: Reply with quote

Nikdy nepochopim, ako mozu niektore zeny nechat studium na vs, kvoli priatelovi/ manzelovi, tak isto "zabudnut" na kamaratov, obratit sa chrbtom rodine a podobne.
To je taka zaslepenost a kratkozrakost, nieco neskutocne.
Prvotnu naivitu a zaslepenost chapem, ale odtial potial...nie na ukor vlastneho zivota a buducnosti.
Spoliehat sa, ze sa o mna bude niekto starat cely zivot, budem od neho financne a tym padom aj celkovo zavisla, pri tejto predstave mi naskakuje husia koza.
Potom sa nedivim kolko zien konci tyranych, ako trosky, ktore sa nechaju ponizovat, lebo su prilis ZAVISLE...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30736

PostPosted: Thu 18.12.2008 10:00    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 18.12.2008 13:26    Post subject: Reply with quote

Max jasne ze to nie je ciernobiele...
Ale kolko vidim zien, ktore velmi lutuju, ze volili moznost, chlap-stredobod vesmiru a teraz trpko lutuju..bez vzdelania su odpisane, o deti chlap ani nezakopne, lebo ma mladsiu nahradu.
Aj ked jasne, ze niektorym to aj vyslo a su spokojne.
Pre mna je to proste ale vystraha, ako tu niekto pisal, ked ide do tuheho, kazdy ide sam za seba..
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms