sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Znáte svoji rodinu?

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Thu 18.12.2008 22:20    Post subject: Znáte svoji rodinu? Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 18.12.2008 22:23    Post subject: Reply with quote

tak o našich toho vím dost, stejně jako o prarodičích, hlavně těch, co jsem poznala, ale určitě má každý nějaký tajemství a přijde mi naprosto normální, že je nevím, ani po nich netoužím, stejně jako o mně nikdo z mojí rodiny neví VŠECHNO.

A o prapra... toho asi tolik nevím, ale zcela upřímně mě to až tak nezajímá. Ne, že bych nevěděla nic, ale ty informace co mám mi bohatě stačí, ale hrozně ráda koukám na fotky! Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Thu 18.12.2008 22:54    Post subject: Reply with quote

Nevím o své rodině všechno, ale nechci se na to ptát. Babička velmi málo mluví o své rodině, a to z toho důvodu že za války odjeli do Argentiny a její otec tam zůstal, kdežto ona s maminkou se vrátily. Taky nemluví o své mamince, protože jí prý mlátila a byly tam hodně špatné vztahy. Je mi dost líto, že se nedozvím víc, ale jelikož chápu, že je to pro ní bolestivé téma, tak se na něj nechci ani nijak vyptávat.
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14004

PostPosted: Fri 19.12.2008 0:06    Post subject: Reply with quote

Já toho vím dost, i nějaký ty procesy, uranový doly... temný i ctnostný stránky rodin... Ale samozřejmě nevim, kdy se kde moje matka s kym vyspala a pod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13185

PostPosted: Fri 19.12.2008 0:12    Post subject: Reply with quote

vím takový to základní info, o prarodičích taky, prostě co mi naši řekli, to vím..doma si nic moc netajíme, takže není po čem pátrat a abych řekla pravdu, stejně mě to extra nezajímá....nějak hrozně zajímavý život nežili a pokud je něco, co mi zatajili, pravděpodobně z nějakého důvodu. at si nechají svá tajemství, taky nemám ráda když mi někdo štourá do věcí
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Fri 19.12.2008 10:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11473

PostPosted: Fri 19.12.2008 10:41    Post subject: Reply with quote

To je moc pěkné téma Smile
O našich toho vím celkem dost co se týče současnosti a vlastně i minulosti, než se poznali.
O mamčiných rodičích jsem se v létě dozvěděla poměrně překvapivé věci, hlavně ohledně jejich vzájemných vztahů a taky vztahů ke svým dětem (tzn. mamce, její sestře, bráchovi a jejich dětem) - nestačila jsem se divit. A pořád určitě nevím všechno. O rodičích mamčiných rodičů nevím víceméně nic.
Tátovi rodiče jsou případ sám pro sebe, taky zdaleka neznám celý jejich příběh, ale ty útržky mi bohatě stačí. O jejich rodičích vím sem tam něco, hlavně babiččina mamka se nám pořád snaží něco vyprávět, takže úplně mimo nejsem. O rodičích dědy vím, že jeho otec byl vážený profesor a jeho manželka i syn (tzn. děda) se podle toho vždycky chovali.
Jinak jsem kdysi dávala dohromady rodokmen a vypsala jsem si i z kroniky nějaké zajímavosti, jestli to najdu, ještě to sem dopíšu.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 20.12.2008 11:32    Post subject: Reply with quote

My jsme se nikdy moc důvěrně nebavili. Vlastně jen babička mi vypráví hodně věcí o rodině, o mamce, dědovi a tak. Mamku mám moc ráda, ale nemáme tak otevřený vztah jak s babičkou.
Teprve před pár lety jsem se dozvěděla, že děda byl alkoholik a léčil se-to byla ještě mamka malá a od té doby se alkoholu nedotkl-asi 40 nebo 30 let? Moc ho obdivuju Praise A mamky jsem se jako malá ptala proč se rozvedli s otcem a ona řekla, že mi to poví až budu starší a od té doby jsem se nezeptala-až teď. Taky kvůli chlastu-tedy z jeho strany, samozřejmě Confused

Jinak nevím, co si myslet o skrývání skutečnosti. Samozřejmě dokud je dítě malé a stejně by to nechápalo tak to nemá smysl, ale potom...asi podle toho, co by to bylo. Některé věci je lepší nezmiňovat, když nikomu neprospěje to zase vytahovat na světlo a dozvědět se to.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Mon 29.12.2008 13:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms