sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Důvody rozchodů, dlouhodobé vztahy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

hm to je fakt - zvlast kdyz si vzpomenu co bylo to cim me v 16 kdo okouzlil Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 1.5.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Koogi wrote:
Jo, osvobozující to určitě je (pro toho kdo odchází), ale je to smutný v tom, že spolu byli tak dlouho a najednou to nejde?


vsechno jde, kdyz se chce... ale proc chtit, pokud uz to nevyhovuje? Lide se meni a popravde neni moc pravdepodobne, ze vam bude cely zivot vyhovovat nekdo, kdo vas okouzlil v 16.


Jo právě, to souhlasim. Ale i tak mě to vždycky prostě jak to říct... děsí.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 1.5.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

Podla mna tam ide stale o princip nejakeho dlhodobeho vztahu. Ludia sa menia cely zivot a predsa spolu vydrzia. A casto aj velmi stastni. Podla mna je to skor o pristupe. Niekto zisti, ze sa to samo udrziavat nebude uz v 16, ale vacsina skor v 25 a neskor. A niektori nikdy (60 a 4 rozvody Rolling Eyes ).
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43098

PostPosted: Tue 1.5.2007 12:10    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 1.5.2007 12:15    Post subject: Reply with quote

pecička wrote:

a s tim ze bych si mela uzivat atd se stykam denne a uz mi to leze na nervy. nevim co jim mam na to rict ... Rolling Eyes


Ja si praveze uzivam zivot az vo vztahu (teda od 18 ) a kazdemu hovorim, ze vsetko si clovek najlepsie uzije vo dvojici a ze zasnubenim alebo manzelstvom sa zivot nekonci, ale zacina Twisted Evil
Jasne, ze sloboda ma svoje vyhody, ale nikdy mi nemoze dat to, co mi dava vztah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 1.5.2007 12:20    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43098

PostPosted: Tue 1.5.2007 12:24    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 1.5.2007 15:13    Post subject: Reply with quote

Moje dobrá kámoška se kterou jsem seděla 3 roky v lavici (na SŠ) taky byla s klukem od 15 (a ještě předtím spolu chvíli chodili, ale tehdy ji nechal kvůli jiné, ona si málem podřezala žíly-už tehdy Sad ale nakonec se vrátil) a den po matuře (po 4 letech vztahu) ji nechal. Nevím proč. Před měsícem jsem si s ní psala a prý se z toho pořád ještě nedostala Crying or Very sad Bratr bývalého chodil s holkou 9 let, rozešel se s ní a asi 3 měsíce na to si našel novou a pokud vím tak jsou spolu dodnes. A kamarád toho bývalého je s holkou skoro 8 let, sice spolu ještě chodí, ale taky spolu ještě nežijou (a to jemu bude letos 26 a hodně vydělává) a on ji podvádí na každém kroku. Člověk aby se nakonec dlouhodobého vztahu bál Laughing Confused
Na druhou stranu je i dost vztahů, kde to nefunguje, ale nerozejdou se, ptž (většinou holka) se bojí samoty.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 1.5.2007 15:51    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:

Na druhou stranu je i dost vztahů, kde to nefunguje, ale nerozejdou se, ptž (většinou holka) se bojí samoty.


A časom sa aj tak rozídu. Vzťah je o dvoch.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 1.5.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

Vztah si neustale vyzaduje niekam posuvat, vyvijat... inak umiera. A to moze byt niekedy z ekonomickych aj inych dovodov velky problem. My sme spolu skoro styri roky a na svadbu a spolocne byvaniu uz cakame ako na spasenie. Este dva-tri roky takehoto chodenia, tak uz spolu mozno ani nie sme Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 1.5.2007 16:23    Post subject: Reply with quote

melly - to je bohužel pravda Confused Já mám přítele cizince studujícího medicínu a ještě k tomu v jiném městě než já, takže naděje na nějakou svatbu a společný život je v nedohlednu Sad A taky mě to začíná pořádně štvát, mám dost toho studentského života, kdy za sebou jen jezdíme na víkendy, chtěla bych společné bydlení, nějaký rytmus, společné plány a "podniky"...ten náš vztah se fakt nikam neposouvá, řešíme pořád stejné blbosti a já nevím, nejsem si jistá, jak dlouho to ještě takhle vydržím...když si představím, že to takhle má být ještě 4 nebo 5 let Embarassed Sad (než on dostuduje, já sice taky ještě studuju, ale jednu školu už mám hotovou a v nejhorším případě bych už mohla jít do práce)
Prostě mě to dost ubíjí, snažím se pro nás vymýšlet nějaký program, aby náš vztah nevyšuměl a nestagnoval...ale stejně se toho obávám Embarassed
I když spolu chodíme jen 2,5 roku teda.
Zajímavá věc je tato: vždycky, dokud jsem sama žádné zkušenosti s dlouhými vztahy neměla, jsem vyloženě odsuzovala (ano, odsuzovala) lidi, kteří se rozcházeli po několika letech s tím, že jejich vztah "vyšuměl." Rozčilovala jsem se: "Co to je - vyšuměl??? To neví, že na kvalitním vztahu se musí pracovat? Jo, ono je to náramně jednoduchý, nechat partnera v problémech a hledat nové vzrušení, které tomu starému a dlouholetému vztahu už pochopitelně scházelo!!!" Prostě mě to hrozně iritovalo... Teď, když jsem najednou na druhé straně "fronty" a sama to řeším, nemůžu říct, že to naprosto chápu, ale že se tomu blížím...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Tue 1.5.2007 18:08    Post subject: Reply with quote

Ja mam podobny pocity, co se studentskyho zivota tyce. Uz me taky vubec nebavi vidat se jen o vikendech a to jeste na par hodin, ptz je vetsinou strasne moc uceni (jeste kolikrat zbytecnyho). Je to desnej opruz. Nejradsi bych mela uz vlastni bydleni, praci a po praci alespon trochu casu na sebe a na nas. Ale jeste si minimalne rok pockam. Ale to uz si myslim, ze ustojime....uz je to za par...ach jo.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 1.5.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

Hm, tak to já mám stejný pocity. Mamka mi pořád říká, že nechápe kam spěchám, že pak pracovat a žít s přítelem (manželem) budu celej život. Tak nevim, možná to pak budu vidět jinak, ale teď to mám přesně jako vy.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 1.5.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

Myslím, že takové ty vztahy od 15ti let nemůžou vydržet. Já sama jsem toho příkladem a z mého okolí neznám nikoho komu by tohle vyšlo. I když určitě existujou výjimky a já jim rozhodně fandím Wink. Taky myslím, že u dlouhodobých vztahů je důvod stereotyp, a že ten vztah stojí pořád na jednom místě a neposouvá se nikam dál. Jak se říká: "Když se dva lidé po sedmi letech nevezmou, tak se rozejdou." Myslím, že do jisté míry je to pravda.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 1.5.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

Dellores wrote:
Jak se říká: "Když se dva lidé po sedmi letech nevezmou, tak se rozejdou." Myslím, že do jisté míry je to pravda.


Jj, aj mne sa to zda pravdive. Lebo aj keby spolu chodili od 15, tak povedzme v 22 sa uz zobrat mozu. Je to castokrat skor o tom chciet. A ked nechcu spravit nejaky vazny krok, mne to pride ze vo vztahu je niekde chyba... Embarassed Poznam ludi, ktori spolu chodili napriklad 8 rokov (mali uz vyse 25) a ten chlap nejak nie a nie verbalizovat co v buducnosti. A ked slecna povedala, ze by chcela svadbu, povedal, ze sa neciti. Trik bol v tom ze sa necitil na svadbu s nou Rolling Eyes Na svadbu s inou sa citil uz rok po ich rozchode. Rolling Eyes
Inak takym vztahom z mladosti strasne fandim Embarassed Je to pekne, napriklad nasa profesorka na skole ma 50 a su s manzelom od 15. Smile Tak to uz je laska Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms