sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vaše výbava :)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 5.6.2008 13:56    Post subject: Vaše výbava :) Reply with quote

Tak jak to s vámi vypadá, milé dámy? Smile Či vypadalo....? Máte doma výbavu pro nadcházející bydlení v osamocení od rodičů, či ne? Nechávali jste si to kupovat už od mala, nebo to budete dokupovat všechno až nadejde ten čas? A co byste chtěli, co nemáte, máte....co považujete za nutné. Jaký máte nazor na to, že bychom měly být vybavené...?

Já to osobně nikdy nechtěla. Když jsem byla malá, tak sestra už dostávala věci do výbavy, tak jsem si vynutila sbírku ručníků a povlečení ( no to povlečení je dneska fakt nemoderní, ale což Laughing ) . A pak jsem se zařekla, že stejně nebudu žádnýmu chlapovi vařit, že výbavu nechci. Nakonec jsem ji násilím dostávala od sestry k vánocům, ale pořád mi toho milión chybí. Hlavně hrnce a takové ty větší věci.

Co vy, co jste se už přestěhovali. měli jste výbavu sebou nebo jste to zvládli bez ní?

Možná blbé téma, ale pro mě velice aktuální, za měsíc už bych měla žít z toho, co mám naskládaný už pár let u babičky v gauči Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3523

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:13    Post subject: Reply with quote

Tak u nás se na výbavu nehraje. Jediný co snad stále ještě někde mám je hromada utěrek, který jsem dostala od babiččiny sousedky. Ono to teda vlastně ani utěrky nejsou, je to jen pruh takovýho toho kostičkovanýho plátna, který se rozstříhá na čtverce a zaobroubí (teda to by to ale musel někdo udělat Laughing) Jinak jsem, jak se tak říká, "nevěsta s holou zadnicí" Embarassed Laughing

Když jsem se odstěhovala od rodičů poprvý, tak jsem neměla nic a všechno jsme pořizovali za pochodu. Když jsem se teď na podzim stěhovala podruhý, tak už mi teda něco málo zbylo, ale pořád ještě toho spoustu nemám a až budem bydlet úplně sami, tak to nějak časem pořídím s tím, že tentokrát to už budou věci opravdu moje (protože tentokrát už taky budou jen za moje peníze) Cool Teď vždycky když zjistím, že něco potřebuju co nemám, tak si to koupím Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26480

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:17    Post subject: Reply with quote

Výbavu nemám.
Ani neznám nikoho, kdo by ji měl Myslik .

A do budoucna to vidím nějak takhle:
sarik wrote:
Teď vždycky když zjistím, že něco potřebuju co nemám, tak si to koupím Razz


Nevím, ani si moc neumím představit, že mi naši poté, co se odstěhuju, nabalí do ruksaku lžičky a hrnky Embarassed
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:20    Post subject: Reply with quote

Když jsem se stěhovala od našich, výbavu jakožto takovou jsem nedostala. Ale vím, že má mamka skříň plnou povlečení, utěrek...Myslím si, že čeká až na svatbu.. Mr. Green
Jinak mají naši doma hromadu staršího nepoužívanýho nádobí, takže všechno, co potřebuju, si můžu vzít (a vzala jsem si Smile )od nich. Včetně záclon, závěsů,... Novýho nekupuju nic, zatím mi to přijde zbytečný.
Back to top
View user's profile Send private message  
sarik
kytky 4, meta: 3550
kytky 4, meta: 3550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3523

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:21    Post subject: Reply with quote

Moje nejlepší kamarádka výbavu má. Ale její maminka byla slovenka a tak trochu ze starý školy a hlavně byla nemocná, takže se prostě rozhodla, že dceru zaopatří. Kromě výbavy jí i našetřila a koupila byt. Ale tohle je asi taky jedinej případ, kterej znám.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:23    Post subject: Reply with quote

tohle vypada z venku trochu jako vylozene panske tema Twisted Evil Very Happy
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 5.6.2008 14:28    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Wed 7.7.2010 13:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Thu 5.6.2008 15:50    Post subject: Reply with quote

já si pamatuju, že když mi bylo asi tak 10, měli jsme v pod postelí sadu hrnců, a když jsem se ptala k čemu jsou, tak mi bylo řečeno, že pro mě do výbavy, nojo, ale za několik let mamka vyměnila svoje starý hrnce za ty pod postelí a z mojí výbavy nezbylo nic... Crying or Very sad Laughing teda, ne že by to bylo teď aktuální, ale až se budu vdávat/stěhovat, tak bych výbavu klidně uvítala. Vybavení domácnosti neni zrovna levná záležitosta každá pomoc dobrá..
Back to top
View user's profile Send private message  
Agnes
a Krocan :D


Joined: 23 Apr 2008
Posts: 3464
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Thu 5.6.2008 15:52    Post subject: Reply with quote

já mam hafo povlečení, utěrek, pánví, nábytek, spoření a taky naštěstí i byt
_________________

BŮH JE MÝM DRUHÝM PILOTEM
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:40    Post subject: Reply with quote

Ephe - jo, dalo by se to tak chápat....nuže, však to je i téma pro muže Twisted Evil Laughing


ty jo, tolik z vas nema vybavu Embarassed fakt je to zastarala zalezitost? no ja nevim, ja myslim, ze se to dost hodi, fakt to neni levna zalezitost. No jestli se vetsina z vas doma topi v penezich, tak pak asi jo Mr. Green pak to chapu, ze nechcete do ruksaku lzicky a hrnicky Mr. Green

Ja vim, ze jsem ze stary skoly, ale fakt to jako uvitam no....neprijde mi to jako blby, spis dobry, ze si mas z ceho aspon uvarit a nemusis zrat suchy rohliky, protoze sis potrebovala koupit sadu hrnců... Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:43    Post subject: Reply with quote

Agnes tak to se mas
ja mam rucniky uterky nadobi pribory jeste co dostali nasi jako svatebni dar, pro zacatek to staci
vzhledem k tomu, ze uz jsem bydlela mimo domov mi nasi nakoupili hrnce panve zehlicku a pracku jsem dostala jednou na vanoce
lednici jsme si koupili s pritelem
jen s tim domem bude pak problem Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:44    Post subject: Reply with quote

Co se týče vybavení domácnosti, tak do budoucna (kromě výbavy) spolíhám i na svatební dary Smile Ty taky umí o dost ulehčit rozpočtu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:46    Post subject: Reply with quote

lambrett - zavidim pracku, to bude tvrdej orisek...pac nevim, kde na to vemem...asi bude muset bejt pujcka, protoze to, co mi nasi nasetrili, padlo na segrin dum, ktery si koupila loni Laughing

lucy - ale co kdyz treba budes s pritelem bydlet jeste driv nez se vezmete? segra bydli s tim svym uz pet let a jeste se nevzali.. Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:53    Post subject: Reply with quote

Rage, já už s ním bydlím a zatím (jak jsem psala níž) nějaký starší věci mám a to stačí. Rozhodně to u nás není žádnej přepych, ale tak nějak k přežití to zatím stačí. Musí, protože peníze nejsou.

Jinak já mám takovou svoji naivní představu a vidinu, že úplně nový věci - od nádobí po nábytek, si budu pořizovat až do domu (nedej bože bytu), kde už budu vědět, že zůstanu napořád. Jinak tam, kde bydlíme teď, tak vím, že je to jen na přechodnou dobu a popravdě nějaký zvelebování toho kolem mě vůbec netěší Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 5.6.2008 16:55    Post subject: Reply with quote

rage tak si zatim sezen treba nejakou za odvoz, nebo tak a casem koupis druhou, my ze zacatku meli starou, co nasi schovali, kdyz si kupovali novou
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms