sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak moc pro vás znamená přítel?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 14.9.2007 13:11    Post subject: Jak moc pro vás znamená přítel? Reply with quote

Mám pár dotazů, jen tak pro zajímavost.
Je pro vás přítel všechno na světě, nejvíc pod sluncem, že byste se kvůli němu vzdaly rodiny, kamarádů, práce a tak? (Hodně holek říká, samozřejmě, že ne a pak to udělají Laughing ).
Kdybyste si musely zvolit mezi nejlepší kamarádkou, kterou znáte já nevím, od malička a přítelem, kterýho znáte nanejvýš pár roků, koho byste zvolily? Já vím, blbá otázka, ale upřímně Wink
Říkáte příteli úplně všechno, i to, co vám někdo (zrovna kamarádka třeba) pověděl jako tajemství?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 14.9.2007 13:24    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 11:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Fri 14.9.2007 13:26    Post subject: Reply with quote

rodiny ne, pratel jak kterych o par jsem jich prisla, ani nevim proc, ale co jsem s nim zacla chodit tak me prestaly psat a rikat at nekam prijdu Rolling Eyes a takovych jsem se vzdala dolizat nebudu
na druhou otazku neznam odpoved nastesti se mi to nestalo ale kdyby tak asi vyhraje pritel (a s kamoskou se budu schazet tajne a doufat ze mi odpusti)
ja mu vetsinou reknu vsecko,protoze jsem slepici prdel a lepsi rict to jemu nez nekomu jinymu.......jsem ostuda ja vim Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 14.9.2007 13:33    Post subject: Reply with quote

Exi, mne to pripada strasne nerealne. Nehnevaj sa. Keby si sa spytala, ci by som mu dala oblicku alebo kostnu dren keby umieral, tak ti poviem ze ano. Ale keby po mne chcel vzdat sa rodiny, priatelov atd. - to by rozhodne nebol spravny clovek pre zivot.
Keby som si mala vybrat koho uz nikdy v zivote neuvidim (kamaratka/priatel), vzdala by som sa kamaratky - ale opat je to STRASNE nerealne.
Priatelovi hovorim takmer vsetko na co si spomeniem okrem toho, co mi kamaratka povie, aby som mu nehovorila a okrem toho ak sa s nou niekedy rozpravam o jeho rodine (ona totiz bola v podobnej pozicii ako som ja, ked chodila s jeho bratom a tak ma chape).
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Fri 14.9.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

Tak všechno na světě pro mě není, ale je pro mě momentálně nejdůležitější člověk, určitě víc než rodina (ale já nikdy žádný žhavý vztahy s rodinou neměla).
Jinak já naopak říkám, čeho bych se pro něj vzdala, a nakonec se nevzdám ničeho Laughing Embarassed Momentálně je to dost aktuální a fakt nevím. Nedokážu se vzdát svých představ o životě, protože bych prostě nebyla šťastná, ale taky se nedokážu vzdát jeho Confused

A říkám mu toho hodně, ale všechno ne, tajemství už vůbec ne, to respektuju. Spíš toho víc vyslepičím kamarádce, jeho to stejně nezajímá Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 14.9.2007 16:55    Post subject: Re: Jak moc pro vás znamená přítel? Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Je pro vás přítel všechno na světě, nejvíc pod sluncem, že byste se kvůli němu vzdaly rodiny, kamarádů, práce a tak? (Hodně holek říká, samozřejmě, že ne a pak to udělají Laughing ).


Je pro mě hodně důležitej. Nicméně člověk, který by po mně chtěl, abych se vzdala přátel, rodiny,...by nikdy nemohl být středobodem mého života Smile Důležitým člověkem v mém životě se stal mimo jiné právě proto, že mi dává dostatek prostoru pro to, co je pro mě také důležité....

Co se týče volby mezi nejlepší kamarádkou a přítelem. Tohle je pro mě dost nereálná situace. Jednak nemám nejlepší kamarádku, jednak nevím, do jaké situace bych se musela dostat, abych byla nucena volit mezi nimi...takže fakt netuším.

A tajemství? Ne, rozhodně mu neříkám všechno.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 14.9.2007 17:05    Post subject: Reply with quote

jsme spolu moc krátce, abych tohle mohla říct. ne, jsme spolu necelé 3 měsíce a to pro mě rozhodně není důvod vzdát se čehokoliv co mám ráda kvůl němu..ale zas to není tak, že bych ho neměla ráda, naopak. jan k sobě ještě nemáme tak blízko, aby ten vzájemný odstup od sebe nebyl nemožný.

a tajemství..říkám mu všechno, po pravdě, nemám proč lhát..jen edno mu moc neříkám a i když občas zavtipkuju na téma biolog, doufám, že neví, že to myslím mnohem vážněji než to vtipkování. nechci ho ranit. jinak asi není věc, kterou bych mu neřekla.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Korunka
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 15 Jun 2007
Posts: 658
Location: Plzeňsko

PostPosted: Fri 14.9.2007 18:33    Post subject: Reply with quote

Je to hodně těžká otázka,ale....Jsem mu ochotná obětovat opravdu hodně moc,ale myslím,že bych nikdy nestála před výběrem on nebo kámoška. Dáváme si hodně volnosti,takže oba stíháme jak sebe,tak své přátele. Nikdy bych si nepřála takhle rozhodovat,musí to být horzné.protože je přece rozdíl mezi láskou k příteli a láskou k rodině-obojí je pro mě životně důležité,ale každá láska je jiná a člvoěk potřebuje obě,takže se nedá rozhodnout...teda já to aspoň neumím...

A co se týče tajemství,tak ta,která mi svěří kamarádka a vím,že by si nepřála,aby to přítel věděl,tak mu to neřeknu.A pokud cítím,že by ji neublížilo kdyby to věděl,tak třeba něco naznačím-vím,že si to nechá pro sebe.
_________________
Fotečky z dovolené...Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Fri 14.9.2007 18:54    Post subject: Reply with quote

já to momentálně budu brát z pohledu nezadané a z toho, co jsem už prožila. Budu mít teď v říjnu sice teprve 17, ale myslím si, že všechny "moje" vztahy skončily právě proto, že jsem asi ještě nedospěla do stavu, kdy bych byla "ochotná" se nějak podřídit, ztratit svou volnost a mít pocit, že někomu "patřím" .. a ten vztah u kterého bych možná "ochotná" (no, to zní hrozně) byla, je zase moc daleko .. ale to je jedno.
Nevím, myslím, že budu opravdu připravená na nějaký vztah, nenechám si řídit život s tím, že tohle můžeš a tohle nesmíš a neumím si představit, že by mi někdo zakázal to, co mám nejradši .. ať je to rodina, kamarádi a nebo záliby, co mám ráda
_________________
it is what it is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6830

PostPosted: Fri 14.9.2007 19:10    Post subject: Reply with quote

podle me jste to vzali moc doslova, nedala by se ta veta exi vzit treba tak, ze kdyby jste si meli vybrat mezi tim byt s rodinou a prateli tady, nebo s pritelem nekde v zahranici - kvuli jeho praci napr. (tudiz se jich "vzdat"), co by jste si vybrali? Wink

pochybuju ze exi myslela: jestli me milujes, prestanes se vidat s maminkou a vsema znamyma..
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Fri 14.9.2007 19:28    Post subject: Reply with quote

Přítel pro mě znamená hrozně moc a vždycky bych mu dala přednost před jakoukoliv kamarádkou kterou mám (ale já jich moc nemám a rozhodně nějakých extra dobrých) Vím, že to bude znít hrozně, ale přítel je pro mě ten nejdůležitější člověk - cizí. Rodinu do toho nepočítám, rodině bych dala vždycky přednost..kdyby mi řekl, nech tu všechno a odjeď semnou třeba do Anglie, tak bych jela a i když by se mi stýskalo po rodině, byla bych tam s ním..
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13198

PostPosted: Fri 14.9.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

Kess wrote:
podle me jste to vzali moc doslova, nedala by se ta veta exi vzit treba tak, ze kdyby jste si meli vybrat mezi tim byt s rodinou a prateli tady, nebo s pritelem nekde v zahranici - kvuli jeho praci napr. (tudiz se jich "vzdat"), co by jste si vybrali? Wink

pochybuju ze exi myslela: jestli me milujes, prestanes se vidat s maminkou a vsema znamyma..


přesně to jsem myslela taky, jestli to nebylo spíš v situaci, kdy byste byli ochotné se pro přítelovo štestí (skvělá jedinečná práce apod) odstěhovat a vzdát se aspon na chvíli svého štestí ( co tvoří vaše "štestí"-pocit zázemí, vaše práce, přátele, rodina)..píšu apon na chvíli, protože je možné, že byste si na novém místě vytvořili nové zázemí, kariéru atd.

kdybych potkala "love of my life", Mr. Green tak bych to udělala=)..stejně přátelé se dřív nebo pozdějí rozutečou nebo mění, z práce vás taky můžou vyhodit, a rodinu je lepší vídat trochu mín než víc - vztahy jsou obvykle pak lepší..

ale přátel bych se vzdávala horko těžko..lidi, který mám ted, myslím že už nepotkám podobné..takové přátelé se potkávají jenom jednou za život,...mám je tak šííleně moc ráda a můžu se na ně tak 100% spolehnout, že bych je asi nikdy nemohla uplně odsunout..je mi jasné, že každí přátelství jednou ochladne nebo skončí, ale vždycky když je potkám,, klidně za pět let, bude to stejné jako kdyby se vrátil čas..doufám=)
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 14.9.2007 20:48    Post subject: Re: Jak moc pro vás znamená přítel? Reply with quote

Muj pritel - snoubenec vlastne Laughing je pro me vsechno. Cely muj zivot. Bez nej bych byla nic, nikde Embarassed Dychala bych za nej.
Druha otazka je opravdu zvlastni, nikdy jsem mezi nikym volit nemusela, a stejne jako Rose Madder si nedovedu predstavit situaci, ve ktere bych byla nucena volit. Nejlepsi kamaradku (ani od malicka) nemam, takze si takovou situaci ani neumim predstavit.
Rikame si vsechno, jsme jako "jeden clovek a jedna duse", nemame pred sebou tajemstvi a 100% mu verim, takze nevidim duvod, proc mu neco nerict. Fakt se spolu muzeme bavit a rozebirat cokoliv. Ale pokud mi nekdo rekne konkretne "nechci, aby tohle nekdo vedel", tak to respektuju. Stejne ho blbiny, co si vykladame s holkama, moc neberou:)
Loth, s rodici to mam uplne stejne, co tam nebydlim, hrozne mi chybi a strasne se za nimi vzdycky tesim:)
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 14.9.2007 21:09    Post subject: Reply with quote

No, myslela jsem to třeba i tak, jestli byste třeba za ním odjely jen proto, že on to chce a vy třeba ani moc chuť neměly. Pro mě by to přítel neudělal (ptž už jsme to řešili), ale nevyčítám mu to. Bohužel je plno chlapů (i holek samozřejmě), kteří dají tomu druhému ultimátum, udělej pro mě to a to, nechoď nikam na VŠ, ptž tě chci mít u sebe (třeba ennnie to řešila) a spousta holek tomu podlehne a zařídí se podle něj a pak když jim to s ním nevyjde tak pláčou nad rozlitým mlékem...tohle nechápu, člověk by si měl snad zachovat nějakou hrdost a samostatné rozhodování i když má chlapa.
Stejně tak znám holky, co jim přítel "zakáže" kámošku, ptž ji nemá rád nebo dává najevo jak mu vadí a jeho holka se s tou kámoškou přestane stýkat (platí opět i z druhé strany, ale kluci se většinou tak lehce svých kámošů nevzdají, tak proč my ano?). V tomhle bych teda dala přednost kámošce, pokud by to byla opravdu kámoška o které vím, že nezklame a nezradí.
Jinak já jsem v tomhle dost free, NECHCI aby byl pro mě chlap byl vše. Chci mít i svůj život. Jenže nemám skoro žádné SVOJE kamarády, takže jsem nejvíc s ním a je pro mě i nej kámoš. Jo, vyvádím, že budu na škole a budem málo spolu, ale to proto, že už jsem si zvykla, že jsme spolu hodně a je to takový první vztah, kde se tak hodně vídáme. S bývalýma to bylo o ničem.


Last edited by waxeipahdeth on Sat 15.9.2007 8:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 14.9.2007 21:16    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 11:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms