sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stěhování
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Příšera
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 979

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:10    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
_________________
Kolik roků zabere bolest...
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:18    Post subject: Reply with quote

Stěhovaly jsme se jednou - s mámou z 3+1 do 2+1, naštěstí v jednom domě, takže žádný auto a tak jsme nepotřebovaly. Stěhovaly jsme svépomocí s jedním mým kamarádem asi pět dní v kuse, já do toho chodila ještě do práce (Body Basics), spala jsem tak 5 hodin denně.

Moc ti toho poradit nemůžu, předpokládám, že se stěhuješ jen ty a ne celá rodina, takže rady jako "vše nepotřebné vyho? předtím", "nutné vždy navrch", "matrace nezabarikádovat nábytkem", "ze skříně je dobré všechno vyndat, než ji budete zvedat" ( Laughing ), "koberec se natahuje PŘEDT?M, než se tam dává nábytek" ( Laughing Rolling Eyes Laughing ) atp. ti jsou asi k ni?emu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

Já se stěhovala svépomocí v průběhu delšího ?asového období... prostě jsem si ty věci postupně přetahala a spoustu jich ještě pořád mám u rodi?ů, ty co nějak moc nepotřebuju.

A zabydlela jsem se hned (aby ne, v takovým krásným bytě Laughing ). Spolubydlícího jsem neměla, což mi ale vůbec neva, protože jsem stejně nejradši sama.

Fakt to nebyl žádný problém, nic mě nezasko?ilo... snad jenom ze za?átku ?lověk má tendenci zapomínat takové ty běžné věci pro údržbu domácnosti.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:24    Post subject: Reply with quote

za cely svuj zivot jsem se stehovala 9x, 3x s rodici a 6x sama.
Na svoje prvni stehovani jsem si najala firmu, na ty dalsi uz jsem se domluvila s kamarady, ale zalezi na tom co stehujes, nektere velke kusy nabytku se autem odvezt nedaji.
Baleni.. nedam dopustit na krabice z Ikey, jsou naprosto vseobjimajici a vypadaji hezky, takze se nic nedeje, kdyz v nich veci zustanou tyden, mesic, nekolik mesicu Laughing

no a v mem prvnim novem bydleni jsem byla sama a pak uz vzdycky s pritelem (nejakym Smile ), takze vsechno klapalo vicemene v pohode

asi spis kdybys chtela neco konkretne vedet.. v oblasti stehovani mam bohate zkusenosti Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Příšera
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 979

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:24    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
_________________
Kolik roků zabere bolest...
Back to top
View user's profile Send private message  
Příšera
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 979

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:29    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
_________________
Kolik roků zabere bolest...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:32    Post subject: Reply with quote

ja mela nadobi jako "vybavu" Smile takze jsem tahala skrine, postel, knihovny, krabice s knihama, nadobim, a potom asi tak 15 krabic s tema "drobnostma" co si myslis ze uz je jen par veci a ono se ukaze ze toho jsou asi tak 3 tuny.
Zvladnout se to da, ale pocitej vikend minimalne a cim vic lidi tim lip.. jak rikam velky auto je klic Smile

pokud budes vsechno vybaveni porizovat, je to jednodussi ze to nebudes muset balit Smile a taky si aspon poridis sve veci jake chces a nebudes mit nadobi jeste po pra prababicce a kazdej hrnek, talir a vidlicka jina Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29925

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:34    Post subject: Reply with quote

Já jsem to jaksi měla usnadněný tím, že letiště jsem na malí?ku pohazovat nemusela, jelikož tady mám patro na spaní a prakticky veškerý nábytek tu byl už ready Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Sat 13.1.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

Já se prvně stěhovala od rodičů do podnájmu - bylo třeba vymalovat a uklidit no a z většího nábytku se mi tam vešla jen postel a skříň, takže pohoda Smile Nádobí jsem si koupila, začala jsem s pár talířky a jedním hrnkem no a podle finynčních možností si dopřávala další libůstky (jako třeba struhadlo, cedník atd.)

I když budeš sebevíc připravená, zjistíš, že existuje spousta věcí, které doma už "jsou" a v novém bytě samozřejmě ne..(třeba zásoba toaleťáku, gumičky, igeliťáky, nůžky a jiné) no a tak si je časem pořídíš...a ...zvykneš si Razz

Neboj se, určo všechno v pohodě zvládneš, stěhování je vždycky hektický, ale pokud nejedeš přes celou republiku, dá se všechno zapomenuté přivézt později a ostatní pořešíš v průběhu..užij si to a ať se Ti v novém krásně bydlí Wink
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:01    Post subject: Reply with quote

mam dotaz tykajici se stehovani,ale nechce se mi kvuli tomu zbytecne zakladat nove tema,tak snad se Canta nebude zlobit Mr. Green

Jak vasi rodice snaseli,kdyz jste jim oznamili,ze se od nich odstehujete? Jaky maji na to vasi rodice nazor?

ptam se proto,ze nasi a to hlavne tata jsou dost proti tomu,segra se ted mela stehovat(nakonec z toho asi seslo) a tata z toho delal hroznou aferu,jako ze se ma soustredit na to,aby ty skoly dodelala a ne vydelavat penize na najem,co to je za kravinu apod...dodavam,ze segre je 24...
ja mam v planu se odstehovat tak v rijnu a ten bugr co nastane si nechci ani predstavovat...
podporovali vas vasi v osamostatneni se?nebo naopak? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:12    Post subject: Reply with quote

Greenwood: u nás to je dobrý, naši s tím prostě nějak počítají. Vědí, že v září (říjnu) půjdu na VŠ (snad) a počítají, že doma budu jen o víkendech. Už mám dokonce zajištěný bydlení v praze u kamaráda, stěhuje se do většího a má tam jednu velkou místnost de facto k ničemu, a jelikož je to jeden z nejbližších kamarádů, navrhl mi, ať bydlím s ním.
Brácha žije v Anglii (studuje) a domu jezdí 2x do roka na 14dnů a proběhlo to naprosto bez problémů.
Každopádně chápu tvýho tatínka ... ty studuješ dvě školy a ještě si chceš vydělávat na byt ... na jednu stranu tě chápu, taky by mě lákalo být sama a naprosto se osamostatnit, ale na druhou stranu si myslím, že toho bude moc a že to myslí dobře, pro vaše dobro ...
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

to ja vsechno beru,ze to mysli pro nase dobro...ale on argumentuje tim,ze prece neni zadny problem,pro me ani pro segru zustat s nima bydlet az do doby,dokud nedostudujem...segru cekaj tak jeste dva roky skoly,ja taky driv nez v petadvaceti ze skoly nevylezu...a prece nebudem bydlet se segrou v jednom pokoji do ty doby Rolling Eyes
rika,ze kdybychom studovaly v jinym meste,tak je to samozrejme neco jinyho...ale to mame byt sakra znevyhodneny tim,ze jsme z prahy a zaroven tu studujeme? Confused

segra pri svych dvou skolach pracuje a je si schopna na to vydelat,ja chci bydlet s pritelem a myslim,ze to spolecne taky nejak utahneme,protoze bychom bydleli v byte jeho prarodicu a platili vlastne "jen" poplatky...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:29    Post subject: Reply with quote

Tak to je jiná, a nedá se mu to takhle vysvětlit? S tím, že máte kde být a chceš bydlet s přítelem?
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:32    Post subject: Reply with quote

myslim,ze mi to bude argumentovat tim,ze je mi dvacet a nemam co bydlet s klukama Laughing Confused
ja jsem zatim moc nemela odvahu mu to rikat,protoze mi stacily ty hadky ohledne segrinyho stehovani,ale asi se tomu nevyhnu...

jen jsem chtela vedet,jestli je jenom muj otec nenormalni,nebo jsou i jini...protoze snad vsichni jini rodice,co znam,svy deti spis v tomhle podporuji...pritelovi rodice by nam dokonce pomohli financne Shocked Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 14.1.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

green: Podle mě je to kór pro tátu hrozný v tom, že jeho malá holčička, co mu NEDÁVNO (Smile ) seděla na klíně najednou opouští rodinu a chce žít s klukem ...
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms