sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zákaz finanční hotovosti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Mon 22.6.2015 12:36    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:

ed: jinak už teďka v bance má kdekdo přístup k tvým transakcím a spousta kampaní se dělá podle toho, že se vyjedou data o lidech a nacílí se přesně na ty, které potřebuješ. můžeš si zjistit, co si kupujou, kam chodí... je to tak jednoduchý. a teď budou k dispozici úplně všechny transakce, úplně všude, kam se pohneš.


a co z toho kdo bude mít, že bude tohle všechno vědět?
jak psal felicity, tak cílená reklama už existuje a je na tvý svobodný vůli, jestli tomu podlehneš.
a jinak teda jako úplně nevim, co s tim kdo bude dělat. teď se jako nebavim o tom zákazu hotovosti, to je u nás stejně zatim dost utopie (ve firmě jsme neměli pokladnu, tedy hotovost, páč americká společnost a v českých podmínkách to byla hrůza a děs), ale jako zaujal mě ten strašný děs, že jako někdo někde má moje osobní údaje. upřímně řečeno zrovna zákony na ochranu osobních údajů a to kam tahle šílenost spěje, mi teda serou mnohem víc.

ed. a btw. v tomto ohledu mi teda přijde mnohem "nebezpečnější" to, co o sobě lidi na netu na sebe prozradí sami než nějaký údaje o jejich nákupech. a že zrovna ty toho teda prozradíš vcelku dost.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Mon 22.6.2015 12:44    Post subject: Reply with quote

jinak zde pár článků pro Lady a Feliho, že si to nevymýšlím. informace o tom jsou normálně dostupné, jen se o tom nemluví moc nahlas. všechno se to prakticky už pomalu děje teď, postupně a nenápadně.

http://ekonom.ihned.cz/c1-63149780-klasicky-kapitalismus-konci-nastupuje-velky-bankovni-bratr

http://teplickykuryr.info/news.php?item.8831.3

http://proinvestory.cz/francie-vyhlasuje-valku-pouzivani-hotovosti

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/omezeniplateb/cast1.aspx
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 22.6.2015 12:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Mon 22.6.2015 12:57    Post subject: Reply with quote

gigli: bude to mít vliv na to, že banky, VISA, MAESTRO apod. se stanou monopoly. bude to mít vliv na to, že krize se ještě prohloubí, bude více nepokojů, v budoucnu bude i těžké (a nebezpečné) cestovat, nebude možné žít jinak než "v systému".
např. v Americe už jsou trestané komunity, které jsou soběstačné a na státu nezávislé a je to tam zakázané. a to příjde i do Evropy.
např. že se produkují GMO semena, která jsou "naprogramovaná" (nevím, jaké slovo použít) tak, aby neplodily další semena a musela sis opět další koupit.


prostě brzo bude kompletní závislost. vším tím, co se děje to spěje k tomu, že pomalu ztrácíme svobodu a nezávislost. teda asi jsme ji už ztratily, ale teď ztrácíme už i ty poslední zbytky. naše generace je možná ještě relativně v pohodě, ale chudáci, kdo příjde po nás.

je fajn, že tobě je to jedno, ale ne každej to tak má.

ed: krom toho, jestli ti teď chodí reklamy přímo na míru, tak možná pak začnou chodit i reklamy s cenami přímo na míru.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Mon 22.6.2015 13:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 22.6.2015 13:01    Post subject: Reply with quote

cloveku, a co ti na tom konkretne vadi?

ze velky bratr vi? me google vyhmatl s tehotenstvim ani ne do tydne a uz jsem mela cilene reklamy na FB...Smile

jinak me napadlo totez co Choco..ale ony by nejspis ty korupcni afery mohly jit i jinak...pres to zakladani fiktivnich spolecnosti, hackery, nevim.. a proste by si nasly cesticky i bez cashe...
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Mon 22.6.2015 13:09    Post subject: Reply with quote

vadí mi na tom to, že Evropa se propadne ještě hlouběji dolů, což ovlivní negativně celý svět. už teď to stačí, jak to je.

a do budoucna se taky bojím toho, že se nebudu moci volně pohybovat (což si myslím, že se časem postupně i stane). ani si nebudeš moct někde jen tak přivydělat a jet dál, budeš muset být zaměstnaná, vše bude ještě více formalizované.
bojím se toho, že tímhle vším nastane na světě totalita, absolutní kontrola a manipulace všech a všeho.

jinak praní peněz se provádí už teď hlavně směnkama. na to keš nepotřebuješ.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Mon 22.6.2015 19:29    Post subject: Reply with quote

Clovek: mne prijde, ze mluvis tak nejak globalne paranoidne, ale ne konkretne. Jakym zpusobem me v cestovani omezi platebni karta? Naopak, kdyz cestuju, tak jsem rad, ze nemusim platit hotovosti (kterou ale mit musim, protoze ne vsude to jde kartou). Predstava, ze bych vozil vetsinu hotovosti je pro me vic desiva, protoze je to dalsi vec o kterou clovek muze prijit. Kdyz ztratim kartu, tak ke zneuziti ani nemusi dojit. A ze si treba nekdo preda nejakou informaci, ze jsem cestoval a pak bude cilit zase reklamu je mi jedno (navic ji stejne neuvidim).
A jak uz jsem psal, ja tenhle system neobhajuju, ale pokud mas jen hotovost a chces si sporit (cemuz se v momente hotovosti doma sporeni rikat asi neda), tak kde ty penize mas schovany? Napada me akorat festovne udelanej odolnej trezor. A ohen nebo kradez neni argument vuci zruseni hotovosti. To byla normalni otazka, protoze se to proste muze stat, ze te vykradou nebo vyhoris, zvlast pokud bydlis v dome s vice lidma, staci pustenej plyn, cokoliv.
VISA a MAESTRO jsou v podstate monopoly uz ted. Treba vznikne konkurence, moznosti urcite nejaky jsou. Desitky let jsme byli zvykli platit bankovni poplatky a ted naopak banky plati za ucet tobe, tak proc by nemohlo dojit i ke zmene u platebnich karet?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Tue 23.6.2015 2:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14093

PostPosted: Tue 23.6.2015 7:40    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:

ed: krom toho, jestli ti teď chodí reklamy přímo na míru, tak možná pak začnou chodit i reklamy s cenami přímo na míru.


to už chodí. stačí mít Tesco kartu a posílaj slevy podle uskutečněných nákupů. nějak mě to neohrozilo, možná jsem nějakou tu korunku i ušetřila.

btw. z údajů tvých nákupů tak někdo zjistí, že sis např. kupovala šprcky. když člověk koukne na internet, tak zjistí, komu dalšímu má poslat slevu na šprcky a na jakou příchuť, takže tuhle výtku moc nechápu. pokud se tolik bojíš "sledování", tak proč toho o sobě tolik zveřejňuješ? kdybych byla nějakej úchylnej sňatkovek podvodník, tak nebude tak těžký tě "dostat", páč budu vědět všechny přání, sny, zájmy, co máš ráda v posteli...

jinak zákaz hotovosti je zatim utopie v našich podmínkách. jak už někdo psal - stačí se podívat, jak dopadly skarty.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Tue 23.6.2015 7:52    Post subject: Reply with quote

obraťme to. proč by měl nějaký zákaz podle vás teda vůbec být?

vždyť to je nemysl vůbec cokoliv zakazovat, pokud tím někoho neohrožuješ.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 23.6.2015 12:58    Post subject: Reply with quote

Jestli k tomu dojde celosvetove, tak to fakt bude v radech desitek nebo stovek let a vlastne to bude ten prirozenej technologickej vyvoj, hotovost bude zastarala.
Za 500 let bude prezitek jidlo a budou jen nutricne idealni rasy a amarouny atd. Laughing

A precti si to Cerpadlo 6, bude se ti libit. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 23.6.2015 13:06    Post subject: Reply with quote

Cloveku, u tebe je videt (ve vsech tematech, casto zminujes jinde "zvirata to taky nedelaji" apod), jak se snazis az paranoidne branit jakemukoliv prirozenemu vyvoji, ktery tuhle planetu stejne jednou ceka. Myslim, ze je to uplne zbytecny a ze si tim uplne nepodstatne zasiras hlavu a trapis se. Tak to proste je. Pred sto lety nebyla pulka veci, co ted bezne existuje a nikdo se nad tim nepozastavuje.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8200

PostPosted: Tue 23.6.2015 13:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 23.6.2015 14:07    Post subject: Reply with quote

Kdyz uz se bavime o te hotovosti: http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2015/05/11/how-the-dea-took-a-young-mans-life-savings-without-ever-charging-him-of-a-crime/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13695

PostPosted: Tue 23.6.2015 15:24    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
Cloveku, u tebe je videt (ve vsech tematech, casto zminujes jinde "zvirata to taky nedelaji" apod), jak se snazis az paranoidne branit jakemukoliv prirozenemu vyvoji, ktery tuhle planetu stejne jednou ceka. Myslim, ze je to uplne zbytecny a ze si tim uplne nepodstatne zasiras hlavu a trapis se. Tak to proste je. Pred sto lety nebyla pulka veci, co ted bezne existuje a nikdo se nad tim nepozastavuje.


velmi konstruktivní příspěvek k tématu. (btw. kde se v tomhle tématu zmiňuju o zvířatech prosím?)

prosím piš sama za sebe -> že ty se nad tím nepozastavuješ. ale možná by někdy nebylo od věci se nad něčím pozastavit a nepřijímat všechno jak ovce anebo aspoň vědět, proč něco přijímám anebo nepřijímám a co to třeba může mít za důsledky později.

spánek mám dobrý, netrápím se (ale děkuji za starost). a hlavu si nezasírám. zajímají mě jen jiné věci než tebe. do krásy nemám co napsat (chápu, že pro někoho je to zajímavé, ale mě toto nezajímá a na laku na nehty nemám co rozebírat) a založila jsem téma, které mi zajímavé na diskuzi připadá. a ty zatím jsi kromě nějakých poznámek ke mně ničím k tématu nepřispěla.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms