sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Karel Svoboda spáchal sebevraždu :(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:40    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Alunka wrote:
Ale pokud spáchal sebevraždu tak u mě jako osobnost trochu klesl Embarassed - příjde mi nezodpovědný po 68letém člověku vzít si život a nechat ženu a malé dítě a hlavně Vendulu, která už přišla o dítě.


Přesně. Já se to dozvěděla ráno v práci. Vůbec jsem to nepochopila. Připomnělo mi to Brabce. Měl dluhy a zabil se, ale doma nechal malý mimino a manželku s dalšíma dvěma dětma. Dluhy samozřejmě přešly na ní a s dětma zůstala sama. Fakt nezodpovědnost. Svoboda si měl vážit toho, že se jim narodilo po smrti Klárky zdravý a krásný dítě!! Jestli se zabil sám, je to sobec. Jako Brabec. Měl rodinu a navíc to udělal na zahradě svýho domu, čili ho našla manželka. HNUS! Neuznávám to, jsem pěkně rozčílená.
mně zas rozčílí tohle. my si totiž ani neumíme představit, jak musí člověku, který se rozhodne skoncovat se životem. z důvodu osobního zážitku nepovažuju sebevraždu za sobeckost. nikdo nemůže toho druhého soudit, když neví, co se mu honilo v hlavě. co měl za trápení. nikdo nemá právo říkat, že je sobec, když to udělal. nepřála bych jiným zažít ten pocit bezmoci, bezvýchodnosti (který nejspíš sebevrazi mají...). stejně tak byste mohli říct o mladé ženě, která těžce onemocněla, do té doby žila aktivním životem a najednou může sotva chodit a těžko se vyrovnává s chorobou. k tomu má dvě malé děti a manžela, ale ona nevidí smysl života. nedokáže myslet na děti, i když je miluje jako nic jiného. má těžké deprese a pak to zkusí, zabít se...naštěstí toho vzápětí lituje... takový člověk je podle vás taky sobec, že jo?? jenže nic není černé a bílé, není to tak jednoduché. říct, on měl skvělou rodinu, kariéru, peníze a on se zabil, ten sobec....

jinak, k tématu. Venduli je mi líto, moc líto a toho malého prcka taky.
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:44    Post subject: Reply with quote

to je fakt strasny Sad jsem si ten titulek cetla dvakrat nez jsem na to klikla protoze jsem tomu nemohla verit Confused ta vendula ma teda fakt v zivote strasnou smulu, napred ji umre dite a pak kdyz to konecne vypada ze jsou stastni tak tohle... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:44    Post subject: Reply with quote

Claris: Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:46    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
to je fakt strasny Sad jsem si ten titulek cetla dvakrat nez jsem na to klikla protoze jsem tomu nemohla verit Confused ta vendula ma teda fakt v zivote strasnou smulu, napred ji umre dite a pak kdyz to konecne vypada ze jsou stastni tak tohle... Confused
o to větší je ta rána, když je vše zdánlivě ideální a závažné problémy jsou skryty a když vyplují napovrch, tak je to hodně zlé...

nejvíc to bolí, když si člověk myslí, že už je všechno v pořádku a bude to už jen lepší Sad
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:47    Post subject: Reply with quote

Claris, max Arrow samozřejmě nevim, proč to udělal, ale já to prostě nechápu. Po letech smutku po Klárce a snažení se o další dítě, se jim to podařilo, sakra, to neni dostatečněj hnací motor? Jestli byl nemocnej.. Moh počkat, dokud to nebude fakt hrozný pro něho i okolí. Nevypadal, že by byl zdravotně chvíli před smrtí (tim netvrdim, že nemoh bejt). Já bych asi neměla na to, tohle udělat blízkejm. A jestli byly důvodem dluhy, tak tuplem.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:49    Post subject: Reply with quote

Já souhlasím s Matyldou, také mě to naštvalo a nechápu to, ale je fakt, že ho neznáme, souhlasím i s tím co píše Claris, ale já prostě pro tohle nemám vůbec pochopení.

Co asi se mu stalo tak strašného, že se nezabil po smrti své malé dcerky, ale teď?

Bavíme se o tom v kanceláři a padají teorie, že byl třeba nemocný, že třeba měl rakovinu a nechtěl tím procházet znovu, ale jsou to jen spekulace, jsem zvědavá, zda se časem dozvíme alepsoň částečnou pravdu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:49    Post subject: Reply with quote

Matyldo, tak třeba ty ne...možná jsi opravdu silná osobnost, kterou nic nezlomí. ale já moc dobře vím, co je podlomená psychika. jaký je to hnus. může se to všecko nahromadit, za ta léta...všechen ten stres třeba kvůli Klárce. a pak už mohl být ve stavu, kdy to ostatní nevnímal a jeho okolí nemuselo vůbec napadnout. mohl to dobře skrývat, o to horší je pak ta rána
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:50    Post subject: Reply with quote

claris, trochu do toho zasáhnu, jinak souhlasím s tím, co píšeš, ale u nich doma to ideální nebylo nikdy, to jen my vidíme jak se usmívají z hlavní stránky časopisu, nebo na slavíkovi atd....ale klidné manželství opravdu neměli ...viz to, že náš známý se s nima hodbě dobře znal.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:51    Post subject: Reply with quote

A také nechápu to ,,tragicky zemřel..." Zabil se s největší pravděpodobností sám, asi chtěl, tragicky zemřel pro mě znamená např. měl nehodu atd. ale ne že se zabil.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:51    Post subject: Reply with quote

mucka wrote:
Co asi se mu stalo tak strašného, že se nezabil po smrti své malé dcerky, ale teď?
že člověk vydrží hrůzy v tom nejhorším období, neznamená, že se psychika nemůže zpětně ozvat o několik let zpátky...
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:53    Post subject: Reply with quote

Claris wrote:
Matyldo, tak třeba ty ne...možná jsi opravdu silná osobnost, kterou nic nezlomí. ale já moc dobře vím, co je podlomená psychika. jaký je to hnus. může se to všecko nahromadit, za ta léta...všechen ten stres třeba kvůli Klárce. a pak už mohl být ve stavu, kdy to ostatní nevnímal a jeho okolí nemuselo vůbec napadnout. mohl to dobře skrývat, o to horší je pak ta rána


Já vim moc dobře, co to je podlomená psychika. Já o sebevraždě v pubertě přemejšlela nejednou a jednou jsem zkusila, jaký to je, řezat se střepem. Pak mi to docvaklo. Že jsem strašná sobecká kráva, která by mohla ublížit rodičům, babičkám, dědovi a neměl by se kdo postarat o pejska. Šla jsem do hospody a už jsem to nikdy neudělala a považuju to za strašnou hovadinu!!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:54    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
claris, trochu do toho zasáhnu, jinak souhlasím s tím, co píšeš, ale u nich doma to ideální nebylo nikdy, to jen my vidíme jak se usmívají z hlavní stránky časopisu, nebo na slavíkovi atd....ale klidné manželství opravdu neměli ...viz to, že náš známý se s nima hodbě dobře znal.

Tomu bych věřila, stačilo mi jak mluvila v té 13. komnatě a to bylo jen to, co řekla veřejně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:54    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
claris, trochu do toho zasáhnu, jinak souhlasím s tím, co píšeš, ale u nich doma to ideální nebylo nikdy, to jen my vidíme jak se usmívají z hlavní stránky časopisu, nebo na slavíkovi atd....ale klidné manželství opravdu neměli ...viz to, že náš známý se s nima hodbě dobře znal.
to vím, taky jsem to sledovala. co vím, tak měli jednu krizi za druhou. to ideální nebylo myšleno zrovna na ně. na ně by mohlo platit, že vydrželi strašné období a mohlo to teď být už lepší...

mucka, kdyby se mi zabil blízký člověk, tak by to pro mě tragédie byla. tudíž bych to nazvala tragickou smrtí. ale každý si pod pojmem tragické smrt představuje něco jiného, pro mě je tragické každé úmrtí...
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:55    Post subject: Reply with quote

Matyldo: Já ti rozumím, taky odsuzuju sebevraždy, ale vem si, že on by už STARÝ člověk a jestli byl vážně nemocný, dá se to pochopit.

Ono se spekuluje i o tom, že ho někdo zastřelil, ale to se snad vyvrátí.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28831
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 29.1.2007 8:56    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Claris wrote:
Matyldo, tak třeba ty ne...možná jsi opravdu silná osobnost, kterou nic nezlomí. ale já moc dobře vím, co je podlomená psychika. jaký je to hnus. může se to všecko nahromadit, za ta léta...všechen ten stres třeba kvůli Klárce. a pak už mohl být ve stavu, kdy to ostatní nevnímal a jeho okolí nemuselo vůbec napadnout. mohl to dobře skrývat, o to horší je pak ta rána


Já vim moc dobře, co to je podlomená psychika. Já o sebevraždě v pubertě přemejšlela nejednou a jednou jsem zkusila, jaký to je, řezat se střepem. Pak mi to docvaklo. Že jsem strašná sobecká kráva, která by mohla ublížit rodičům, babičkám, dědovi a neměl by se kdo postarat o pejska. Šla jsem do hospody a už jsem to nikdy neudělala a považuju to za strašnou hovadinu!!
taky mívám občas myšlenky na sebevraždu, ale hned pocítím zodpovědnost vůči rodině, přátelům...jenže ten pocit zodpovědnosti mám jen proto, že nejsem v takovém srabu, abych to doopravdy udělala...jsou "jen" slabé chvilky. kdy zůstavá u myšlenek a zdravý rozum vyhrává.
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Next
Page 3 of 31

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms