sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak moc pro vás znamená přítel?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 15.9.2007 8:43    Post subject: Reply with quote

Ako s tou cestou do zahranicia. Ja by som s nim sla na rok, na dva a viac by po mne ani nechcel, lebo ma pozna. Podla mna to ani v serioznom vztahu nie je tak, ze bud ides so mnou alebo nejdes na cely zivot niekam dokelu a ja idem s tebou ci bez teba Shocked taky vztah by ma docela desil.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie


Last edited by melly on Sat 15.9.2007 8:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 15.9.2007 8:49    Post subject: Reply with quote

bud ides so mnou alebo nejdes na cely zivot niekam dokelu a ja idem s tebou ci bez teba jenže když to otočíme, tak z toho bude - buď celý život (kromě max. dvou let) zůstaneš tady v "zapadákově", nebo si jeď beze mě.

Prostě když mají partneři odlišné názory na takové zásadní věci, tak je to docela problém, protože nakonec jeden se svých představ vzdát musí, což vůči tomu druhému není "fér".

Embarassed omlouvám se melly, omylem jsem její příspěvek místo citace zeditovala Sad melly, jestli si to ještě pamatuješ, tak to tam napiš znova Embarassed
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 15.9.2007 8:59    Post subject: Reply with quote

Lenore, v pohode. Uz som to opravila Smile

No myslim to podobne. Su to dva odlisne nazory na zivot. A nedokazala by som byt s clovekom, ktory nieco chce stoj co stoj bez ohladu na partnera. Chapem, ze kazdy mame svoje sny, ale ja by som tak zit asi nemohla. Vzdy sa daju robit kompromisy a netreba bezhlavo ist za svojim.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 15.9.2007 9:05    Post subject: Reply with quote

Ale jak v takovém případě uděláš kompromis? Když teď necháme stranou extrémy, že si partneři budou dávat ultimáta... předpokládejme, že se oba chtějí rozumně dohodnout. Dejme tomu jeden má možnost získat úžasnou práci v cizině a vybudovat si tak vysněnou kariéru, což by tady nemohl, druhý by zase nemohl žít v cizině. Tak kdo má ustoupit?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.9.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

Lenore: mě se zdá, že tohle je blbý už od podstaty. že jsou spolu lidi s odlišnými názory, sny, pohledy na svět..jeden bychtěl něčeho stále dosahovat a ten druhý ho sráží k zemi... ale je to i naopak, druhý touží po klidném štěstí ve dvou na vesničce s domečkem, a druhý mu to ničí svoj touhou po úspěchu..problém je, že jsou spolu lidé, kteří se neshodnou v základních věcech...postoj k životu, pohled na budoucnost, přístup ke koníčkům a k práci, k životu..atd. když pomineme stěhování , ty jejich rozdílné povahy by se stejně na ěčem projevly? myslim Myslik


edit: příteli takhle skončilyv podstatě skoro všechny předchozí vztahy. milovali se, ale ona prostě byla moc "jiná", měla někde svoje zázemí, a svoje sny, které on jí nemohl dát, chtěla někam, kam on za ní nechtěl/nemohl.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 15.9.2007 10:07    Post subject: Reply with quote

Přítel je pro mě jedna z nejdůležitějších osob v životě a dá se říct, že je skutečně vším. Pro mě je součástí naší rodiny, takže volba přítel-rodina nepřipadá v úvahu. Cool
V životě jsem se kvůli němu vzdala asi dost věcí, ale to samé dělá on pro mě. Říkáme si pokud možno všechno, nemáme před sebou tajnosti (i když v každém vztahu se asi něco najde). Ví to moc dobře i naše okolí, berou nás jako jednoho. Nikdy se mi nestalo, aby mi kamarádka něco řekla a nepřála si, abych mu to pověděla. Kamarádi přítele přede mnou všechno neříkají, asi jim to přijde trapný, ale vědí o tom, že mi to pak řekne. Smile
Jsem moc ráda, že to u nás takhle funguje Love
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 15.9.2007 10:12    Post subject: Reply with quote

Přítel je pro mě důležitý hodně, nejbližší osoba, bližší než rodina. Naopak chápe proč doma moc času trávit nechci.

Ale rodiny ani přátel bych se kvůli němu úplně nevzdala nikdy. Jsem hodně společenská a příteli nevadí když vyrazím třeba na boardový sraz Very Happy bez něho. Naopak, mít společné kamarády je fajn, silvestry jsou vždycky super, ale udržujeme si oba i pár lidí, s kterýma se ten druhý nestýká a vyhovuje nám to oběma. Jsme spolu rádi, ale nejsme siamsky dvojčata a rádi se občas nadechnem jeden bez druhyho.

Společny kamarády občas drbem, ale když mně někdo řekne neco určeny jenom pro moje uši, příteli to hned netlumočim pokud se ho to přimo netyka.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.9.2007 10:26    Post subject: Reply with quote

Lenore, je otázkou, jestli má smysl vztah dvou lidí, kteří mají až tak odlišnou představu budoucnosti. Těžko říct, kdo by měl ustoupit. Asi bych se snažila hledat kompromis...pokud by ovšem najít šel, že.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sat 15.9.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

Crazy girl wrote:
Me by spis zajimalo,cim zlym si clovek musi projit,aby si k partenru utvoril tak prociteny vztah?

To se neda vypsat, to proste poznas, az prijdou problemy a pritel pri Tobe bude stat a podporovat Te a zvladnete to ve dvou lepe.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30774

PostPosted: Sat 15.9.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 21.5.2008 12:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 15.9.2007 11:59    Post subject: Reply with quote

No já to spíš myslela tak, že když by se oba ve vztahu vzdali všeho, aby byl ten druhý šťastný, tak to nakonec nejde... Takový to - jak chceš ty; ne jak chceš ty; já chci, co chceš ty... a podobně Laughing (u nás velmi časté Embarassed)
Ale to jsou spíš takový teoretický úvahy.

Čistě prakticky jsem teď docela v ***, protože máme s přítelem každý dost jinou představu o tom kde a jak chceme žít. I když oba uděláme nějaké kompromisy v těch ne tolik důležitých věcech, tak pořád zbývají ty hodně zásadní. Když se jeden z nás teda přizpůsobí, tak asi nebude šťastný (a já bych taky nebyla šťastná, kdybych věděla, že se kvůli mně vzdal něčeho pro něj důležitého). Jenže zase bez něj být šťastná nemůžu. Tak tomu se říká lose-lose situation Rolling Eyes
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30774

PostPosted: Sat 15.9.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 21.5.2008 12:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29982

PostPosted: Sat 15.9.2007 12:13    Post subject: Reply with quote

No já jsem totální flegmatik, naprostá většina věcí je mi úplně šumák, přizpůsobím se ve všem... ale pak je pár zásadních věcí, kde teda neustoupím ani o píď Embarassed

No teď to vypadá tak, že on by spíš měl žít v zahraničí, protože tam má mnohem lepší podmínky pro práci (a já prostě nikam jet nemůžu a nechci), a když už by zůstal tady, tak chce bydlet někde, kde se mi to hnusí Embarassed Laughing A taky chce mít děti a já si to momentálně nedokážu představit (třeba za pár let změním názor, ale kdo ví Confused ). Prostě totální krize Mr. Green Moje racionální stránka mi velí to zabalit, ale nedokážu to. Bez něj bych stejně neměla radost z ničeho Sad Když to je tak debilní... jinak si naprosto dokonale vyhovujeme.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30774

PostPosted: Sat 15.9.2007 12:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 21.5.2008 12:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 15.9.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 11:40; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 3 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms